...

Ar reikalingi leidimai prekiaujant el. parduotuvėje elektroniniais prietaisais bei namų interjero detalėmis?

Žinių bazė

2017.03.20

Esu įsteigusi įmonę vykdome el. prekybą rūbais, tačiau planuojame plėsti veiklą ir pradėti prekiauti namų interjero detalėmis, indais bei smulkiais elektroniniais įrenginiais kaip telefonų ausinėmis, šildančiomis pagalvėmis ar šviečiančiais batais. Taigi mums aktualu ar norint pradėti prekiauti aukščiau minėtais daiktais mums bus reikalingi papildomi leidimai ar keliami papildomi reikalavimai?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Aušra Maliauskaitė-Embrektė

Asocijuotoji partnerė, advokatė / Advokatų kontora GLIMSTEDT

Publikavimo data: 2017-03-20 14:35

1998 m. birželio 16 d. Lietuvos Respublikos atliekų tvarkymo įstatymas Nr. VIII-787 apibrėžia elektros ir elektroninės įrangos sampratą – tai įranga, kuriai...

Publikavimo data: 2017-03-20 14:35

1998 m. birželio 16 d. Lietuvos Respublikos atliekų tvarkymo įstatymas Nr. VIII-787 apibrėžia elektros ir elektroninės įrangos sampratą – tai įranga, kuriai tinkamai funkcionuoti reikalingos elektros srovės arba elektromagnetiniai laukai, ir įranga, skirta kurti, perduoti arba išmatuoti tokias sroves ar laukus, skirta naudoti su ne didesne kaip 1 000 V įtampa esant kintamajai srovei ir su ne didesne kaip 1 500 V įtampa esant nuolatinei srovei. Elektros ir elektroninės įrangos kategorijų sąrašą tvirtina Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija.

Galiojantys teisės aktai veiklos, kai internetinėje parduotuvėje prekiaujama elektros ir elektroninės įranga, nenumato kaip licencijuojamos, tačiau tais atvejais, kai ši įranga yra taip pat ir importuojama, prieš pradedant šią įrangą tiekti Lietuvos Respublikos vidaus rinkai reikalaujama registruotis Gamintojų ir importuotojų registravimo taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2009 m. gegužės 27 d. įsakymu Nr. D1-291 „Dėl Gamintojų ir importuotojų registravimo taisyklių patvirtinimo“, nustatyta tvarka. Asmuo, Lietuvos Respublikos vidaus rinkai tiekiantis elektros ir elektroninę įrangą, privalo apskaityti Gaminių tiekimo rinkai apskaitos ir atliekų tvarkymo ataskaitų teikimo taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2009 m. gegužės 27 d. įsakymu Nr. D1-290 „Dėl Gaminių tiekimo rinkai apskaitos ir atliekų tvarkymo ataskaitų teikimo taisyklių patvirtinimo“, nustatyta tvarka.

Pažymėtina, kad šioje konsultacijoje pateikiama informacija yra bendro pobūdžio, todėl dėl kiekvieno individualaus atvejo ir išsamios konsultacijos patartina kreiptis į teisininkus.

Ekspertai

Aušra Maliauskaitė-Embrektė

Aušra Maliauskaitė-Embrektė

Asocijuotoji partnerė, advokatė / Advokatų kontora GLIMSTEDT

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.