Dažai ir teptukas įkvėpė verslo idėją
2020.05.28
Temos: Verslo pradžia.

„Secret Box“ įkūrėja Rasa Čypaitė, su meile kurianti įvairiomis technikomis dekoruotas unikalias dovanas, teigia, kad tai jos svajonių darbas: „Aš neskirstau laiko: dabar dirbu, dabar baigėsi darbas… Kartais užsimirštu ir galiu piešti iki išnaktų.“
O kodėl gi nepabandžius?
Kūrybiniams sumanymams įgyvendinti išbandytos skirtingos rankdarbių formos, kol galiausiai viena dėžutė nulėmė tolesnės veiklos pasirinkimą. „Man labai patinka save išbandyti darant įvairius rankdarbius. Buvo laikas, kai nėriau vąšeliu servetėles, takelius. Vieną baigiu, o jau mintyse dėlioju, kokį kitą takelį nersiu. Jų turiu prikaupusi ne vieną komodos stalčių. Vėliau atėjo į madą karoliukai. Kūriau įvairius vėrinius, auskariukus, vėliau supratau, kad su akmenukais ar gintaro gabaliukais įdomiau. Daug esu padovanojusi, dariusi draugėms, bet dar nemažai turiu. Prasidėjo tapyba ant šilko. O kodėl gi man nepabandžius? Todėl mūsų parduotuvėje praktiškai tik mano darbai, išskyrus vilnones kojines ir pirštines – čia jau mano mamos darbas. Dar keli paveikslai yra mano dukros Agnės. Todėl galima sakyti, kad tai šeimos e. parduotuvė“, – pasakoja pašnekovė.
Pirmą dekoruotą dėžutę R. Čypaitė sukūrė prieš porą metų, vienai pažįstamai paprašius papuošti medinę dėžutę, į kurią būtų galima įdėti dovanėlę. „Man kilo mintis ją apipiešti, nes dekupažo technikos labai nemėgstu. Taip gimė pirma dėžutė. Socialiniuose tinkluose paviešinau savo darbą, gavau užsakymą pažįstamos dukros krikšto kraiteliui sudėti. Taip įsisuko mano piešiniai ant didesnių ir mažesnių medinių dėžučių“, – prisimena „Secret Box“ įkūrėja.
Tik geros mintys
Įkvėpimo šaltinių, anot pašnekovės, yra įvairių, todėl originalių idėjų nepritrūksta: „Visos dėžutės pieštos teptuku ir dažais. Šalia manęs visada yra popieriaus lapelių ir pieštukas. Jei kalbu telefonu, dažniausiai ką nors vedžioju lape. Turiu kelis segtuvus su nedideliais eskizais. Kartais pasiimu dėžutę ir be jokio eskizo pradedu dekoruoti. Nesu iš anksto numačiusi spalvų ar kokios gėlytės bei ornamentai nuguls. Tik pastebėjau, jei lauke apsiniaukę ir trūksta šviesos, man ranka
tiesiasi į geltonus, šviesius atspalvius. Būna dienų, kai nematau spalvų. Būna, kad net kelias dienas nejaučiu įkvėpimo. O iš tikrųjų piešimas kaip meditacija: atsisėdu ir tik su geromis mintimis, gerais linkėjimais tam, pas ką bus dėžutė, ją dekoruoju.“ Rankdarbius mėgstanti pašnekovė idėjų pasisemia net vartydama vaikišką žurnalą. „Pamatau kokį paukštuką, kartais pati gamta mesteli mintį, mėgstu keliauti, todėl visada atkreipiu dėmesį į mažąją architektūrą – kryždirbystę, senų paminklų, geležinių vartų ar bažnyčių bokštuose išlikę kryžiai – saulutės. Piešdama prisimenu ir kokį motyvą panaudoju“, – apie kūrybinį procesą pasakoja R. Čypaitė.
Šeimos komanda
Nors su dideliais iššūkiais pašnekovė nesusiduria, komandinis darbas taip pat labai svarbus ir reikšmingas. „Nemanau, kad tai labai lengva veikla. Džiaugiuosi, kad man padeda patys artimiausi žmonės ir mes esame puiki komanda. Vienas tvarko e. parduotuvę, kitas reklamuoja per socialinius tinklus, kas šiais laikais yra būtina. Mugėse būname visa komanda ir vieni kitus pakeičiame“, atskleidžia ji.
Šiemet R. Čypaitei pirmą kartą teko dalyvauti Vilniuje Kaziuko mugėje. Buvo labai gera ir malonu, kad žmonės eidami sustodavo, nebūtinai pirkti, bet tik pažiūrėti, sakė, kad vertėjo ateiti į mugę vien dėl pozityviai nuteikiančių dėžučių. Konkurencijos moteris sako nejaučianti, nes jos dėžutės originalios: „Tokių pat dviejų net ir norėdama negalėčiau nupiešti. Labai nemėgstu ir nemoku kopijuoti.
Galimybės
Pozityvus nusiteikimas leidžia įveikti visus nesklandumus. „Karantinas, žinoma, truputėlį sujaukė planus. Kaziuko mugėje gavau kvietimą dalyvauti Rygoje (Latvijoje) lietuvių dienų mugėje. Nepavyko dalyvauti velykinėse mugėse. Bet dabar turiu daugiau laiko piešimui, nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Labai smagu, kai klientai susidomi mano dėžutėmis, ypač dabar, karantino laikotarpiu. Mamos dienos proga ne tik užsakymus išsiunčiau, bet kelias dėžutes net asmeniškai nuvežiau ir įteikiau, dukros ir mamos labai apsidžiaugė. Būna, kad papasakoja, ką norėtų matyti ant dėžutės. Aš tada nupiešiu eskizą, nusiunčiu ir taip sutariame“, – dalinasi kūrėja.
Verslo naujokams R. Čypaitė linki bandyti pasirodyti ir nebijoti pradėti: „Ypač dabar, kai turime būti saugūs, o progų būna visokių. Manau, reikia kuo daugiau įvairių e. parduotuvėlių, kad galėtume nupirkti ir nusiųsti dovanėlę artimam žmogui, draugui ar krikšto dukrai.“ Anot „Secret Box“ įkūrėjos, originalumas, mandagumas, lankstumas yra trys svarbiausi dalykai, padedantys verslui augti.
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.