Ar ūkininkas gali užsiimti internetine prekyba?

Žinių bazė

2016.02.05

Esu ūkininkas, auginu aliejinius augalus, planuoju nuėmęs derlių spausti aliejų ir prekiauti internetinėje parduotuvėje. Ar reikia man įsiregistruoti individualią veiklą ar verslo liudijimą? Ar užtektų ir to, jog esu ūkininkas prekiaujant savo pagamintais produktais?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Anonimas

„bzn start” įkūrėja, vadovė. / UAB „Glaveckaitė Media”

Publikavimo data: 2016-02-05 12:43

Norinti pradėti verstis Jūsų planuojama veikla (prekyba savo ūkyje pagamintais maisto produktais) pakanka turėti ūkininko pažymėjimą arba būti įregistravus individualią...

Publikavimo data: 2016-02-05 12:43

Norinti pradėti verstis Jūsų planuojama veikla (prekyba savo ūkyje pagamintais maisto produktais) pakanka turėti ūkininko pažymėjimą arba būti įregistravus individualią veiklą pagal pažymą. Ūkininko pažymėjimas išduodamas ūkį įregistravus rajono savivaldybės administracijoje. Individualią veiklą pagal pažymą galima įregistruoti internetu per ManoVMI prieigą arba kreipiantis į artimiausią Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Finansų ministerijos teritorinių skyrių. Atsižvelgiant į planuojamos veiklos mastą, taip pat siūlome įsivertinti ir apsvarstyti galbūt tikslinga šiai veiklai steigti juridinį asmenį, pavyzdžiui, mažąją bendriją ar uždarąją bendrovę.

Papildomai norėčiau atkreipti Jūsų dėmesį įtą faktą, jog norint užsiimti maisto produktų gamyba, kuriuos vėliau parduotumėte internetu, būtina turėti maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą. Šį pažymėjimą išduoda Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (toliau – VMVT) teritoriniai skyriai pateikus šiuos dokumentus: (1) nustatytos formos prašymą dėl maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo; (2) maisto tvarkymo patalpų projektą (planą) su įrenginių išdėstymu; (3) maisto tvarkymo proceso aprašymą, projektines (planuojamas) gamybos apimtis, subjekto darbuotojų skaičių; (4) dokumentus, reglamentuojančius Rizikos veiksnių analizės ir svarbiųjų valdymo taškų (toliau – RVASVT) principais pagrįstą savikontrolės sistemą, vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2005 m. rugsėjo 1 d. įsakymu Nr. V-675 patvirtintos Lietuvos higienos normos HN 15:2005 „Maisto higiena“ nuostatomis. Būtent šiame teisės akte yra nustatyti higienos reikalavimai patalpai,  kurioje spausite aliejų. Be to, už pažymėjimo išdavimą imama valstybės rinkliava. Šis pažymėjimas yra išduodamas neterminuotam laikui.

Norint pateikti maisto produktus (šiuo atveju aliejų) prekybai, būtina įvertinti ir laikytis prekių ženklinimo reikalavimų. Šiuos reikalavimus numato Lietuvos Respublikos ūkio ministro įsakymu patvirtintos Prekių ženklinimo ir kainų nurodymo taisyklės, kuriose nustatyti, tiek bendrieji prekių ženklinimo reikalavimai, tiek teisės aktų, reglamentuojančių specialių prekių (prekių grupių) ženklinimą, sąrašas.

Jei nuspręstumėte pagamintą aliejų pardavinėti pats ir norėtumėte atsidaryti internetinę parduotuvę, būtinai atkreipkite dėmesį į Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. birželio 11 d. nutarimu Nr. 697 patvirtintas „Mažmeninės prekybos taisykles“, (nauja redakcija priimta 2014 m. liepos 22 d.), kurios nustato bendruosius mažmeninės prekybos Lietuvos Respublikoje organizavimo reikalavimus. Taip pat svarbu įvertinti Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse įtvirtintas nuostatas dėl nuotolinių sutarčių sudarymo bei Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo reikalavimus dėl asmens duomenų (pirkėjų) tvarkymo vykdant planuojamą veiklą.

Galiausiai noriu paminėti tai,  kad norint užsiimti maisto produktų prekyba internetu pardavėjas apie tai privalo pranešti teritorinei VMVT, kuriai raštu turi pateikti laisvos formos (arba VMVT parengtos formos) prašymą dėl registravimo. Prašymą galima pateikti el. paštu arba faksu.

Atkreipiu dėmesį, kad šioje konsultacijoje pateikiama informacija yra bendro pobūdžio. Dėl kiekvieno individualaus atvejo ir išsamios konsultacijos patartina kreiptis į teisininkus.

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.