...

Sugalvojo, kaip padėti verslui dirbti efektyviau

Verslas

2018.10.23

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: , , .

Sugalvojo, kaip padėti verslui dirbti efektyviau

Tautvydas Milaknis. BFL/Irmanto Gelūno nuotr.

Šiaulietis Tautvydas Milaknis (28) savo verslo pradžia vadina momentą, kai prieš septynerius metus įsigijo pirmąjį projektorių ir pradėjo jį nuomoti. Dabar verslininkas gali pasidžiaugti sėkmingai plėtojamu kompiuterinės įrangos nuomos verslu, padedančiu verslininkams sutaupyti pinigų ir veikti efektyviau.

Idėją įkvėpė Londono pavyzdys

T. Milaknio įkurta įmonė teikia kompiuterinės įrangos nuomos paslaugą verslui. Lietuvoje tai vis dar retai sutinkamas įmonių sprendimas, tačiau pašnekovas patikina, kad, pristačius įrangos nuomos pranašumus, dauguma įmonių savininkų supranta, kad tai išties efektyvesnis būdas negu susipirkti visą nuosavą įrangą. Pavyzdžiui, Jungtinėse Amerikos Valstijose įrangą nuomojasi daugiau nei 80 proc. visų įmonių.

„Šio verslo idėja taip pat kilo iš pokalbių su užsienyje gyvenančiais draugais. Studijuodamas Pietų Korėjoje, turėjau tris grupės draugus, kurie buvo iš Didžiosios Britanijos. Praėjus keleriems metams aplankiau juos Londone ir jie visi trys dirbo skirtinguose Londono bankuose. Diskutuodami apie verslus, netikėtai išsikalbėjome, kad visi bankai nuomojasi IT įrangą. Taigi, jei net tokios konservatyvios įstaigos nuomojasi įrangą Vakaruose, kodėl nepasiūlius to mums?“ – savo pamąstymus, išaugusius į verslą, prisimena pašnekovas.

Nudegė laikydami prekes sandėlyje

Per septynerius verslo metus T. Milaknis susidūrė ne tik su verslo sėkme, bet ir patyrė sunkumų, iš kurių išmoko verslui svarbių klausimų. Vienas jų – nuosavo sandėlio išlaikymas, kuris pasirodė visai nereikalingas jo verslui.

„Turėjome ir skaudžių pamokų. Turbūt skaudžiausia tai, ką galima pamatuoti. Įsigijome įrangos, kurią laikėme lentynoje, o tai negeneravo papildomų pajamų. Šie sprendimai galėjo baigtis itin skausmingai, jei nebūtume radę sprendimo. Dabar dirbame be sandėlio. Tai reiškia, kad kompiuteriai keliauja tiesiai iš tiekėjų. Nesame prisirišę prie vieno ar kito modelio ir galime profesionaliai patarti, kas klientui tinka labiausiai. Tai patvirtina ir praėjusį mėnesį gautas „Lenovo“ atstovo („Lenovo PC Partners“) statusas“, – pasidžiaugia pašnekovas.

Anot jo, ne mažiau sudėtingas verslo etapas – tinkamos komandos paieška ir surinkimas. Tinkamos komandos formavimui T. Milaknis pataria negailėti dėmesio.

Siūlo lanksčias sąlygas

Dirbdamas kompiuterinės įrangos nuomos versle, pašnekovas suprato, kad verslininkai dažnai prisibijo užsisakinėti įrangą visai įmonei, todėl jis pasiūlė lankstų požiūrį į kliento poreikius.

 

„Padedame verslui dirbti efektyviau, tai yra kuras, varantis mūsų verslo variklį.“

T. Milaknis.

 

„Mūsų pagrindiniai klientai yra smulkios ar vidutinės paslaugų įmonės Lietuvoje. Dažnas klientas nori pamėginti ir išsinuomoja vieną kompiuterį ir su laiku pereina prie viso IT ūkio perkėlimo. Šis verslo modelis padeda verslui atsilaisvinti pinigus. Išskirtiniai esame tuo, kad klientas gali lengvai didinti kompiuterių poreikį ir jį mažinti, sudarome galimybę nutraukti sutartį, kada tik įranga nebėra reikalinga. Taip pat superkame turimą įrangą, taip padėdami nebelaukti, kol dabartiniai kompiuteriai suges“, – pranašumus vardija T. Milaknis.

Pasak pašnekovo, verslininkai džiaugiasi ne tik atsikratę rūpesčių dėl kompiuterinės technikos, bet ir galėdami pasiūlyti savo darbuotojams naujausią įrangą.

„Padedame verslui dirbti efektyviau, tai yra kuras, varantis mūsų verslo variklį. Kai matome, kad vadovai džiaugiasi ne tik atsisveikinę su IT įrangos ir priežiūros rūpesčiu, bet ir didžiuojasi atsinaujinę pagrindinius darbo įrankius – kompiuterius kiekvienam savo darbuotojui, džiaugiamės ir mes“, – šypsosi pašnekovas.

Investicijų prireikė

Verslininkas pripažįsta, kad startas pareikalavo investicijų iš investuotojų ir bankų. Dauguma jų dirbo principu „pasitikėk, bet tikrink“. Anot T. Milaknio, šiandien didžiausias pranašumas jo verslui yra tai, kad tiekėjai jau turi pasitikėjimą įmone ir siūlo didelius mokėjimo atidėjimus. Verslininkas net nežada sustoti ir per pastaruosius dešimt mėnesių sulaukęs penkis kartus padidėjusio augimo, šiemet T. Milaknis siekia dar aukštesnių tikslų.

„Dabar tikslas – augimas dešimt kartų. Sparčiam augimui būtina priimti daug kartais nepopuliarių, o kartais ir visai nevykusių sprendimų. Turi greitai reaguoti. Daug mokomės. Šiuo metu didžiausias iššūkis yra automatizuota sistema klientų valdymui. Klientai kreipiasi ir nori sprendimo kuo greičiau. Darome viską, kad klientas gautų individualų sprendimą tą pačią dieną. Tam reikalingi dideli resursai, bet vartotojo gera patirtis svarbiausia“, – įsitikinęs pašnekovas.

Pataria nebijoti ieškoti pagalbos

T. Milaknis įsitikinęs, kad bene kiekvienas verslininkas įsivaizduoja pats geriausiai suprantantis, ko reikia jo verslui ir gebantis įsivertinti verslo procesus. Visgi spartų savo įmonės augimą pašnekovas skiria būtent mentorių pagalbai, mat pasiklausti patarimo patyrusių verslo vilkų yra tiesiog neįkainojama.

„Verslo sprendimas dirbti su pačiais geriausiais pasiteisino su kaupu. Šių metų augimas yra mentorių nuopelnas. Iš pradžių kilusi idėja kreiptis pagalbos į mentorius atrodė abejotina. Juk patys geriausiai išmanome šio verslo subtilybes. Visgi kreipėmės į verslininkus, kurie turi ne tik didelę patirtį, bet ir žinias šiame verslo segmente. Kad ir kokia šauni vidinė komanda, darbas įmonėje, o ne su įmone yra skirtingas. Darbas su mentoriais verčia dirbti su įmone kaip su organizacija ir kylantys verslo iššūkiai sprendžiami visiškai kitaip, nei būtų sprendžiami viduje“, – patirtimi dalijasi pašnekovas.

Remdamasis savo patirtimi, jis siūlo kitiems verslams dirbti kuo lanksčiau ir greičiau, mat tai buvo akimirksniu pasiteisinusios verslo vertybės, kurias rekomendavo pasirinkti mentoriai.

„Kai vieną rytą su mumis susisiekė įmonė, pradėjome derintis sąlygas ir paaiškėjo, kad visai neseniai jie įsigijo jau dalį reikalingos įrangos. Pasiūlėme ne tik nuomoti naują įrangą, bet ir atlaisvinti pinigus išperkant turimus kompiuterius. Šis greitas lankstumas padeda klientams dirbti efektyviau. O tai pagrindinis mūsų įmonės tikslas“, – teigia T. Milaknis, linkėdamas ir kitiems verslams lankstaus požiūrio, dažnai užtikrinančio sėkmę.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.