...

Kokią pagalbą gali gauti jaunas verslininkas?

Žinių bazė

2014.08.18

Turiu verslo idėją, tačiau praktiškai neteko susidurti su nuosavo verslo kūrimu. Kokią pagalbą, konsultacijas ir finansinę paskolą/paramą/investicijas galiu gauti, norėdama pradėti savo verslą ir ar yra kokių nors apribojimų (verslo idėjos kriterijų ir pan), norint šia pagalba pasinaudoti?

Augustė, 23 metai

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Inga Beiliūnienė

Priemonių valdymo skyriaus vadovė / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“

Publikavimo data: 2014-08-18 12:50

Vienos palankiausių sąlygų pradedantiesiems verslininkams sudarytos pagal Verslumo skatinimo priemonę. Dėl lengvatinių paskolų (iki 86 tūkst. Lt) iš Verslumo skatinimo...

Publikavimo data: 2014-08-18 12:50

Vienos palankiausių sąlygų pradedantiesiems verslininkams sudarytos pagal Verslumo skatinimo priemonę. Dėl lengvatinių paskolų (iki 86 tūkst. Lt) iš Verslumo skatinimo fondo (VSF) į kredito unijas gali kreiptis fiziniai asmenys, siekiantys pradėti ar jau plėtojantys pradėtą verslą, taip pat įmonės iki 1 metų. Paskola gali būti skirta tiek investicijoms, tiek apyvartai. Gavusieji VSF paskolą gali pasinaudoti INVEGA garantija, susigrąžinti 95 proc. sumokėtų palūkanų (paraiškos priimamos iki 2015 m. rugpjūčio 31 d.) ir gauti kompensaciją už dalį darbuotojų darbo užmokesčio (paraiškos priimamos iki 2014 m. gruodžio 1 d.).
Dėl šių paskolų galima kreiptis į Lietuvos centrinę kredito uniją arba artimiausią kredito uniją, skambinti nemokamu tel.: 8 800 11 211. Daugiau informacijos http://lku.lt/projektas-verslumo-skatinimas/. Paskolos bus teikiamos iki 2015 metų rugsėjo 30 d.  Kredito unija pradedantiesiems teikia individualias konsultacijas, taip pat organizuoja mokymus. Nuo rudens vėl atnaujinti mokymus pradedantiesiems verslininkams.

Jei verslo projektui įgyvendinti reikėtų didesnių investicijų, rekomenduojame pasidomėti Atviro kreditų fondo galimybėmis. Lengvatinės paskolos iš Atviro kreditų fondo (AKF) skirtos tiek investicijoms, tiek apyvartinėms lėšoms finansuoti (pavyzdžiui, įrangai įsigyti). Iš AKF vienam kreditui gali būti skirta iki 1,5 mln. Lt, sutarties laikotarpis – iki 72 mėn. Dėl šių  lengvatinių paskolų ar kredito linijų teikimo esame pasirašę bendradarbiavimo sutartį su trimis bankais, reikėtų kreiptis į Medicinos banką, Citadele, Finasta.
Šių paskolų teikimo terminas pratęstas iki metų pabaigos, taip pat įsigaliojo papildomos sąlygos dėl palūkanų kompensavimo.

Finansavimas, lengvatinės paskolos pagal INVEGOS administruojamas priemones, gali būti skiriamos tiek fiziniams asmenims, tiek juridiniams asmenims, nes šios priemonės yra skirtos smulkiajam ir vidutiniam verslui kurti ar plėsti. Dėl ribojimų teisinei formai, paskolos neteikiamos:
–        pelno nesiekiančioms įmonėms;
–        sunkumus patiriančioms įmonėms;
–        įmonėms, veikiančioms žuvininkystės ir akvakultūros sektoriuje;
–        įmonėms, veikiančioms anglių sektoriuje;
–        įmonėms, užsiimančioms žemės ūkio produktų pagrindine gamyba, perdirbimu ir prekyba;
–        įmonėms, užsiimančioms krovinių pervežimo keliais samdos pagrindais veikla, neteikiamos paskolos transporto priemonių, skirtų krovinių pervežimui keliais, įsigijimui.

Taip pat gal bus naudinga informacija apie priemonę „Parama pirmajam darbui“. Ši priemonė nėra susijusi su jokiomis lengvatinėmis paskolomis ir gali pasinaudoti bet kuri šalyje veikianti įmonė. Darbdaviams, kurie įdarbino darbinės patirties neturinčius darbuotojus iki 29 metų amžiaus, kompensuojama 23,3 proc. jų apskaičiuoto darbo užmokesčio. Paraiškas INVEGAI galima teikti iki 2015 m. rugsėjo 30 d.

Daugiau informacijos apie INVEGOS siūlomas finansines priemones verslo pradžiai ar plėtrai galima rasti www.invega.lt

Ekspertai

Inga Beiliūnienė

Inga Beiliūnienė

Priemonių valdymo skyriaus vadovė / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.