...

Statybų sektorių vienijančios platformos idėja kilo Sicilijoje

Verslas

2016.10.28

Autorius: Kristina Augustinaitė

Temos: , .

Statybų sektorių vienijančios platformos idėja kilo Sicilijoje

Statybų sektoriaus bendroves vienijančios platformos „Sponsa.lt“ bendraįkūrėja - Jūratė Titova. Asmeninio albumo nuotr.

Internetinės platformos „Sponsa.lt“ tikslas yra pakeisti statybų pramonę: užtikrinti, kad ji būtų skaidri bei atvira, pagerinti klientų aptarnavimo kokybę ir padėti geriausioms bendrovėms rasti klientus be tarpininkų. Apie tai, kaip kilo sumanymas sukurti statybų sektoriaus bendroves vienijančią platformą, pasakoja „Sponsa.lt“ įkūrėjas Eduardas Titovas (28), kilęs iš Sibiro ir jau dešimtmetį gyvenantis Lietuvoje, drauge su projekto bendraįkūrėjais vilniečiais Jūrate Titova (30) ir Vitalijumi Dubiečiu (31), drauge vykdančiais šį projektą.

Lengvas pasirinkimas

„Sumanymas sukurti platformą „Sponsa.lt“ kilo sėdint prie jūros Sicilijoje ir su draugais kalbantis apie verslą“, – atskleidžia bendraįkūrėjai. Pokalbiui pakrypus apie jiems artimą sritį – statybas, prisiminta statybos darbų vykdytojų suradimo ir pasirinkimo problema, su kuria visi buvo susidūrę, taip pat sunkumai, kylantys dėl tarpininkų. Taip atsirado paprasta duomenų bazė, leidžianti išsirinkti statybos darbų vykdytoją taip lengvai ir paprastai, kaip išsirenkame picą ar vyną iš pateikto valgiaraščio restorane.

Pasak internetinės platformos „Sponsa.lt“ bendraįkūrėjų, dauguma aplinkinių skeptiškai tvirtino, kad nieko neišeis dėl neįprastos monetizacijos ir pernelyg didelio pasitikėjimo partneriais. Vis dėlto keletas žmonių netgi ragino kuo greičiau sukurti šį produktą. Pašnekovai įsitikinę, kad pasitaikančios klaidos – tai vertinga patirtis. „Dešimties metų patirtis kuriant interneto projektus ir stipri komanda padėjo išvengti rimtų klaidų. Nepasitaikė situacijos, kurios nepavyktų išspręsti“, – sako E. Titovas.

Mažiau yra daugiau

 

„Šis patarimas padėjo man prieš imantis šio projekto – sukurkite bandomąją projekto versiją, neviršijančią 300 eurų sumos, ir pažiūrėkite, kaip tai veikia.“

E. Titovas.

 

Nors platforma „Sponsa.lt“ atrodo paprasta, tai yra galinga ir informatyvi sistema. Bet kuri bendrovė, išskyrus tarpininkus, gali registruotis platformoje nemokamai, o profesionali platformos „Sponsa.lt“ komanda sukurs pageidaujamą profilį ir jau kitą dieną galima tikėtis sulaukti klientų. Bendraįkūrėjai atkreipia dėmesį, kad kai kurios bendrovės siūlo susimokėti, kad joms būtų suteikta galimybė atsidurti matomiausiose pozicijose. „Esame linkę manyti, kad įmokos už geresnį matomumą platformoje yra pasenusi schema, neduodanti naudos vartotojams, todėl nepriimame šių pasiūlymų, verčiau patariame dirbti operatyviau ir greičiau reaguoti į skambučius bei elektroninius laiškus – būtent tai užtikrina, bendrovės populiarumą“, – neabejoja verslininkai. Jie įsitikinę, kad tarpininkai gali užsiregistruoti bet kurioje kitoje sistemoje ir ten susimokėti, norėdami geresnio matomumo bei pozicijų pirmosiose vietose. Platformos „Sponsa.lt“ bendraįkūrėjų nuomone, nupirktas įmonių reitingavimas kelia grėsmę, kad vartotojai permokės už siūlomą prekę ar paslaugą ir neretai bus tiesiog sugaišta daugiau laiko. Kita vertus, kokybiškų prekių tiekėjas ar paslaugų teikėjas jaus papildomą konkurenciją, trukdančią plėtoti verslą. Kadangi platformoje nėra tarpininkų, čia nėra didžiulių sąrašų, iš kurių sunku išrinkti tai, ko reikia. „Mes pateikiame kiekvienos paslaugos tris pagrindines rekomenduojamas pozicijas, leidžiančias greitai ir patikimai užsakyti tai, ko reikia“, – sako „Sponsa.lt“ bendraįkūrėja Jūratė.

Norint užsiregistruoti šioje platformoje, nereikia mokėti. Tereikia įrodyti, kad nesate tarpininkas, ir gauti bent vieną rekomendaciją, padedančią atsidurti rezultatų sąraše. Pasak pašnekovų, sistemoje paliekami tik geriausi prekių tiekėjai ar paslaugų teikėjai ir visas dėmesys čia skiriamas vartotojų sąsajos patogumui užtikrinti.

Nemokama registracija

Internetinės platformos „Sponsa.lt“ komanda siekia sukurti kuo paprastesnį produktą, skirtą vartotojams, kai vieno mygtuko paspaudimu gaunama visa informacija, maksimaliai naudinga įmonėms, pateikiamos visos analitinės ataskaitos, asmeninė svetainė, įtraukta į bendrą sistemą, geresnė komunikacija, o svarbiausia – nauji klientai. Nemokamai prisijungti prie šio projekto gali bet kuri bendrovė.

„Iš prigimties esame inovatoriai, vertiname iššūkius ir kūrybinius sprendimus. Turime daug idėjų, planų ir technologijų, kurias dar reikia įgyvendinti, dirbame kitaip, todėl net nėra laiko galvoti apie konkurenciją, nes tiesiog esame skirtingi ir pakankamai kūrybingi kiekvienoje situacijoje“, – vardija J. Titova. Be to, verslininkai užsimena, kad džiaugtųsi naujais partneriais ir talentingais bendradarbiais, kurie prisijungtų prie dabartinės komandos. „Sponsa.lt“ bendraįkūrėjai prisipažįsta, kad projektas vis dar plėtojamas ir šiuo metu viskas daroma asmeninėmis steigėjų lėšomis. Tikimasi, kad investicijos atsipirks per šešis mėnesius, taip pat planuojama pritraukti papildomų investicijų, siekiant išplėsti komandą ir vykdomo projekto apimtį.

Linkėjimas startuoliams

„Šis patarimas padėjo man prieš imantis šio projekto – sukurkite bandomąją projekto versiją, neviršijančią 300 eurų sumos, ir pažiūrėkite, kaip tai veikia“, – nuoširdžiai pataria bedraįkūrėjis E. Titovas. Jeigu rezultatas tenkina, verslininkas pataria investuoti daugiau laiko ir pinigų. Juk dažnai skiriame laiką ir pinigus idėjai, kuri ilgainiui nepasiteisina.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.