...

Netingėk ir drąsiai žvelk į ateitį

Verslas

2012.12.13

Autorius: Dario Malinowski

Temos: , .

Netingėk ir drąsiai žvelk  į ateitį

Jaroslavas Chontas Asmeninio albumo nuotr.

Užtrenkei raktelius mašinoje? Pametei raktus nuo buto? Pamiršai spynos kodą? Šiuo ir daugeliu kitų stresą keliančių atvejų tau padės raktų meistras. Žmogus, kurio dažnai nepastebime, bet be kurio pagalbos neretai tiesiog neįmanoma apsieiti.

„Mes tarsi supermenai, kiekvieną dieną skubantys į pagalbą, kur yra raktas ir spyna“, – su šypsena sako Jaroslavas Chontas, UAB “Dijosa“, teikiančios platų raktų gamybos bei remonto paslaugų spektrą, įkūrėjas.

„Pažintis su raktų pasauliu prasidėjo gan netikėtai“, – sako bendrovės direktorius, paklaustas apie nuosavo verslo pradžią. Buvęs profesionalus kariškis nė negalėjo pamanyti, kad vietoj priešlėktuvinės gynybos sistemų teks gilintis į raktų gamybos specifiką, o pagrindiniu jo ginklu ilgainiui taps paprastos staklės.

„Dar besimokydamas Vilniaus aukštojoje karo radioelektronikos mokykloje buvau pasiryžęs susieti gyvenimą su kariuomene. Man gerai sekėsi, siekiau paaukštinimo, kurį, daugumos manymu, praktiškai turėjau kišenėje. Deja, svajonėms apie kopimą karjeros laiptais nebuvo lemta išsipildyti“, – neslėpdamas liūdesio sako vyras.

Žlugus Tarybų Sąjungai ir Lietuvai atgavus nepriklausomybę pašnekovui teko adaptuotis prie civilio gyvenimo. Atsidūręs naujoje kapitalistinėje realybėje norėdamas išlaikyti šeimą vyras, kaip ir dauguma šalies gyventojų, nėrė į turgaus verslo vandenis.

Pasak J. Chonto, tai buvo gera gyvenimo pamoka ir proga užsidirbti pinigų, kurie vėliau buvo panaudoti nuosavam verslui.

„Tarybų Sąjungos žlugimas įnešė suirutę į žmonių gyvenimą. Dingus buitinio aptarnavimo kombinatams likimo valiai buvo paliktas platus paslaugų sektorius. Su partneriais nusprendėme pasinaudoti proga ir atidaryti nuosavas raktų gamybos dirbtuves Vilniaus mieste“, – dalijasi prisiminimais buvęs kariškis.

Už lango buvo gūdūs 94-ieji, kai Vilniuje atsirado viena pirmųjų raktų dirbtuvių – TŪB „Silka“. Įmonę, kuri veikia iki šiol, kūrė keturi verslo partneriai. Po poros metų partneriai nusprendė steigti dar vieną įmonę, o jos vadovavimo vairą nugriebė J. Chontas. Taip 1996 m. lapkričio 27 d. gimė „Dijosa“, jau šešiolika metų siūlanti platų paslaugų asortimentą Vilniaus gyventojams.

Pasak pašnekovo, minėtų bendrovių steigimas būtų buvęs neįmanomas be bičiulių iš Lenkijos pagalbos. Būtent jų dėka lietuviai ne tik įgijo žinių, bet ir nusipirko reikiamos įrangos, kuri tuo metu Lietuvoje buvo sunkiai prieinama. „Pirmieji veiklos sertifikatai irgi atkeliavo iš Lenkijos, kur raktų gamybos tradicijos yra labai gerbiamos ir puoselėjamos“, –- pabrėžia verslininkas.

Nuolatinis tobulėjimas ir domėjimasis plėtojamo verslo specifika bei tendencijomis atnešė apčiuopiamos naudos. „Silkos“ ir „Dijosos“ pavadinimai buvo pradėti sieti su aukšta paslaugų kokybe ir profesionaliu aptarnavimu. Sumani verslo strategija leido partneriams užkariauti rinką ir sostinėje išplėtoti savo dirbtuvių tinklą. 2000 m. pradžioje abiem įmonėms priklausė net dvylika paslaugų vietų, įsikūrusių prekybos centruose Vilniuje.

Ambicingus augimo planus pakoregavo krizė. Sunkmetis privertė atsisakyti daugumos dirbtuvių. Šiuo metu J. Chontui priklauso dvi dirbtuvės – Tilto g. 33A, kur įsikūrusi ir įmonės administracija, ir A. Mickevičiaus g. 19. Bendrovėje dirba septyni aukštos klasės raktų meistrai, pasirengę padėti, rodos, beviltiškiausioje situacijoje. Susidoroti su nuosavo verslo iššūkiais verslininkui padeda žmona Alina.

Įmonės savininkas neslepia neretai pats vykstantis pagal iškvietimus arba plušantis prie staklių. Pasak verslininko, tai ne tik noras sutaupyti, bet ir hobis, virtęs nuosava veikla. „Man tikrai patinka tai, ką darau, – sako raktų meistras. – Neįsivaizduoju kasdienės veiklos be bendravimo su klientais arba darbo staklėmis. Raktai ir spynos užkrečia.“

Šiuo metu „Dijosos“ asortimentą sudaro apie 2,5 tūkst. skiringų raktų modelių. Be raktų gamybos bei spynų montavimo, remonto ar perkodavimo, įmonė teikia avarinio durų atrakinimo, naujų spynų surinkimo pagal seną raktą, automobilinių signalizacijų instaliacijos paslaugas.

Išgyventi sunkmečiu ir pelnyti pripažinimą įmonei padėjo narystė Lietuvos raktininkų asociacijoje, prie kurios steigimo 2001 m. prisidėjo J. Chontas. Šiuo metu verslus vyras ne tik eina asociacijos prezidento pareigas, bet ir vadovauja Europos raktininkų federacijai Rytų Europos šalyse.

Verslininkas neslepia, kad šalies raktų meistrai yra gerai vertinami ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Pasak pašnekovo, tai lėmė pats gyvenimas ir noras išsilaikyti rinkoje.

„Priešingai nei užsienio specialistai, Lietuvos raktų meistrai nesiorientuoja tik į vieną veiklos kryptį. Nuolatinis reagavimas į rinkos pokyčius verčia būti plataus profilio specialistais, kurių paslaugos yra nepamainamos“, – sako „Dijosos“ savininkas.

Įmonės sėkmę, pasak verslininko, lėmė ne tik aukšta siūlomų paslaugų kokybė, bet ir gera reputacija. J. Chontas neslepia jai skiriantis ypač daug dėmesio, nes tai yra geriausia ir patikimiausia reklama. „Nuoširdžiai džiaugiamės, kad mūsų paslaugas vertina ištisos kartos. Žmonės, kurie kadaise pas mus ateidavo, grįžta su vaikais. Tai rodo pasitikėjimą ir pripažinimą, kuris neatsiranda per metus ar dvejus“, – teigia pašnekovas.

Raktų meistras įsitikinęs, kad nuosavo verslo plėtojimas Lietuvoje yra sunki, bet įmanoma misija. J. Chonto manymu, svarbiausia, kad žmogus netingėtų tobulėti ir drąsiau žvelgtų į ateitį.

„Nagingas, darbštus, nebijantis iššūkių žmogus tikrai gali pasiekti daug ir kurti gerovę sau bei kitiems. Svarbu nuolat kelti kartelę, semtis žinių, judėti į priekį ir nebijoti klysti“, – įsitikinęs pašnekovas, kuris linki tikėti savo idėja ir neatidėlioti jos realizavimo.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.