...

Darbas užsienio kompanijoje.

Žinių bazė

2014.09.04

Planuoju įsidarbinti užsienio kompanijoje (Italija), tačiau veikla bus vykdoma Lietuvoje. Kompanija jokios atstovybės čia neturi, nėra niekaip registruota.
Darbo esmė: jų kompanijos atstovavimas, konsultavimas pardavimo klausimais.
Ar galima registruoti individualią veiklą šiuo atveju (turint su jais konsultavimo kontraktą)? Kokios mokesčius aš/įmonė turi mokėti tokiu atveju?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Eglė Paulauskytė

Advokatė / Advokatės Dianos Višinskienės kontora

Publikavimo data: 2014-09-04 08:38

Darbas pagal darbo sutartį ir pagal individualios veiklos pažymą skiriasi savo esme ir požymiais. Individuali veikla – savarankiška veikla, kuria versdamasis gyventojas...

Publikavimo data: 2014-09-04 08:38

Darbas pagal darbo sutartį ir pagal individualios veiklos pažymą skiriasi savo esme ir požymiais. Individuali veikla – savarankiška veikla, kuria versdamasis gyventojas siekia gauti pajamų ar kitokios ekonominės naudos per tęstinį laikotarpį.
Tuo tarpu darbo sutartis yra darbuotojo ir darbdavio susitarimas, kuriuo darbuotojas įsipareigoja dirbti tam tikros profesijos, specialybės, kvalifikacijos darbą arba eiti tam tikras pareigas paklusdamas darbovietėje nustatytai darbo tvarkai, o darbdavys įsipareigoja suteikti darbuotojui sutartyje nustatytą darbą, mokėti darbuotojui sulygtą darbo užmokestį ir užtikrinti darbo sąlygas, nustatytas darbo įstatymuose, kituose norminiuose teisės aktuose, kolektyvinėje sutartyje ir šalių susitarimu.
Tarpininkavimo paslaugas Italijos įmonei galite teikti sudarius atlygintinių paslaugų (tarpininkavimo) sutartį, įregistravęs veiklą Lietuvoje (individualią veiklą pagal pažymą ir (arba) įsigijęs verslo liudijimą). Tokiu būdu Jūs galėtumėte individualią veiklą vykdyti ir užsienyje, tačiau dėl informacijos apie veiklos vykdymui konkrečioje užsienio valstybėje keliamus reikalavimus, Turėtumėte kreiptis į Italijos mokesčių administratorių ir/ar kitas kompetentingas institucijas. Visos tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gautos individualios veiklos pajamos, kurios nepriskiriamos neapmokestinamosioms pajamoms, bus apmokestinamos Lietuvoje.
Vykdant veiklą pagal individualios veiklos pažymą mokami šie mokesčiai: 5 proc. arba 15 proc. gyventojų pajamų mokestį (GPM); 28,5 proc. valstybinio socialinio draudimo (VSD) mokestį nuo pusės asmens gautų apmokestinamųjų pajamų; 9 proc. nuo minimalaus darbo užmokesčio privalomo sveikatos draudimo mokestį (PSD) (29 Eur mokestis mokamas kiekvieną mėnesį).
Tuo atveju, jei Jūsų veikla iš esmės atitiks darbo santykių požymius, t.y. Jūs gausite tikslią darbo vietą, jums bus nustatytas darbo laikas, bus mokamas darbo užmokestis, bus duodami konkretūs darbo nurodymai, darbo priemonės ir pan., Italijos darbdavys jus privalėtų įdarbinti. Dėl teisinio reguliavimo Italijoje reikėtų kreiptis į Italijos kompetentingas institucijas.
Atsižvelgiant į tai, kad pagal darbo sutartį Jūsų darbo vieta būtų Lietuvos Respublikoje, būtų mokami šie mokesčiai: gyventojų pajamų mokestis  –  15 % (moka darbuotojas), privalomojo sveikatos draudimo įmokos – 3 % (moka darbdavys), 6 % (moka darbuotojas), valstybinio socialinio draudimo įmokos – 27.98% (moka darbdavys), 3 % (moka darbuotojas), 0, 2 % – įmokos į garantinį fondą (moka darbdavys). Dėl šių visų išvardytų mokesčių apskaičiavimo bei sumokėjimo yra atsakingas darbdavys. Dėl mokesčių mokėtinų Italijoje taip pat reikėtų kreiptis į kompetentingas Italijos institucijas.
Pažymėtina, kad šioje konsultacijoje pateikiama informacija yra bendro pobūdžio, todėl dėl kiekvieno individualaus atvejo ir išsamios konsultacijos patartina kreiptis į teisininkus.

Ekspertai

Eglė Paulauskytė

Eglė Paulauskytė

Advokatė / Advokatės Dianos Višinskienės kontora

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.