...

Verslo sėkmę lėmė kūrybos troškulys

Verslas

2016.11.22

Autorius: Aistė Noreikaitė

Temos: .

Verslo sėkmę lėmė kūrybos troškulys

Prekių ženklo „Le Velvet Luxury Knitwear“ kūrėja - Inga Vaicekauskienė. Asmeninio albumo nuotr.

Klaipėdietė verslininkė ir kūrėja Inga Vaicekauskienė žavi moteriškumu, talentu ir savo charizma. Jos rankose siūlai tampa kerinčiais, originaliais drabužiais. Kūrėjos darbai spinduliuoja išskirtinumą, šilumą bei meilę ir moterims suteikia laimę. Prekių ženklas „Le Velvet Luxury Knitwear“ neabejotinai įtrauktas į stilingų ir išskirtinumą vertinančių moterų atmintinę.

Kryptingai žengė tikslo link

I. Vaicekauskienė domėtis verslo subtilybėmis pradėjo dar būdama 18 metų, kai baigusi mokyklą pradėjo mokytis ir dirbti verslo vadybos srityje. 15 metų iniciatyvi moteris kilo karjeros laiptais: jai teko padirbėti įvairių įmonių vadove. Ne vienus metus verslininkės kasdienybę lydėjo didelis darbo tempas, nuolatiniai mokymai, klientai. Iš šalies stebint pašnekovę, daugeliui atrodė, kad jos gyvenimas tobulas, tačiau ji pati laiminga nesijautė. „Laiko mėgstamiems rankdarbiams vis trūkdavo. Po antrojo vaikelio gimimo nusprendžiau, kad visgi noriu kažką keisti savo gyvenime, ir pradėjau moteriškų lengvųjų drabužių siuvimo ir konstravimo bei modeliavimo studijas. Siuvau laisvalaikiu namie savo malonumui – sau, mamai, draugėms. Kadangi užsakymų daugėjo, supratau, kad viena jų tikrai neįgyvendinsiu. Taip gimė mados ir stiliaus studija „Le Velvet“, – svajonės virsmą realybe dėsto pašnekovė. Jai norėjosi suteikti galimybę moterims ne tik išmokti siūti ar megzti, bet ir gerai praleisti laisvalaikį. Tad taip studijos veiklą papildė akademija „Le Velvet“.

„Darbuojantis su individualiais siuvimo užsakymais, ėmė trūkti kūrybinės laisvės. Šalia siuvimo atsirado mezgimas, kuris vis labiau įtraukė mane, virsdamas apčiuopiamu ženklu „Le Velvet Luxury Knitwear“, – apie plėtrą pasakoja moteris ir pabrėžia, kad, vis giliau neriant į verslo pasaulį, ją gąsdino nežinomybė. Juk planuoti gali daug ką, o realybėje viskas vyksta kitaip.

Didžiausia investicija – žinios

 

„Kartais tenka permegzti po penkis ar daugiau kartų, kol drabužis įgauna sumanytą formą bei išvaizdą. Visa tai turiu atlikti pati, nes mezgėjai užsakymus gauna jau su tikslia ir aiškia instrukcija.“

I. Vaicekauskienė.

 

Pagal individualius užsakymus siuvant drabužius studijoje „Le Velvet“, verslininkei itin stigo kūrybinės laisvės. Tad taip gimė jos naujojo verslo idėja „Le Velvet Luxury Knitwear“. Šio prekių ženklo drabužiai skirti moteriai, kuri mėgsta išskirtinius rankų darbo mezginius, vertina patogumą ir natūralias medžiagas: vilną, šilką, kašmyrą. Kiekvienas modelis apgalvojamas iki mažiausios smulkmenos. Klientė, įsigijusi ženklo „Le Velvet Luxury Knitwear“ mezginį, vargu ar kada nors išvys antrą lygiai tokį patį. Kiekviena moteris, užsakydama jai patikusį modelį, gali rinktis iš didelės spalvų įvairovės, tad kiekvienas mezginys suskamba vis kita nata.

Pasak I. Vaicekauskienės, didžiausia investicija šioje veikloje yra žinios. Mat, kad technologiškai išpildytum sugalvotą modelį, jo raštą, detalių sujungimą, reikia išmanyti daug niuansų: moteriškų drabužių konstravimą, mezginio savybes (tįsimą, traukimąsi), pačių raštų atlikimo technikas. Visam tam reikia ilgamečio žinių tobulinimo. „Pavyzdžiui, naujo modelio sukūrimas gali trukti apie mėnesį, kol drabužis tampa tinkamas tiražuoti. Kartais tenka permegzti po penkis ar daugiau kartų, kol drabužis įgauna sumanytą formą bei išvaizdą. Visa tai turiu atlikti pati, nes mezgėjai užsakymus gauna jau su tikslia ir aiškia instrukcija“, – savo kasdienybe dalijasi pašnekovė.

Pranašumas – išskirtinumas

Anot verslininkės, klientės labiausiai vertina išskirtinumą, kurį gauna įsigydamos mezginius. „Tinklinių drabužių parduotuvių pasiūla labai dažnai suvienodina moterų aprangą, nepalikdama vietos individualumui. Tad moterys, norėdamos atrodyti išskirtinai, vis dažniau renkasi Lietuvos kūrėjų vienetinius arba labai riboto tiražo rankų darbo gaminius, užtikrinančius, kad nesutiksi antros taip pat apsirengusios moters“, – rinką apžvelgia ji.

Šiuo metu I. Vaicekauskienė tikina atradusi aukso viduriuką tarp šeimos ir verslo, todėl specialiai skatinti mezgimo veiklos augimo neplanuoja. „Gyvenime esu perėjusi daug įvairių etapų, tad šiuo kol kas džiaugiuosi kaip vienu priimtiniausių. Man kūrybinė veikla – vienas esminių gyvenimo prasmės suvokimo aspektų“, – šypsodamasi sako pašnekovė.

Kurdama ji jaučiasi reikalinga moterims, kurios šiuos drabužius dėvės, ir džiaugiasi galėdama sukelti joms džiaugsmą, kurį dailiosios lyties atstovės patiria apsivilkusios jos kurtą mezginį ar kitą drabužį. „Puikiai pažįstu moteris, tad žinau, kiek reikšmingas nuotaikai ir savijautai gali būti jos dėvimas drabužis. Turbūt tai ir yra svarbiausia mano kūryboje – suteikti laimės kitam žmogui“, – pabrėžia verslininkė.

Svarbiausia daryti tai, kuo tiki

 

„Geriau pereiti savo sunkų, tegu ir pilną klaidų kelią, negu paskui graužtis, kad net nepabandei išpildyti savo svajonės.“

I. Vaicekauskienė.

 

Savo kasdienybėje – ir darbe, ir šeimoje – pašnekovė vadovaujasi mintimi: „Daryk tai, kuo tiki, ir tikėk tuo, ką darai.“ Anot jos, visa kita, kaip parodė patirtis, yra tik laiko ir energijos švaistymas. Bereikalingi svarstymai ir abejonės tėra tik laiko vagys, neleidžiantys įgyvendinti vienokios ar kitokios idėjos. I. Vaičekauskienė įsitikinusi, kad svarbiausia kiekvienam įsiklausyti į save ir savo poreikius, tikėti savo idėjomis ir drąsiai imtis veiklos. „Jei turite idėją, jos viziją bei planą, kaip ją įgyvendinti, ir esate įsitikinę jos teisingumu, darykite. Geriau pereiti savo sunkų, tegu ir pilną klaidų kelią, negu paskui graužtis, kad net nepabandei išpildyti savo svajonės“, – motyvuoja „Le Velvet Luxury Knitwear“ įkūrėja.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.