...

Kokia galimybė gauti valstybės paramą naujam verslui?

Žinių bazė

2015.06.24

Planuoju pradėti prekybą rūbais ir įdomu, ar įmanoma gauti paramą iš valstybės tokiam verslui? Ar bent paskolą iš banko, be pradinio užstato? Ar valstybė remia verslus, kurių yra ganėtinai daug, ar tiesiog remia labiau naujas idėjas?

Temos: , , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Rasa Ožalinskienė

Produktų plėtros departamento kreditavimo produktų vadybininkė / UAB „Medicinos bankas”

Publikavimo data: 2015-06-24 16:40

Šiuo metu valstybės parama Jus dominančiai veiklai galima paskolų ir / ar valstybės garantijų forma. Medicinos bankas smulkiajam ir vidutiniam...

Publikavimo data: 2015-06-24 16:40

Šiuo metu valstybės parama Jus dominančiai veiklai galima paskolų ir / ar valstybės garantijų forma.
Medicinos bankas smulkiajam ir vidutiniam verslui (SVV) patraukliomis sąlygomis teikia valstybės remiamus kreditus iš Atviro kreditų fondo (AKF), kurį administruoja UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA). Maksimali kredito suma pagal šią priemonę 579 240 eurų. Kreditas turi būti grąžintas iki 2020 m. gruodžio 31 d. Sutarčių pagal šią priemonę pasirašymo terminas 2015 m. rugsėjo 30 d. Kreditai iš AKF lėšų gali būti teikiami SVV subjekto investicijoms finansuoti ir / ar apyvartinio kapitalo trūkumui papildyti. 
Trūkstant užstato yra galimybė pasinaudoti INVEGA teikiamomis garantijomis smulkiajam ir vidutiniam verslui: INVEGA garantuoja pirmos kredito dalies grąžinimą iki 80 proc. sumos.
Svarbu pažymėti, kad šios abi valstybės remiamos priemonės gali būti naudojamos kartu, t.y. valstybės remiama AKF paskola gali būti užtikrinta INVEGA garantija.
Taip pat atkreipiame dėmesį, kad fiziniai asmenys, dirbantys pagal patentą, individualios veiklos pažymėjimą taip pat yra smulkaus ir vidutinio verslo subjektai ir gali pasinaudoti valstybės parama SVV subjektams pilna apimtimi, tačiau jiems taip pat taikomi Lietuvos banko valdybos patvirtinti „Atsakingojo skolinimo nuostatai“, pagal kuriuos kredito gavėjo (šeimos) finansiniai įsipareigojimai per mėnesį negali viršyti 40 proc.  kredito gavėjo (šeimos) pastovių mėnesio pajamų.
Kalbant apie paskolą be pradinio kapitalo arba be užstato, siūlytume pasidomėti vartojimo kredito suteikimo galimybėmis.

Ekspertai

Rasa Ožalinskienė

Rasa Ožalinskienė

Produktų plėtros departamento kreditavimo produktų vadybininkė / UAB „Medicinos bankas”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.