...

Dėl darbo vietos nuomos sutarties

Žinių bazė

2013.03.18

Ar patalpų savininkas išnuomuodamas darbo vieta grožio salone kirpejai ir kt. specialistams turi pasirašyti darbo vietos nuomos ar subnuomos sutartį? Ar jis kas mėnesį valstybei nuo kiekvieno darbuotojo nuomos pinigų turi mokėti po 15 procentų mokesčių?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Augustina Martinėlytė

Teisininkė / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Publikavimo data: 2013-03-18 23:29

Nuomos sutartis ilgesniam kaip vienerių metų terminui turi būti rašytinė (Civilinio kodekso 6.478 str. 1d.). Taigi, sudarydami darbo vietos nuomos...

Publikavimo data: 2013-03-18 23:29

Nuomos sutartis ilgesniam kaip vienerių metų terminui turi būti rašytinė (Civilinio kodekso 6.478 str. 1d.). Taigi, sudarydami darbo vietos nuomos sutartį turite atsižvelgti į šią nuostatą, priešingu atveju, turėsite prisiimti visą iš to kylančią riziką. Be to, sudaryti sutartį visuomet patartina, kadangi joje išsamiai išdėstysite abiejų sutarčių teises ir pareigas, galėsite numatyti sutarties nutraukimo pagrindus, šalių tarpusavio atsakomybę už sutarties pažeidimą bei kt. Sutarties tekstu galėsite remtis spręsdami tarpusavio ginčus, spręsdami kitus klausimus. Žodinės sutarties sąlygas atitinkamai bus sunkiau įrodyti.

Taip pat atkreiptinas dėmesys, kad jeigu savininką ir kirpėją iš tikrųjų sieja darbo santykiai, tokius santykius reiktų įforminti ne kaip nuomos, bet kaip darbo santykius. Jeigu šalis faktiškai sieja darbo santykiai, tačiau jie nėra tinkamai įforminti, tokia veikla gali būti kvalifikuojama kaip nelegalus darbas.
Dėl mokestinių aspektų, viskas priklausys, ar patalpų savininkas užsiima individualia veikla, ar ne.

Asmenys nuomodami patalpas nuo gautų turto nuomos pajamų pagal Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 6 str. 1 dalį turi mokėti 15 procentų pajamų mokestį.

Tais atvejais, kai asmuo gauna pajamų iš nustatyta tvarka įregistruotos individualios veiklos (patalpų nuoma), tokios asmens gautos pajamos (tiek iš juridinių asmenų, tiek iš kitų gyventojų), apmokestinamos taikant 5 procentų pajamų mokesčio tarifą ir 9 procentų dydžio privalomojo sveikatos draudimo įmoką. Apmokestinamosios individualios veiklos pajamos apskaičiuojamos iš gautų (uždirbtų) individualios veiklos pajamų atėmus leidžiamus atskaitymus, susijusius su individualios veiklos pajamų gavimu (uždirbimu).

Ekspertai

Augustina Martinėlytė

Augustina Martinėlytė

Teisininkė / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.