Prekyba rankų darbo papuošalais
2013.12.18
Laba diena,
Noriu sužinoti kokia formą pasirinkti ir kokių leidimų reikia prekiaujant papuošalais internetu.
Šiuo metu studijuoju ir iš šios veiklos planuoju gauti apie 500 Lt per mėnesį.
Temos: Mokesčiai, Pardavimai, Teisė.
Į klausimą atsakė:
Atsakyti į klausimą
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Karolina Jaraitė
Teisininkė / UAB „Ius viridis“
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Teisininkė / UAB „Ius viridis“
Publikavimo data: 2013-12-18 12:11
Visų pirma pasakytina, kad norint verstis Jūsų nurodyta veikla jokių specialių licencijų ar leidimų nėra privaloma įsigyti. Jūsų nurodytą veiklą...
Publikavimo data: 2013-12-18 12:11
Visų pirma pasakytina, kad norint verstis Jūsų nurodyta veikla jokių specialių licencijų ar leidimų nėra privaloma įsigyti.
Jūsų nurodytą veiklą vykdyti galima šiomis formomis: vykdant individualią veiklą arba steigiant juridinį asmenį. Kadangi Jūsų planuojamos pajamos nėra didelės, rekomenduotina Jums vykdyti individualią veiklą.
Jūsų nurodytos veiklos vykdyti įsigijant verslo liudijimą negalima, todėl Jums tektų vykdyti individualią veiklą pažymą.
Pažymėtina, prieš pradedant vykdyti individualią veiklą, gyventojas apie tai turi informuoti mokesčių administratorių. Įregistravimo į mokesčių mokėtojų registrą/išregistravimo iš mokesčių mokėtojų registro prašymo forma FR0792 turi būti pateikta apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos teritoriniam skyriui pagal asmens gyvenamąją vietą.
Vykdant individualią veiklą Jūs asmeniškai atsakysite savo turtu už visas prievoles, prisiimtas vykdant veiklą.
Pajamoms iš gyventojų individualios veiklos taikomas 5 procentų pajamų mokesčio tarifas. Šis tarifas taikomas pajamoms iš gamybos (įskaitant žemės ūkį), prekybos ar daugumos paslaugų teikimo. Apmokestinamomis pajamomis yra laikomos visų pajamų ir leistinų atskaitymų skirtumas. Nuolatinio Lietuvos gyventojo su individualios veiklos pajamų gavimu susijusius leidžiamus atskaitymus bei jų apskaičiavimo tvarką nustatyta Lietuvos Respublikos finansų ministro 2002 m. rugsėjo 25 d. įsakyme Nr. 303 ,,Dėl Nuolatinio Lietuvos gyventojo su individualios veiklos pajamų gavimų susijusių leidžiamų atskaitymų bei jų apskaičiavimo tvarkos patvirtinimo“.
Individualią veiklą vykdantys asmenys privalomai draudžiami pensijų socialiniu draudimu pagrindinei ir papildomai pensijos dalims, taip pat ligos ir motinystės socialiniu draudimu, kai draudžiama tik motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) išmokoms gauti (VSD įmokos). Bendras VSD įmokų tarifas – 28,5 proc. Asmenų, kurie verčiasi individualia veikla, socialinio draudimo įmokų bazę sudaro 50 proc. individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų (neatėmus privalomojo sveikatos draudimo ir valstybinio socialinio draudimo įmokų) suma. VSD įmokų bazė kalendoriniais metais negali būti didesnė negu 48 Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintų einamųjų metų draudžiamųjų pajamų dydžių suma.
Kaip minėta, Jūsų nurodyta veikla gali būti vykdoma steigiant juridinį asmenį – individualią įmonę, mažąją bendriją ar uždarąją akcinę bendrovę. Todėl veiklai išsiplėtus, rekomenduotina steigti vieną iš nurodytų juridinių asmenų.