...

Iš Paryžiaus į Pasvalį – gydyti gimtojo krašto žmonių

Verslas

2022.04.13

Autorius: Vaida Kerienė

Temos: .

Iš Paryžiaus į Pasvalį – gydyti gimtojo krašto žmonių

Daiva Manikaitė-Maman Asmeninio albumo nuotrauka

Prancūzijoje gyvenusi lietuvaitė Daiva Manikaitė-Maman kelerius metus kentė kūno skausmus. Ilgas ieškojimo kelias, kaip sau padėti – vaistai, reabilitacijos, bėgiojimas, joga, sporto salės – niekas negelbėjo. Moteris nenuleido rankų, mokėsi iš įvairiausių šaltinių, bandė suprasti mūsų kūno vientiso veikimo sistemas. Radusi atsakymus padėjo sau, o šiandien jau pradėjo gydyti ir kitus – teikia masažo ir kineziofitneso paslaugas MB „Epionė“ Pasvalyje.

Daugiau nei prieš 15 metų Daiva, pasitarusi su vyru, nusprendė išvykti į Paryžių, ieškodama daugiau galimybių savo vaikams. Moteris pagal išsilavinimą yra prancūzų kalbos ir ekonomikos mokytoja. Išvykusi į svečią šalį, pirmaisiais metais nedirbo, padėjo savo vaikams adaptuotis ir mokytis kalbos, vėliau ėmė darbuotis suaugusiųjų centruose, kur mokė prancūzų kalbos.

Prieš aštuonerius metus moteris patyrė juosmens išvaržą. Ilgai ieškojo pagalbos: gydėsi vaistais, reabilitacijomis, joga, bėgiojo, treniravosi sporto salėse. Vienos priemonės šiek tiek padėdavo, kitos visiškai ne. Kol pagaliau Daiva atrado kineziofitnesą ir pradėjo sveikti. Moteris, pamačiusi, kaip tai puikiai padeda, panoro pagelbėti ir kitiems – tapo kineziofitneso ir veido mankštų trenere. Kuo daugiau sužinodavo apie šias sritis, tuo jai darėsi įdomiau, rinkdavosi dar gilesnes ir sudėtingesnes studijas: raumenų balansuojamieji masažai, manualinis raumenų testavimas, o rudenį laukia japoniško masažo studijos „Yumeiho“ terapijos studijos.

Kas galėtų patikėti buvusios mokytojos gydymo kompetencija?

Pati specialistė, tokį ilgą laiką ieškojusi pagalbos sau, sukaupė labai daug teorinių ir praktinių žinių, baigė daug sertifikuotų kursų Rusijoje ir Prancūzijoje, mokykloje „Art of Beauty“ įgijo gydomojo masažo terapeuto kvalifikaciją, sportinio masažo specialisto diplomą „ITEC“ Londone. Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija suteikė masažuotojo licenciją, tad, įvykdžiusi visus reikalavimus, Pasvalyje atidarė gydomojo masažo kabinetą „Epionė“.

Savo pasirinkimu įkurti šį verslą neabejojo nė akimirkos. Kaip ir artimieji, matę jos užsidegimą. Tik draugus nustebino jos noras padėti gimtojo krašto Pasvalio žmonėms: „Buvo draugių, kurios sakė, kad to nedarytų Lietuvoje, juo labiau Pasvalyje, nes masažo paslaugų siūlančių daug, o aš juk dar buvusi mokytoja, tad kas manim patikės?“ – prisimena komentarus kineziofitneso trenerė.

90 laipsnių kampu suriesta pacientė

Daiva neplanavo kurti verslo, nerašė verslo plano, nekūrė rinkodaros strategijos. Pacientai ją randa patys, o visi mokesčių klausimai patikėti buhalterei. Pati specialistė susikoncentravusi į pagalbą žmonėms. Žmonės ateina su begale sudėtingų istorijų, skausmais ir klausdami, kaip toliau gyventi?

Prieš keletą savaičių pas ją atėjo vyro atlydėta 62 metų moteris – per juosmenį sulinkusi 90 laipsnių kampu ir pati jau sunkiai bejudanti. Iš pradžių skundėsi stipriais nugaros skausmais, ligoninėje gydyta keletą mėnesių įvairiais vaistų kokteiliais, kurie ją surietė per juosmenį. Gydytojų gydymo būdas – dar daugiau vaistų – moterį surietė dar labiau. Jai buvo pasiūlyta važiuoti namo ir susitaikyti su tokiu gyvenimu. Gydytojo argumentas buvo paprastas: „Juk jūs nebejaunėjate. Aš padariau viską, ką galėjau.“ Moteris atsakė: „Gydytojau, jūs man niekuo nepadėjote, kaip man gyventi toliau?“

Šią moterį pamačiusi masažo specialistė taip pat pasimetė. Ji nežinojo, nuo ko pradėti. Masažuojama pacientė šaukė, dejavo. „Bet tik taip galima padėti. Jei masažą darant neskauda – arba nėra problemų (kas būna retai), arba tai tik paviršinis glostymas, kuris nepaliečia problemos“, – iš patirties kalba specialistė. Po trečio masažo pacientė pradėjo tiestis, o po aštunto – atėjo beveik tiesi ir be vyro palydos. „Ar tai ne didžiausias įkvėpimas?“ – klausia Daiva, tikindama, kad jai jau nebereikia ieškoti papildomos motyvacijos dirbti, nes ji puikiai suvokia savo darbo prasmę ir svarbą.

Kaip dirbti, pasako paciento kūnas

Manualinio raumenų testavimo metodu skaitomi raumenų impulsai. Impulso buvimas ar nebuvimas suteikia informaciją, kaip reikia dirbti su pacientu. Kiekvienas žmogus yra unikalus, net ir ta pati problema dažnai sprendžiama kitaip.

Pacientus, dar vis stebina Daivos darbo metodai. Jie nesupranta, kad žmogaus kūnas yra nedalomas, negalima atskirti rankos ar juosmens ir tik tą dalį masažuoti. „Atėjęs žmogus skundžiasi kaklo skausmais, o aš pradedu masažuoti pėdas arba sėdmenis. Nugaros skausmas gali atsirasti dėl kramtomojo raumens spazmų. Žmogus negali atverti burnos, o mes pašaliname smilkinio raumens spazmus ir jis pradeda išsižioti maksimaliai jau po vieno seanso“, – pasakoja masažo meistrė.

Kai kuriems pavyksta pasveikti po vieno karto, kitiems tenka užsukti keletą kartų. „Koks malonumas, kai, išmokius žmogų teisingai vaikščioti ar kvėpuoti, pusė jo problemų dingsta. Labai daug visokių įdomybių galiu pripasakoti“, – savo žiniomis Daiva Manikaitė-Maman dalinasi „Epionės online klube“ „Instagram“ paskyroje. Čia ji padeda susidraugauti su kūnu, moko skaityti jo siunčiamus signalus, spręsti įvairias problemas, išlaisvinti kūną ir mankštintis.

„Kineziofitnesas – tai protingai, subalansuotai parinkti pratimai kūnui išlaisvinti, skausmams šalinti, raumenų tonusui balansuoti. Jį taikant tvarkomas visas kūnas – nuo pėdų iki plaukų. Šių mankštų šalutinis poveikis – gražėjantis kūnas, gerėjanti laikysena, mažėjančios veido problemos“, – pasakoja Daiva.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.