...

Polinkis kurti virto nuosavu interjero aksesuarų gamybos verslu

Verslas

2019.06.19

Autorius: Inga Rauluševičienė

Temos: .

Polinkis kurti virto nuosavu interjero aksesuarų gamybos verslu

Aušrinė Česnulienė Iš asmeninio albumo

Marijampolietė ir jauniausia Trečiojo amžiaus universiteto narė bei šios veiklos koordinatorė Aušrinė Česnulienė (29), jausdama kūrybos stoką, netikėtai sumanė įgyvendinti išskirtinių interjero detalių gamybos verslo idėją „Kitoks padėkliukas“, o tam labai pravertė paauglystėje lankyti užsiėmimai dailės mokykloje.

„Instagram“ padėjo atsirasti verslo idėjai

„Idėja gimė labai paprastai – žiūrinėjant įvairią informaciją socialiniame tinkle „Instagram“. Pamačiusi kitų menininkų padarytus padėkliukus iš epoksidinės dervos, supratau, kad juos pagaminti nėra labai sudėtinga. Nors apie pačią dervą nenusimaniau visiškai nieko, o ir gamybos paslapčių nepavyko sužinoti iš tų, kurios jau tai daro, tačiau man labai patiko spalvų maišymo procesas. Net negalėčiau suskaičiuoti, kiek vaizdo įrašų įvairiuose kanaluose stebėjau, iš jų mokiausi, taip bandydama suprasti ir išanalizuoti padėkliukų kūrimo techniką. Darbe savo kūrybiškumo neatskleidžiu tiek, kiek norėčiau, tad ši idėja man atrodė puiki niša, kuria galėčiau užpildyti tą trūkumą“, – pasakoja idėjos autorė.

A. Česnulienė ketverius metus mokėsi Marijampolės dailės mokykloje, tam ją paskatino močiutė – buvusi tautodailininkė, todėl polinkį menui pašnekovė jautė visada, o ši idėja, jau populiari užsienyje, uždegė norą ir ryžtą pabandyti kurti pačiai. Ypač todėl, kad to nei gimtajame mieste, nei visoje Lietuvoje dar nėra, tad reikia paskubėti įšokti į traukinį. Pirmiausia į galvą šovė mintis, kam gi reikės šių gaminių. Tai buvo draugės, kurioms tokie padėkliukai būtų puiki dovana gimtadienio proga. „Galvoju, reikia bandyti gaminti, nes jeigu lauksiu, tai ims ir padarys kažkas kitas greičiau už mane, kas jau yra kaip taisyklė. Tuomet kankins mintys, kad praleidau savo galimybę ir dings faktas, kad aš pirma tai sugalvojau ir paleidau produktą į rinką. Begalinį ir visapusišką palaikymą jaučiau ir tebejaučiu iš vyro. Pamatęs mano fanatišką susidomėjimą, kai neatsitraukdama nuo kompiuterio naršiau internete ir aukojau visus vakarus, pasakė: „Imk ir daryk.“ Netgi pats padėjo man ieškoti reikiamos informacijos!“ – džiaugiasi kūrėja.

„Net negalėčiau suskaičiuoti, kiek vaizdo įrašų įvairiuose kanaluose stebėjau, iš jų mokiausi, taip bandydama suprasti ir išanalizuoti padėkliukų kūrimo techniką.” A. Česnulienė

Po daugybės eksperimentų – vienetinės interjero detalės Lietuvos rinkoje

Bandydama sukurti pirmuosius padėkliukų pavyzdžius, spalvoms išgauti A. Česnulienė sugalvojo panaudoti kažkur stalčiuje pasimetusias ir užmirštas makiažo priemones – įvairių akių vokų šešėlių birius pigmentus. Atkartojo lygiai tą pačią techniką, matytą internete, į skaidrią masę įmaišydama šešėlių spalvų ir teigia, kad šie pirmieji darbai buvo patys geriausi: „Bandžiau atkartoti tokius pačius ir įdomiausia, kad niekada tokie patys neišeidavo. Aš nesvėriau gramais ar miligramais, neskaičiavau kiekio, tiesiog eksperimentavau, iš akies maišiau, vis užsisakydama daugiau spalvų. Būdavo, dedu spalvą ir manęs ji netenkina, tad labai pravertė dailės mokykloje įgytos žinios apie spalvų maišymą, kad gautum tam tikrą atspalvį.

Padėkliuko gamybai pirmiausia reikia liejimo masės. Aš naudoju dvikomponentę, į ją įeina derva ir kietiklis, kuriuos būtina labai gerai išmaišyti tinkamu santykiu. Dervą padalinu į kelias dalis – tiek, kiek norisi skirtingų spalvų, tuomet išpilstau į indelius, kuriuose sumaišau su pigmentais, ir vėliau lieju į formą. Ją susikuriu pati su paprasčiausiu statybiniu silikonu ant tam tikro nelipnaus paviršiaus. Dervoje negali likti oro burbuliukų, todėl užlietą dervos sluoksnį reikia pakaitinti ir kantriai laukti, kol gerai sustings, o tai užtrunka beveik parą. Tik tada galima pilti kitą sluoksnį. Nors pagamintos silikoninės formos yra daugkartinės, tačiau dėl ilgo stingimo laiko gamybos procesas yra labai ilgas.“ Visas gamybos procesas tuo nesibaigia, nes padėkliukas išgaunamas kampuotas, tad jį reikia nušlifuoti rankomis. Dažymui galima naudoti visokias priemones – eksperimentuoti su skystais dažais arba biriais pigmentais, bet visada reikia gerai išmaišyti, iškaitinti, kad neliktų nelygių vietų paviršiuje. Visų padėkliukų krašteliai dekoruojami specialiu aukso ar sidabro spalvos žymikliu, auksavimo lapeliais ar dažais – tai priklauso nuo pageidavimo.

„Kitokio padėkliuko“ gaminiai yra atsparus dūžiams, tinka ne tik taurei gaivaus gėrimo, kavos ar arbatos puodeliams, bet ir žvakėms ar dailiam kvepalų buteliukui padėti. Pasak jaunos verslininkės, Lietuvoje nėra analogo: „Yra stalų inkliuzų, gaminamų panašiu principu, bet namų aksesuarų ne, nors juvelyrikos kūrinių rasti jau galima. Svarstau ateityje gaminti padėkliukus su užrašais, įpakuoti kaip dovanas, įsilieti į elektroninių parduotuvių asortimentą vietinei rinkai, o gal net eksportui. Namų erdvėse jau atrasta vieta ir dirbtuvėms, nes šia kūrybine saviraiška užsiimu jau keletą savaičių, o džiūvimui reikia trijų parų, kurį pagreitinti pavyktų nebent pasitelkiant specialią įrangą. Tad jame negali atsidurti pašalinių asmenų, augintinių, nes menkiausias pūkas ar plaukelis iš aplinkos sugadina darbą negrįžtamai.“

Rekomendacijos iš lūpų į lūpas

„Nesu girdėjusi nė vieno neigiamo atsiliepimo apie „Kitokį padėkliuką“, visi komentarai tik teigiami, nors puslapio sekėjų socialiniame tinkle „Facebook“ palyginti mažai – tik 200. Taip yra todėl, kad dėl gausių užsakymų iš draugių ir artimųjų nėra laiko formuoti turinį ir jį reklamuoti. Šiuo metu mano pagrindinis tikslas – ne uždirbti, bet susigrąžinti investicijas medžiagoms. Kitaip tariant, mielą pomėgį paversti pelninga perspektyva“, – atvirauja pašnekovė.

Geriausia reklama – rekomendacijos, kai padėkliuką dovanų gavusi draugė pasidalija džiaugsmu su kitais, o šie taip pat susidomi pomėgio rezultatais. „Smagu prisiminti vieną įvykį, nutikusį užsienyje, kai prakalbus apie šią prekę bendrakeleiviai tapo klientais. Taigi sugrįžus į Lietuvą padėkliukai juos pasiekė jau Plungės mieste“, – prasitaria A. Česnulienė.

Artimiausiose naujienose bus galima išvysti tų pačių padėkliukų, tik šiek tiek didesnių, dekoruotų pjaustymo lentelių, paveikslų. Tikimasi, kad „Kitoks padėkliukas“ pakeis senąsias gėlių dovanojimo tradicijas, atsiras daugiau praktiškumo: gėlės vysta, o kava ar arbata retas kuris nemėgsta pasivaišinti ir šitaip priimti svečių. Tokia interjero detalė ne tik taps namų puošmena, bet ir apsaugos baldus nuo kaitros. „Kitoks padėkliukas“ gali tapti savotišku ritualu, naudojamu pagal nuotaiką, įvairiausių spalvų paletę. Juk renkamės kvepalus lygiai taip pat – pagal orą, nusiteikimą, dienotvarkę, laisvalaikį.

„Nebijok, nes jei tu nepadarysi, padarys kitas. Prasitark artimiausiai aplinkai, sulauk įvertinimo – kritikos arba pagyrų. Bandymai – tai ne praradimai. O jei jauti, kad negali to nedaryti, tai ko lauki?“ – pataria verslininkė.

„Kitoks padėkliukas“

518-1560923817-523470.jpg 518-1560923817-151676.jpg 518-1560923817-139141.jpg 518-1560923817-826719.jpg 518-1560923817-574201.jpg 518-1560923817-259507.jpg 518-1560923817-510082.jpg 518-1560923817-917372.jpg 518-1560923817-858817.jpg

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.