...

Saldus duetas teikia pirmenybę kokybiškiems saldumynams

Verslas

2021.06.21

Autorius: Reda Aleliūnaitė

Temos: .

Saldus duetas teikia pirmenybę kokybiškiems saldumynams

O. ir A. Rinkevičiai Asmeninio albumo nuotr.

Saldus duetas“ – tai Oksanos (38) ir Andriaus Rinkevičių (42) Molėtuose plėtojamas konditerijos verslas. Verslas, prasidėjęs nuo svajonių apie desertinę, šiuo metu sparčiai auga ir neapsiriboja vien konditerijos gaminiais. Šokolado gaminiais ir ledais prekiaujama naujai įsigytame autobusiuke. Oksana įsitikinusi, kad viena iš verslo sėkmės paslapčių – be kompromisų teikti pirmenybę kokybiškiems produktams. Būtent iš jų ir gimsta konditeriniai stebuklai. 

Verslo pradžia – pažintis su prancūziška konditerija

„Saldaus dueto“ įkūrėja ir savininkė Oksana Rinkevičienė teigia, kad gaminimas jai buvo tiesiog mėgstama veikla, bet vieną dieną į jos gyvenimą atėjo prancūziška konditerija. „Rimtesnė pažintis su konditerija įvyko prieš šešerius metus, kai labai susižavėjau prancūziška konditerija. Tai buvo tarsi žaibas iš giedro dangaus, nusprendžiau, kad noriu pabandyti. Atsitiktinai radau dviejų dienų mokymus desertų akademijoje „Red velvet“ ir nusprendžiau sudalyvauti. Po mokymų maniau, kad galva sprogs nuo visokių sudėtingų pavadinimų“, – juokiasi pašnekovė. Tada sekė eksperimentai, skonio paieškos, mokymai, parodos užsienyje, naujos pažintys, kolegos, vėliau tapę artimais draugais. Pasak Oksanos, teko prisiminti netgi rusų kalbą, kadangi daug informacijos yra ne lietuvių kalba. 

Kitas žingsnis – kurti verslą ir pradėti gamybą didesniais kiekiais. Verslininkė sako, kad tai prasidėjo namuose įsirengus atskirą virtuvę. Verslo pradžioje labai padėjo Molėtų rajono savivaldybės smulkaus ir vidutinio verslo rėmimas. „Buvo didelė paskata pabandyti, o kai sužinojome, kad surinkome reikiamą balų skaičių, buvome labai laimingi. Nors įrangos finansavimas buvo 50 procentų, visgi mums pavyko įsigyti konvekcinę krosnį“, – teigia verslo įkūrėja. Laikui bėgant, pavyko įsigyti kitą įrangą ir netgi autobusiuką. Jame prekiaujame minkštais ledais ir konditerijos gaminiais vasaros sezono metu.“ 

Pavyko suderinti meilę konditerijai ir šokoladui

Pavadinimas „Saldus duetas“ pasirinktas neatsitiktinai – verslo vairą reguliuoja dviese: Oksana ir Andrius Rinkevičiai. Oksanos susidomėjimas prancūziška konditerija davė startą, o Andriui pavyko įgyvendinti seną svajonę – šokolado gamybą, būtent dėl to jie gamina ir siūlo saldainius, šokoladus ir ledus. 

Meilė savo veiklai skatina verslininkus neieškoti kompromisų gaminių kokybei, ypač tai pabrėžiama renkantis produktus. „Pirmenybę teikiame išbandytiems ir atrinktiems gaminiams, nes mums svarbu, ką valgys klientai“, – akcentuoja O. Rinkevičienė. Be to, klientų atsiliepimai yra ir viena geriausių reklamos formų. Pirmasis žinios paskleidimas apie „Saldų duetą“ įvyko tuomet, kai verslininkų draugė rekomendavo juos televizijos žurnalistei – taip padaugėjo užklausų ir gausėjo klientų būrys. „Paskui sulaukėme pirmųjų vestuvinių užsakymų, klientai atranda mus, girdėdami rekomendacijas. Galime palyginti – pirmais metais vasaros sezonu buvo apie dešimt vestuvių užsakymų, o šiais metais suplanuoti jau 58 vestuviniai stalai ir beveik užpildytas ateinančių metų kalendorius“, – džiaugiasi pašnekovė.

Svarbios ne tik finansinės investicijos, bet ir laikas

Verslo įkūrėja įsitikinusi, kad, plėtojant verslą, finansų trūkumas pradžioje yra vienas sunkiausių aspektų. „Mūsų srityje įranga ir mokymai išties brangūs, tačiau, jei nori pasilengvinti darbą ir padidinti apimtis, turi investuoti, kito kelio nėra“, – sako verslininkė. O. Rinkevičienė priduria, kad laiko investicijos į verslą yra ne mažesnės nei finansinės. „Norint išlaikyti verslą, turi labai daug dirbti ir įdėti pastangų. Tai užtrunka daugiau nei aštuonias darbo valandas per dieną, kartais būna ir bemiegių naktų. Juk versle turi sugebėti viską: sugalvoti, sukurti, pagaminti, surasti produktus, atsakyti į užklausas, derinti su klientais užsakymus“, – vardija verslininkė pastebėdama, kad gerosios patirtys, tokios kaip laimingi klientai, nuoširdūs atsiliepimai ir rekomendacijos bei laisvė ir galimybė kurti ir plėstis nusveria sunkumus.

Patarimai augančiam verslui

Oksana Rinkevičienė teigia, kad „Saldus duetas“ nežada sustoti ir vis dar aktyviai plečiasi: „Vis norisi pagerinti sąlygas ir padidinti pardavimus, tad vieną studijos aukštą įrengėme, o planuose dar du. Norime ne tik gaminti, bet ir organizuoti mokymus, supažindinti su šokolado gaminiais“, – teigia verslininkė. Tokio pat užsidegimo ir noro plėstis O. Rinkevičienė linki augantiems verslams, pasidalindama trimis patarimais:

  • darykite tai, kas patinka, tada darbas neatrodys toks sudėtingas; 
  • siekite užsibrėžtų tikslų ir nebijokite rizikuoti; 
  • nepraraskite vilties, jei kartais nepavyktų. Juk parkritę visada atsistojame ir einame toliau. Tad eikime, kurkime ir džiaukimės, palaikykime vieni kitus. 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.