...

Jaukūs mamos bei vaiko namai, kuriuose laukiami ir tėčiai

Verslas

2022.11.17

Autorius: Giedrė Kakstovienė

Temos: .

Jaukūs mamos bei vaiko namai, kuriuose laukiami ir tėčiai

Vaida Juršėnienė Alanela Photography

Pastaruoju metu vis garsiau kalbama apie vienišumą motinystėje. Susilaukus vaikelio, visas dėmesys nukrypsta į mažą gyvybę, o gimdyvės lieka užmirštos. „Jūs nė neįsivaizduojate, kiek mamų išgyvena pogimdyvinę depresiją!“, – sako iš Kauno kilusi, dviejų metų dukrytę auginanti Vaida Juršėnienė (34), netrukus Vilniuje, M. K. Paco 4, duris atversiančios mamos ir vaiko erdvės, kurioje laukiami ir tėčiai, „Va Va MAMA“ įkūrėja.

„Va Va MAMA“ pavadinimą galima perskaityti įvairiu tonu, sudedant skirtingai kirčius, tad jis gauna daugybę prasmių. „Kaip ir pati motinystė“, – pažymi pašnekovė, – „yra labai įvairiapusiška, turinti be galo daug atspalvių, veidų“.

Iki nėštumo Vaida gyveno labai aktyviai: 10 metų dirbo renginių organizatore ir atlikėjų vadybininke, vadovavo šias veiklas vykdančiai įmonei „Scenos menai“ . Vis dėlto prieš pastojant, sako, supratusi, kad gyvenimo tempą teks lėtinti, atsisakyti savaitgalinių vykimų į vėlyvus koncertus, renginius, ir, norint pakankamai laiko skirti vaikui bei motinystei, prioritetus persidėlioti iš naujo: „Neturėjau nei vienos draugės, kuri irgi lauktųsi, todėl žinojau, kad pasaulį išvydus kūdikiui, tam tikra prasme liksiu viena“. Taip ji sugalvojo sukurti grupę Facebook „Vilniaus rugsėjinukai 2020“ panašiu metu gimdysiančioms moterims iš Vilniaus: „Būsimos mamytės aktyviai jungėsi, supratau, kad kitoms, kaip ir man stinga bendravimo, susitikimų, pokalbių, palaikymo. Labai natūraliai internetinėje erdvėje užsimezgė pažintys, palengva išsivysčiusios į gražias draugystes“, – pasiteisinusiais lūkesčiais džiaugiasi pašnekovė, kuri nusprendė veiklą plėsti iš interneto platybių persikeliant į konkrečią vietą. „Niekas neatstos tikro, gyvo bendravimo, todėl privalėjau tuojau pat imtis darbo“, – papildo ji.

Mamos ir vaiko erdvė – naujovė Lietuvoje

Mintimis grįždama keletą metų atgal, Vaida sako, kad mygtukas „veikti“ įsijungė dar jos nėštumo pradžioje. „Dažnai mamos net pačios save pamiršta, ką bekalbėti apie artimuosius“, – į rimtą nūdienos problemą atkreipia dėmesį Vaida ir pabrėžia, mamų laikas „tik sau“ yra būtinas kaip tyro oro gurkšnis, o vieta, į kurią atėję tėveliai pasijustų lyg jaukiuose namuose, išties reikalinga. Garsiai prakalbusi apie planus pradėti darbus, ji sulaukė nepaprastai daug palaikymo tiek iš artimiausių žmonių, tiek iš mažai pažįstamų.

„Rašiausi, kokias veiklas būsimoje mamų erdvėje vykdysime, dariau apklausas, mamytės išsakė savo lūkesčius kas būtų naudinga, miela, įdomu. Šių metų rugpjūtį netikėtai radau nuostabias patalpas ir suvokiau – arba dabar, arba niekada. Tarsi nušvitimas aplankė, kurio dėka pavyko susidėlioti galutinį vaizdą ką, kaip darysiu“, – dalijasi pirmos tokios iniciatyvos Lietuvoje sumanytoja ir įgyvendintoja. Nors konkurencijos nėra, jai iškyla sunkumų sprendžiant kai kuriuos teisinius klausimus: „Nėra pavyzdžių, kuriais galėčiau remtis stengiantis išvengti klaidų, viską bandau, galvoju, eksperimentuoju pati. Be abejo, tokį verslą vykdyti įdomu, bet kartu – gerokai sudėtinga“.

Asmeninė patirtis būnant mama atnešė žinojimą

Nepramintu, nauju verslo keliu Vaida eina viena, o būsimų darbuotojų aprašus dar tik formuluojasi. Apie įrenginėjamą, kaip pati vadina, „svajonių namelį“ kol kas labai plačiai žinios neskleidė, nes laukia starto. „Šiuo metu tvarkau patalpas, projektuoju interjerą, apstatymą. Sudėtinga vienai apgalvoti visus niuansus ir malonias smulkmenas, kad būtų jauku lyg namuose, tačiau procesas vyksta gan sėkmingai, dideliu greičiu“, – nesibaigiančią darbų gausą vardija verslininkė ir sako, kad jau dabar, tik laukiant atidarymo, jaučiamas didelis susidomėjimas: „Ateina užklausų ar galima atvykti apsidairyti, ateityje organizuoti renginius ir pan. Nemalonu duoti neigiamą atsakymą, bet, manau, kad šiai veiklai geriausia reklama bus apsilankiusiųjų atsiliepimai“.

Fantazuoti, kurti, bandyti skirtingus metodus šioje veikloje galimybės neribotos, todėl ir investicijos čia galimos nuo minimaliausių iki labai didelių. Anot verslininkės, ji pasirinko aukso viduriuką: „Stengiuosi apgalvoti, kas yra būtina, naudinga, suteiks teigiamų emocijų lankytojams. Žinoma, čia nuolatos reikės atsinaujinti, todėl ateityje planuoju kreipti finansinės paramos“.

Mama, tu nesi viena

Mamos ir vaiko erdvė „Va Va MAMA“ – tai šilta, draugiška, atvira susitikimų vieta „be kaukių“, etikečių lipdymo, apsimetinėjimų, kurioje galite jaustis savimi – tiesiog mama, kuriai, kaip ir visoms, būna visokių dienų. Pirminė idėja ir pagrindinis, pats svarbiausias gražios idėjos tikslas – mamos kviečiamos ateiti į gyvus susitikimus, bendrauti tarpusavyje kiekvieną dieną ir jokiu būdu neužsidaryti, neužsitverti nuo kitų, paskęstant buities rūpesčiuose. „Va Va MAMA“ namuose vyks mokymai, edukacijos, laukia nepamirštamas, puikiai praleistas laikas (lengvi vakarėliai su kosmetologe ir veido kaukėmis).

Labai daug dėmesio bus skiriama itin svarbiam, jautriam visuomeniniam klausimui – mamyčių psichologinės sveikatos gerinimui, todėl keletą kartų per savaitę kasdienybę praskaidrins muzikos terapijos specialistė, aromaterapijos edukatorė, pagalbos ranką išties, nuoširdžiai išklausys ir patars psichologas, tinkamai mažylių poreikius atliepti, iššūkius įveikti padės dula ir žindymo specialistė. „Nebus jokios monotonijos, kasdien gvildensime naujas temas. Nors esame skirtingos, su įvairiomis patirtimis, augsime visos kartu, mokysimės, kursime tvirtą, tikrą ryšį“, – kviečia drąsiai jungtis į šeimą V. Juršėnienė tikėdama, kad ši bendrystė  bus naudinga ir jai pačiai stengiantis būti gera mama savo dukrytei.

Nusprendus plėtoti vieną ar kitą verslo šaką, veikli moteris pataria įsivertinti, ar ji tikrai reikalinga, reklamuojantis atlikti tarsi mini rinkos tyrimą. Linkėdama aistros tam, ką darote, ji sako: „Kai yra užsidegimas – viskas įmanoma“, – ir pokalbį baigia intriguojančiu klausimu pamąstymui: „Kas gali nutikti blogiausio? Prarasiu pinigus. Pinigai uždirbami, tad pirmyn!”.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.