...

Sūnus paskatino imtis verslo

Verslas

2019.09.19

Autorius: Agnė Kavaliauskaitė

Temos: .

Sūnus paskatino imtis verslo

Vilma Tumienė. Iš asmeninio albumo

Vilma Tumienė, prieš ketverius metus išleidusi sūnų Oskarą į valstybinį darželį, tikėjosi sugrįžti į darbą. Bet planai žlugo, nes dvimetis pradėjo dažnai sirgti, todėl teko likti namuose ir prižiūrėti sūnų. Ši neigiama patirtis paskatino V. Tumienę imtis naujos veiklos ir įkurti privatų vaikų lopšelį-darželį „Mažas stebuklas“.

Siekė pasirūpinti vaikais

V. Tumienės dukra Lorena tuo metu lankė tą patį darželį, kurį pradėjo lankyti jos sūnus Oskaras. Tačiau sūnaus patirtis buvo visiškai kitokia.

„Deja, palankius mažiau nei metus, supratau, kad neįmanoma nei dirbti, nei vaikui lankyti šio darželio. Vaikutis visus metus susirgdavo bronchitu arba angina. Taip pat būdavo nuolat peršaldytas (prie atvirų langų rudenį, žiemą darbuotojos vėdindavo rytais patalpas). Negana to, ir privalėjome nešti sauskelnes, nors vaikutis buvo seniai atpratęs. O dar tas nesibaigiantis nedarbingumo pažymėjimas…“ – prisimena V. Tumienė.

„Pati esu pedagogė, vadovė. Baigiau muzikos pedagogiką, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogiką. Šiuo metu studijuoju magistrantūroje švietimo vadybą. Todėl puikiai išmaniau ir išmanau, kaip turi būti dirbama su vaikais, kokių griežčiausių vidaus taisyklių privalo laikytis darbuotojai, jau nekalbant apie pagarbą šeimai ir vaikui. Tai ir buvo priežastis, kai pradėjau galvoti apie savo nuosavą darželį, kuriame vaikai būtų saugūs, sotūs, prižiūrėti ir visokeriopai jais būtų pasirūpinta“, – pasakoja pašnekovė.

Ėmė po truputį plėstis

Prieš ketverius metus įkurto privataus vaikų lopšelio-darželio „Mažas stebuklas“ vizija buvo gana paprasta – įsteigti vienos grupės darželį, kuriame būtų ugdomi vaikai ir jais pasirūpinta taip, kaip mamos rūpinasi savo mažaisiais namuose.

V. Tumienė, prisiminusi pirmojo darželio įkūrimo pradžią, pasakoja, kad sunkiausia buvo gauti visus reikalingus leidimus darželiui įkurti. Vėliau iškilo kitas iššūkis – tinkamų darbuotojų paieška, nes pirmasis vaikų lopšelis-darželis įsikūrė privačiame name Tarandės rajone, Vilniuje. Išsprendus darbuotojų problemą, atsirado naujų rūpesčių.

„Vizija dirbti sau po metų išblėso, nes atsirado poreikis antrai vaikų grupei (puikios mamų rekomendacijos, sklidusios iš lūpų į lūpas). Deja, patalpos neleido plėstis, todėl reikėjo ieškoti naujų patalpų, kad galėčiau grupes paskirstyti pagal vaikų amžių. Taip atsirado antras darželis, po kurio sekė ir trečias, ir ketvirtas, ir penktas“, – kalba privataus vaikų lopšelio-darželio „Mažas stebuklas“ įkūrėja, šiuo metu turinti penkis darželių filialus Vilniaus mieste (Tarandėje, Pilaitėje, Šiaurės miestelyje ir du Fabijoniškėse).

Daug veiklos

Darželyje vaikai turi daug įdomios veiklos: dailę ir darbelius, muzikos pamokėles, šviesos terapiją, sportinius užsiėmimus, emocinį ugdymą „Kimochi“, lėlių teatrą – pasakos terapiją, sveikos gyvensenos užsiėmimus, šokius, „Kindermusik“ pamokėles, anglų kalbos pamokėles. Taip pat darželyje dirba ir logopedas, į kurį galima kreiptis, vos tik prireikus pagalbos.

Be to, darželis siūlo tėvams valandinės priežiūros paslaugas. Tėvai, iš anksto susitarę su bet kuriuo lopšelio-darželio „Mažas stebuklas“ filialu, gali vaiką palikti kelioms valandoms.

„Mes augame, auginame savo vaikučius, kurie nuo pat įkūrimo eina koja kojon su mumis. Kitais metais jie jau bus priešmokyklinukai, kuriuos vėliau išlydėsime į mokyklą“, – džiaugiasi V. Tumienė.

Reikia kantrybės ir vidinės ramybės

Ko pašnekovė palinkėtų tiems, kurie mąsto apie privataus vaikų lopšelio-darželio įkūrimą, tačiau bijo?

„Darbas su vaikais – tai pats atsakingiausias darbas. Šeimai, kuri atveda vaikutį į ikimokyklinę įstaigą, yra jautriausia šeimos tema. Mano nuomone, darželio įkūrėjas turi išmanyti tai, ką jis ar ji daro, ir turėti reikiamą išsilavinimą, pavyzdžiui, kaip to reikalaujama iš auklėtojo. Ir, be abejo, prioritetas – tai pagarba šeimai, vaikui ir darbuotojams, kurie taip pat yra ikimokyklinės įstaigos šeimos dalis. Tad vienintelis linkėjimas – kantrybės bei vidinės ramybės, kurios tikrai reikės visur ir visada dirbant tokį atsakingą darbą“, – pataria V. Tumienė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.