...

Po starto platformoje „Etsy“ pateko tarp 40 geriausiųjų

Verslas

2018.01.25

Autorius: Inga Rauluševičienė

Temos: , .

Po starto platformoje „Etsy“ pateko tarp 40 geriausiųjų

Verslo „Spalvoti daiktai“ ir „Mr. Bowl Ceramics“ įkūrėjos Rasa Janulytė-Juškienė ir Indrė Beganskaitė. Asmeninio albumo nuotr.

Vilnietės Rasa Janulytė-Juškienė (33) ir Indrė Beganskaitė (33), negalinčios atsispirti grožiui ir estetikai netgi ir po kasdienių darbų, laisvalaikio praleidimo būdą ilgainiui pavertė mėgstama veikla ir nuosavu verslu – „Spalvoti daiktai“ ir „Mr. Bowl Ceramics“. Verslininkės džiūgauja, kad jau turi patenkintų klientų ratą ir pajamas, viršijusias lūkesčius.

Paskatino keramikos kerai

Nepajėgusios atsispirti keramikos magijai, atrastai jau prieš šešerius metus, dabar įkūrėjos neskaičiuoja darbu tapusio pomėgio valandų, o lipdo dienomis, vakarais, naktimis ir net savaitgaliais. „Spalvoti daiktai“ gimė labai natūraliai, nes savo darbuose tikrai nevengiame spalvų, siekiame juos pagaminti ryškius, kad jie ne tik atliktų funkcinę paskirtį, bet ir būtų graži interjero detalė. „Mr. Bowl Ceramics“ yra ilgai galvotas, iš daugybės variantų pasirinktas pavadinimas, skirtas užsieniui. Sunku logiškai paaiškinti, kodėl būtent „Mr. Bowl“, bet jis tiesiog mums tiko, gal todėl, kad daug dubenėlių ir dubenų lipdome, o gal todėl, kad jis misteris, o mes juk dvi moterys“, – apie verslo idėją pasakoja viena iš jo autorių I. Beganskaitė.

Sėkmės receptas – komandinis darbas

 

„Sėkmės receptas labai paprastas: daug kalbame, diskutuojame, ieškome kompromisų, pasijuokiame iš padarytų klaidų ir visada stengiamės ieškoti to vieno kelio, kuriuo būtų smagu eiti abiem.“

„Spalvoti daiktai“ ir „Mr. Bowl Ceramics“ įkūrėjos.

 

Sėkmės kelią nueiti įmanoma tik dirbant komandoje, viena kitai padedant, kai pritrūksta ne tik energijos, bet ir jėgų. Visi gaminiai sukuriami tik rankiniu būdu: lipdoma, džiovinama, deginama krosnyje, glazūruojama, pakuojama ir siunčiama klientams. Pasak pašnekovės, darbais visuomet pasiskirstoma tolygiai: „Esame pasidalijusios socialinių tinklų priežiūrą: Rasa rūpinasi „Instagram“ ir „Pinterest“ paskyromis, Indrė – „Facebook“ paskyra bei „Etsy“ parduotuve. Sėkmės receptas labai paprastas: daug kalbame, diskutuojame, ieškome kompromisų, pasijuokiame iš padarytų klaidų ir visada stengiamės ieškoti to vieno kelio, kuriuo būtų smagu eiti abiem.“

Gaminama su meile

„Spalvoti daiktai“ ir „Mr. Bowl Ceramics“ – tai yra tas ilgai ieškotas, jau atrastas ir daug džiaugsmo teikiantis pomėgis, o kiekvienas kūrinys lipdomas apgalvojant iki galo: nuo spalvų paletės iki įvairiausių formų, gaminama su pačia didžiausia meile, kurią, tikimasi, kad jaučia ir klientai. „Svarbiausias mūsų tikslas – pateisinti kliento lūkesčius 120 procentų, padaryti daugiau, nei jis tikisi. Per pastarąjį pusmetį tai pavyko pateisinti ir džiaugėmės daugkartiniu grįžtamuoju ryšiu. Dažnai sulaukiame klientų pageidavimų įdėti jiems vizitinių kortelių siunčiant užsakymus, kuriomis jie pasidalys su draugais. Mums tai didelė garbė ir ženklas, kad judame teisingu keliu“, – rezultatais džiaugiasi I. Beganskaitė.

Verslas įkurtas dar tik dvejus metus, be investuotojų indėlio, tik iš asmeninių santaupų. Investicijos atsipirko, metai užbaigti itin sėkmingai, o tai skatina dar didesnį ryžtą ir užsidegimą veikti toliau.

Ne visi iššūkiai įveikti

„Spalvoti daiktai“ ir „Mr. Bowl Ceramics“ didžiausia klientų bazė yra Lietuvoje, tačiau dedamos pastangos eksportui į užsienio šalis, kurio rinką pasiekti nėra taip lengva. „Prekiaujame e. parduotuvėje, „Etsy.com“, tad tenka nemažai laiko skirti analizuojant ir bandant iki galo perprasti šią platformą bei ieškant mums tinkančių sprendimų. Reikia labai gerai apsvarstyti, kokią konkurencingą kainą įsivesti parduodant ir siunčiant kūrinius. Įvertinti reikia ir tai, kad pati keramika be galo trapi ir jautri smūgiams, tad reikia nuodugniai apgalvoti ir jos pakavimo subtilybes“, – tvirtina pašnekovė. Kiekviena diena versle pilna iššūkių ir toli gražu dar ne visi jie įveikti, o toliau dirbti motyvuoja net ir maži pasiekimai.

Svarbiausia planuoti ir efektyviai dirbti

Tokiame nišiniame versle viena didžiausių pamokų – darbo efektyvumas. Nors praėjusiais metais verslo bendraautorėms nepavyko maksimaliai įgyvendinti užsibrėžto plano, bet su tuo lūkesčiai nesustojo ir šiandien tik dar labiau išaugo. Versle dažnai nutinka taip, kad per ribotą laiką reikia atlikti labai daug, todėl be galo svarbu susikoncentruoti ir nesiblaškyti.

„Šiais metais pirmąjį sausio savaitgalį iškart sėdome planuotis šių metų darbų, popieriuje susirašėme tai, ką būtina ar būtų gerai padaryti, ir dar truputį leidome sau pasvajoti. Mūsų nuomone, turint planą po akimis, kur kas lengviau judėti į priekį“, – nuveiktais darbais dalijasi I. Beganskaitė.

Ateityje beprotiški tikslai

„Spalvoti daiktai“ ir „Mr. Bowl Ceramics“ turi kuo pasidžiaugti ir gali pasididžiuoti ne tik mažais, bet ir dideliais pasiekimais: praėjusiais metais pradėjo e. prekybą platformoje „Etsy.com“ ir pateko į pirmąjį TOP 40 dešimtuką geriausiųjų, sugebėjo per mėnesį pagaminti daugiau kaip 250 indų, įdiegė e. svetainę, pradėjo prekybą keraminiais gaminiais parduotuvėje „Style Stories“ sostinėje, įvyko kelios produkcijos fotosesijos, o klientų atsiliepimai patys geriausi ir svarbiausia – nė vieno neigiamo! „2017 m. buvome viena geriausių naujai atidarytų parduotuvių „Etsy“, šiais metais norėtųsi vėl patekti į geriausiųjų parduotuvių sąrašą. Tikslas beprotiškas, bet nieko nėra neįmanoma. O klientai naujienų tikrai sulauks. Šiuos metus norime skirti eksperimentavimui, ieškosime naujų formų, spalvų, daugiau dėmesio skirsime interjerui“, – ateities planais dalijasi pašnekovė.

„Visada eikite į priekį, nors ir lėtai, bet judėkite, o kai bus labai sunku, sukaupkite paskutines jėgas ir judėkite toliau, nes, įveikę tą sunkiausią laikotarpį ir pažvelgę atgal, jūs išvysite tikrai nuostabių dalykų“, – pataria verslininkė I. Beganskaitė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.