...

Sėkmės lydimų žmonių laisvalaikis

Verslas

2013.03.21

Autorius: Gintaras Gimžauskas

Temos: .

Sėkmės lydimų žmonių laisvalaikis

T. Hanksas kolekcionuoja senas spausdinimo mašinėles. bzn start fotomontažas

Pomėgių ir laisvalaikio leidimo būdų yra begalė. Vieni ką nors kolekcionuoja, kiti įninka į knygas, treti dievina sportą. Kiekvienas randa savo, net jei tai stulbinamos sėkmės sulaukęs ir pasaulinį pripažinimą pelnęs verslininkas, politikas ar aktorius.

Taip, jie irgi žmonės, kurie turi mėgstamus užsiėmimus. Dažnai tai tokie dalykai, kuriuos galime daryti mes visi, tačiau yra pagrindinis skirtumas – sėkmės lydimi žmonės aistrą jaučia ne tik pomėgiams, bet ir darbui. O tam, kad galėtų imtis naujų užduočių ar projektų, tie žmonės laisvalaikį leidžia taip, kad galva visiškai išsivalytų, o patiriamas stresas išsisklaidytų.

Tomas Hanksas

Tai vienas žymiausių šiuolaikinių aktorių, scenarijų autorių ir režisierių. Vien jo vardas į kino sales ar prie TV ekranų pritraukia būrius žmonių. Geras to pavyzdys – neseniai kino teatruose rodytas filmas „Debesų žemėlapis“.

T. Hanksas kolekcionuoja senas spausdinimo mašinėles. Kadangi tai reti ir po visą pasaulį išbarstyti prietaisai, kuriuos pradėta gaminti maždaug 1930 m., žvaigždė skiria nemažai laiko jų paieškai ir įsigijimui. Dažnai pačios mašinėlės kainuoja mažiau, nei jų parsiuntimas.

Daugelis iš dviejų šimtų kolekcijoje esančių mašinėlių vis dar veikia, todėl aktorius kartais jomis naudojasi dirbdamas.

Albertas Einsteinas

Pristatyti šio mokslininko, matyt, nereikia. Visi žino – tai tas pasišiaušęs, liežuvį rodantis keistuolis. Be savo darbo, jis turėjo bent kelis mėgstamus užsiėmimus, kuriems skirdavo nemažai dėmesio. Visų pirma jis grojo smuiku, o vėliau ir pianinu. Kartą A. Einsteinas pasakė: „Sukurti formulę E=mc2 man padėjo muzikinė intuicija.“

Jis taip pat mėgo plaukioti laivu, tad 50-ojo gimtadienio proga pasidovanojo nedidelį laivą ir su juo pramogaudavo Prinstone (JAV).

Be to, A. Einsteinas mėgo erzinti aplinkinius, o ypač žurnalistus, ir palaikydavo tikrovės neatitinkančius gandus. Vienas labiausiai paplitusių – kad jis ir žavioji aktorė Marilyn Monroe buvo meilužiai.

Johnas F. Kennedy

Vienas garsiausių JAV prezidentų buvo užimtas žmogus. Dar nepasiekęs valstybės vadovo pasto Johnas laisvalaikiui skirdavo nedaug laiko, mat viską surydavo darbas: tarnyba armijoje, vėliau reikalai Senate, žodžiu, visa, kas padėjo kilti karjeros laiptais.

Radęs progą atsipūsti J. F. Kennedy sportuodavo. Jis itin mėgo golfą, krepšinį, tenisą ir futbolą. Tiesa, tai kiek stebina, nes teigiama, kad vyras buvo prastos sveikatos. Kita vertus, galbūt dėl to jis ir rinkosi aktyvų laisvalaikį.

Richardas Bransonas

Šis ekscentriškas, pasakiškai turtingas ir nuolat spaudoje šmėžuojantis verslininkas iš Didžiosios Britanijos turi visas galimybes puikiai leisti laisvalaikį. Ir jei tik norėtų, jo turėtų labai daug. Vis dėlto R. Bransonas dirba daugiau, nei ilsisi. Kai tik nutaiko laisvą dieną, vyras keliauja į savo salą Karibų jūroje, kur gali mėgautis mėgstamiausiu sportu – jėgos aitvarais.

Aišku, galima prisiminti ir kitą jo pomėgį, kuris prieinamas toli gražu ne visiems: R. Bransonas mėgsta siekti įvairių rekordų. Pavyzdžiui, keliauja aplink pasaulį oro balionu arba neria nuosavu povandeniniu laivu į vandenyno gelmes.

Billas Gatesas

Šiuo metu tai antras turtingiausias žmogus pasaulyje. Dabar jis daugiausia dėmesio skiria savo labdaros fondui, kuris siekia padėti spręsti pasaulį kamuojančias problemas. Pavyzdžiui, jo komanda ieško būdų, kaip sumažinti badą, todėl kuria naujas javų rūšis.

Nors B. Gatesui darbas visada buvo labai svarbus, didžioji jo aistra – skaitymas. Tam „Microsoft“ įkūrėjas laiko randa net tuomet, kaip jo, rodos, nėra. Pasakojama, kad jis buvo pastebėtas skaitantis knygą prie vairo, pakeliui į darbą.

Angela Merkel

Žurnalo „Forbes“ teigimu, tai didžiausią pasaulyje įtaką daranti moteris. Vos prieš keletą metų nedaugelis tikėjosi, kad ji tokia bus. Po pirmo jos pasirodymo prieš televizijos kameras Vokietijos viešojoje erdvėje juokauta, kad A. Merkel atstovauja namų šeimininkių partijai. Tokią reakciją sukėlė jos išvaizda. Dabartinė Vokietijos kanclerė priminė eilinę vokietę, kuri skalbia, sukasi prie puodų ir atlieka kitus namų ūkio darbus.

Visgi išvaizda nesutrukdė A. Merkel pasiekti politikos viršūnės. Su ja dabar skaitosi ir galingiausi pasaulio vyrai, o užmegztus ryšius vokietė stiprina drauge žiūrėdama futbolą. Šis sportas – didelė jos aistra. Be to, A. Merkel mėgsta skaityti ir klausytis klasikinės muzikos – J. S. Bacho ir L. van Beethoveno kūrinių.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.