...

Pabaigus išskirtinę LEAN programą, bus galimybė savarankiškai įgyvendinti organizacijos pokyčius

Verslas

2022.10.19

Autorius: Giedrė Kakstovienė

Temos: .

Pabaigus išskirtinę LEAN programą, bus galimybė savarankiškai įgyvendinti organizacijos pokyčius

Lina Jankauskienė, LinaLEAN įkūrėja Organizatorių nuotr.

Visose organizacijose yra daugybė problemų ir daugybė galimybių tobulėti. Tačiau tos galimybės tampa realios tik tada, kai organizacijos nuolat teikia tam dėmesį ir geba identifikuoti jas, ten, kur atliekamas darbas. Eiti efektyvinimo keliu organizacija pasirenka dėl labai įvairių priežasčių – kažkam labiausiai rūpi rinkos dalis, klientas, konkurencingumas, kažkas akcentuoja darbuotojų įgalinimą ir kokybišką vidinę komunikaciją, kiti remiasi į kaštus, jų taupymą. LEAN mąstymas ir veikimo būdai – vienas iš įrankių gebėjimams sėkmingame organizacijos kelyje ugdyti, rasti galimybes kaip sukurti didesnę vertę klientui, padidinti organizacijų pajėgumą konkuruoti rinkoje.

Pokyčiams įgyvendinti reikia žinių ir įgūdžių

Siekiant gebėti organizuoti pokyčius, tobulinti procesus, atrasti naujas galimybes, labai svarbus praktinis žinių pritaikomumas ir sisteminis apmokymas. Šių metų spalio 28 d. startuosianti pirmoji ir vienintelė LEAN specialisto programa, orientuota į pradedančiuosius ir jau pažengusius LEAN specialistus, procesų, kokybės, veiklos planavimo ir valdymo atstovus, organizacijos ar padalinių vadovus. Programos dalyviai turės galimybę  ne tik pereiti visas pagrindines LEAN teorijos dalis, bet ir kartu aptarti daugybės organizacijų praktikas, pavyzdžius, išmoktas pamokas. Taip pat pasipraktikuoti praktinėse darbo grupėse bei mokytis vieniems iš kitų. O po programos – turėti savo LEAN aplinką – žmones, su kuriais galima bet kada pasikonsultuoti, pasidalinti patirtimi bei gyvai apsilankyti LEAN metodikas praktikuojančioje bendrovėje.

Naudojami LEAN metodai skatina darbuotojus įsitraukti į kasdieninę tobulinimo veiklą, padeda ugdyti savarankiškumą, atsakomybę, palaiko komandinį darbą. Programą pabaigę ir įgytą kvalifikaciją patvirtinantį sertifikatą gavę dalyviai įgaus pakankamą metodinį pasirengimą bei motyvaciją praktikuoti šią specialybę savarankiškai (arba su minimalia pagalba), o įgytos kompetencijos leis pradėti naują karjeros etapą arba sustiprinti savo galimybes esamoje pozicijoje.

LEAN mokymų vairas – patyrusios ekspertės rankose

LEAN specialisto programos mokymus bei užsiėmimus ves lektorė, įmonės LinaLEAN įkūrėja ir savininkė, mokymų vadovė, Verslo žinių akademijos lektorė, Lietuvos kokybės vadybos ir inovacijų asociacijos tarybos narė Lina Jankauskienė. Viena pirmųjų Lietuvoje pradėjusi dirbti su LEAN administracijoje praktikomis ir puikiai jas įvaldžiusi, Lietuvos bei tarptautines verslo ir viešojo sektoriaus organizacijas konsultuojanti veiklos efektyvinimo ir nuolatinio tobulinimo kultūros diegimo klausimais. Pastaruosius aštuonerius metus, dirbdama pagal LEAN metodikos idėjas, ekspertė taiko efektyviausius LEAN sisteminio organizacijos valdymo principus ir progresyviausias praktikas. Darbas didelio mąsto LEAN projektuose, įvairaus dydžio organizacijų mokymas, konsultavimas, dalijimasis patirtimi įvairiuose renginiuose ir konferencijose, gausus klientų ratas, tokių kaip Litgrid, Lietuvos oro uostai, Vilniaus šilumos tinklai ir daugybe kitų – gamybos, paslaugų ir viešojo sektoriaus įmonių, taip pat NVO yra tik dalis ekspertės indėlio, skirtingo tipo organizacijose ieškant sėkmingiausių sprendimų. 

LEAN specialisto programa – naujovė Lietuvoje

„LEAN tematika skirtų mokymų nėra gausu, o Lietuvos aukštosios mokyklos tokių specialybių neruošia. Jeigu specialistui kyla praktinių klausimų, dažnai net nėra kur ir kieno paklausti“, – pastebi L. Jankauskienė ir pabrėžia, kad kuriant šią specialisto programą, pasiūlė galimybę kokybiškam išsamiam, tęstiniam mokymuisi sudeliojant teorinius pagrindus, stiprinant LEAN kompetencijas. „Pirmosios grupės, kurią turėjome pavasarį, dalyviai įvardino, kad pradedantiesiems ši programa sudėjo labai gerus pamatus, o pažengusiems atsakė į praktikoje kilusius klausimus, kodėl kai kurie dalykai nepasiteisino, nesuveikė. Reikia paminėti, kad tokio pobūdžio LEAN specialisto programa, nors gana dažna pasaulyje, Lietuvoje kol kas yra pirmoji ir vienintelė“.

Universali programa, tinkama visiems sektoriams

Ilgą laiką dirbusi su gamybinėmis organizacijomis, pagrindine savo specializacija L. Jankauskienė įvardija administracinio, paslaugų profilio bei viešojo sektoriaus organizacijas, jų procesus. LEAN specialisto programoje gamybinėms praktikoms išimtinai bus skiriamas tik vienas modulis, o visos kitos temos – universalios, pritaikytos visų sektorių dalyviams. „Džiaugiuosi, kad Lietuvoje vyravęs mitas „LEAN tik gamyboje” jau praeityje. Tačiau kartu paslaugų, ypač viešojo sektoriaus, organizacijos dar labai sunkiai ieško atsakymų dėl savo veiklos efektyvinimo, ir norisi savo sukaupta praktine patirtimi pasidalinti. Programos dalyviai išgirs labai daug naudingų patarimų, įžvalgų, išmoks sėkmingų organizacijų išmoktų pamokų “,  – kviečia prisijungti ir plėsti profesionalią mūsų šalies LEAN profilio specialistų, procesistų bendruomenę, kvalifikuota mokymų vadovė. „LEAN specialistai turi turėti profesinę kompetenciją suprasti ir iškomunikuoti savo organizacijose, kad LEAN nėra „mada“ ar mokymasis vien todėl, kad „kažkas liepė iš viršaus“, nes prasidėjus „LEAN dėl LEAN“ labai lengvai visa tai pavirs į chaosinę situaciją ir nusivylimą, kad kažkodėl neveikia. Svarbu suprasti, kodėl jūs čia esate, kokias problemas siekiate išspręsti“. 

Šiuo metu lektorė, ilgametė LEAN praktikų ekspertė Lina Jankauskienė, taip pat veda mokymus, darbines sesijas, konsultacijas šiomis temomis: „Strateginis planavimas ir valdymas“, „Tikslų formulavimas“, „Rodiklių formulavimas bei rodiklių sistemos kūrimas“, „Procesų standartizavimas, procesinis valdymas, procesų efektyvinimas“, „Nuolatinio tobulinimo kultūros (LEAN) diegimas“, „Standartizuotas kompetencijų valdymas“. 

Registracijos nuoroda į šiemet spalio 28 d. startuosiančius LEAN specialisto programos kursus online, rasite čia .  Kita grupė yra renkama nuo sausio mėnesio.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.