Turime potencialių investuotojų į startup’ą, kaip apiforminti tai?

Žinių bazė

2013.12.02

Sveiki,

Mūsų komanda turi potencialių investuotojų, tačiau, mes nesame nei kompanija nei bendrija, tik suburta komanda, kaip turėtume elgtis tokioje situacijoje, ar derėtų steigti uab ar mb? Taip pat, ką galėtume pažadėti ar apiforminti , jog investuotojai būtų “patenkinti”?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Arvydas Strumskis

Vadovaujantysis partneris / „Verslo angelų fondas I“

Premium

Publikavimo data: 2013-12-02 13:15

Puiku, kad turite investuotojus. Į Jūsų klausimą, jie geriausiai ir atsakytų, tad paklauskit. Svarbiausias dalykas, tai susitarimai raštu. Labai siūlau...

Publikavimo data: 2013-12-02 13:15

Puiku, kad turite investuotojus. Į Jūsų klausimą, jie geriausiai ir atsakytų, tad paklauskit. Svarbiausias dalykas, tai susitarimai raštu. Labai siūlau vengti susitarimų, kurie yra tik žodiniai. Mes dažnai savaip interpretuojam žodžius, užmirštam vienus, prisimenam kitus. Taigi mano PIRMAS PASIŪLYMAS: sutarkit raštu, siekit , kad visi susitarimai būtų pasirašyti.

ANTRAS PASIŪLYMAS: nesistenkite vengti mokesčių, ką bedarytumėt.  Mokesčių vengimas yra pirmas žingsnis į problemas. Kalbu apie atsiskaitymus grynais pinigais, kurie neapskaitomi buchalterijoje. Verslas turi būti legalus, tiek pradžioje tiek eigoje. Jei dalis sąnaudų (pvz. atlyginimai) mokami grynais (neapskaitant) Jūs net nežinosite kokie tikrieji produkto/paslaugos kūrimo kaštai. Legalizacija visada yra sudėtingesnė, nei legalus verslas.

Dalis investuotojų noriai dirba su laikinom komandom, kiti investuoja tik į įmones (pvz. Verslo Angelų Fondas I). Bet kuriuo atveju, mūsų pasaulyje įmonės yra registruojamos kaip UAB ar kita forma. Jei ne iš karto, tai vėliau vis vien reikės registruoti. Kadangi turite investuotojus, labiausiai įprasta ir tikėtina forma yra UAB. Pasidomėkit ne tik registracijos būdais ir reikalavimais, bet ir mokestiniais aspektais. Pasitarkite su apskaitininkais, teisininkais. Perskaitykite Akcinių Bendrovių Įstatymą. Taip pat siūlau susipažinti su Civilinio Kodekso reikalavimais akcininkam ir vadovam Tai labai praverčia valdant tiek įmonę, tiek rizikas. Siūlau paskaityti komentarų knygą skirtą Juridiniam asmenim, kurios autorius adv. Gintautas Bartkus. TREČIAS PASIŪLYMAS: susipažinkit su teisiniu įmonės pagrindu.

Nemaža dalis jaunų verslininkų ignoruoja visus tris punktus. Tai yra viena iš priežasčių, kad verslas nesiseka ir tenka uždaryti įmonę. Būkit tarp mažumos, kuriem sekasi, nes jie gerai atlieka ne tik kasdieninius (malonius) kūrimo darbus, bet ir tuos kurie būtini sėkmingai veiklai.

Ekspertai

Arvydas Strumskis

Arvydas Strumskis

Vadovaujantysis partneris / „Verslo angelų fondas I“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.