...

Papildomos jau dirbančiojo pajamos – rankdarbių pardavimas internetu.

Žinių bazė

2016.01.01

Planuoju pačios gamintus rankdarbius (muilas, mezginiai) parduoti internetu (pvz, etsy.com) tiek Lietuvoje, tiek kitose ES šalyse, tiek už jos ribų.
1. Kaip įregistruoti veiklą siūlytumėte (verslo liudijimas? Individuali veikla?);
2. Kokius mokesčius turėčiau mokėti?
3. Kokią kiekvieno pardavimo apskaitą turėčiau vykdyti?
4. Ar atsiranda prievolė mokėti mokesčius parduodant – muitą? PVM? Dar kokius nors?
5. Esu samdoma darbuotoja, mokesčius (sveikatos draudimą ir visus kitus privalomus) sumoka darbdavys. Kaip tai įtakoja mokėtinus mokesčius, vykdant veiklą pagal verslo liudijimą/ turint individualios veiklos pažymėjimą?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Eglė Paulauskytė

Advokatė / Advokatės Dianos Višinskienės kontora

Publikavimo data: 2016-01-01 14:23

Vykdyti individualią veiklą galima dvejopai, t.y. išsiimant individualios veiklos pažymėjimą arba verslo liudijimą. Dėl vienos ar kitos formos individualios veiklos...

Publikavimo data: 2016-01-01 14:23

Vykdyti individualią veiklą galima dvejopai, t.y. išsiimant individualios veiklos pažymėjimą arba verslo liudijimą. Dėl vienos ar kitos formos individualios veiklos įregistravimo reikia teikti prašymui Valstybinei mokesčių inspekcijai, tačiau teikiant prašymą dėl individualios veiklos pagal pažymą registravimui mokestis nemokamas, o teikiant prašymą dėl verslo liudijimo išdavimo mokamas fiksuoto dydžio mokestis. Mokestį sudaro privalomasis sveikatos draudimas (9%), socialinio draudimo įmoka (50% bazinės pensijos) ir pajamų mokestis (15%). Kokio dydžio mokestį jums reikės sumokėti, priklausys nuo laikotarpio, kuriam planuojate įsigyti verslo liudijimą ir nuo veiklos rūšies. Pažymėtina, kad verslo liudijimas išduotas tik tam tikram sąrašui veiklų, o užsiimant individualia veikla pagal pažymėjimą šis sąrašas yra išplečiamas. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad dažniausiai asmuo, vykdantis veiklą pagal verslo liudijimą sumoka mažiau mokesčių nei vykdydamas veiklą pagal pažymą.
Pajamų apskaita vykdant individualią veiklą yra nesudėtinga. Vykdant apskaitą yra pildomas pajamų-išlaidų apskaitos žurnalas, kuriame fiksuojamos pajamos ir išlaidos, o mokestinio laikotarpio pabaigoje apskaičiuojama bendra jų suma. Įrašai pateikiami VMI metinėje mokesčių deklaracijoje iki kitų metų gegužės 1 dienos. Vykdant veiklą pagal pažymą papildomai įtraukiami laisva forma pateikti inventorizacijos duomenys, kurie taip pat pateikiami metinėje mokesčių deklaracijoje. Mokesčiai už pajamas pagal registruotą individualią veiklą sumokami deklaruojant pajamas. Vykdant individualią veiklą pagal pažymą pajamų mokestis yra 15%, tam tikrais atvejais – 5%, VSD mokestis (28,5% nuo apmokestinamųjų pusės pajamų) ir PSD mokestis (9%). Deklaraciją reikia pateikti ir tuo atveju, jei iš individualios veiklos nebuvo gauta jokių pajamų. Dirbant pagal verslo liudijimą visi mokesčiai susimokami iš anksto (teikiant prašymą dėl verslo liudijimo išdavimo), tad deklaruojant pajamas jau nieko nebereikia mokėti papildomai.
Atsižvelgiant į tai, kad prekės bus parduodamos internetu, atkreiptinas dėmesys į tai, kad pirkimo-pardavimo sutarčių sudarymą elektorinėje erdvėje reglamentuoja Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas ir „Informacijos teikimo vartotojams gairės ūkio subjektams, prekiaujantiems internetu“ patvirtintos Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos direktoriaus, kuriose numatyti reikalavimai informacijai, kuri turi būti pateikta, kai sutartys sudaromos naudojant ryšio priemones, daiktų perdavimo ir paslaugų teikimo ypatumai, ryšio priemonių naudojimo apribojimai bei sutarties atsisakymo galimybės. Atsižvelgiant į tai, kad planuojate vykdyti individualią veiklą Europos Sąjungos mastu, svarbu pažymėti, kad pagal ES teisės aktus teisėtais įsisteigęs ir vykdantis veiklą vienoje valstybėje narėje, turi teisę tokią pačią veiklą vykdyti ir kitoje valstybėje narėje tokiomis pačiomis sąlygomis kaip ir priimančiosios valstybės nares rezidentai. Tai reiškia, kad asmenys teisėtai veikiantys vienoje valstybėje narėje gali nuolat ir nepertraukiamai tęsti ekonominę veiklą kitoje valstybėje narėje arba laikinai siūlyti bei teikti paslaugas kitoje valstybėje narėje, likdami savo kilmės šalyje ir atvirkščiai.
Dėl muitinės procedūrų geriausia kreiptis tiesiai į LR muitinę.
Vykdant individualią veiklą pagal individualios veiklos pažymėjimą arba verslo liudijimą, tai, kad esate darbo santykiais susijusi su darbdaviu nedaro įtakos mokamiems mokesčiams.
Pažymėtina, kad ši konsultacija yra bendrojo pobūdžio, todėl išsamesnės konsultacijos patartina kreiptis į teisininkus.

Ekspertai

Eglė Paulauskytė

Eglė Paulauskytė

Advokatė / Advokatės Dianos Višinskienės kontora

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.