...

Mąstymas už dėžės ribų padeda imtis verslo

Verslas

2012.07.20

Autorius: Ieva Jonilienė

Temos: .

Mąstymas už dėžės ribų padeda imtis verslo

Linas Karalius BFL/Tomo Lukšio nuotr.

Dar paauglystėje pardavinėti arbūzai, vėliau siautulingas pramogų pasaulio verslas, maitinimo įstaigų valdymas ir netgi informacinių technologijų projektai – visa tai sėkmingai išbandė žinomas Lietuvos pramogų pasaulio veikėjas Linas Karalius.

– SAKYKITE, AR NUO JAUNYSTĖS BUVOTE VERSLUS?

– Nuo paauglystės jaučiau didelį savarankiško gyvenimo poreikį, todėl būdamas 14 metų pradėjau prekiauti arbūzais prie prekybos centrų. Kartais mano vienos dienos uždarbis viršydavo abiejų tėvų mėnesinį atlyginimą! Deja, esu netaupus, tad pinigus išleisdavau taip pat lengvai, kaip ir uždirbdavau. Pavyzdžiui, kad pakelčiau nuotaiką Pilies gatvės arbatinės lankytojams, visiems nupirkdavau kavos.

– GAL GALITE PRISIMINTI PIRMUS SAVO UŽDIRBTUS PINIGUS? KOKIU BŪDU UŽDIRBOTE IR KAIP IŠLEIDOTE?

– Pirmą atlyginimą – 50 rublių – uždirbau su bendraklasiu ir jo kiemo draugu per naktį iškrovę 15 tonų arbūzų. Po dviejų tokių darbelių komiso parduotuvėje įsigijau naudotą elektrinę gitarą.

– KADA ĮSISUKOTE Į VERSLO PASAULĮ? PAPASAKOKITE, KOKIO DAR VERSLO BUVOTE ĖMĘSIS.

– Gaila, kad vaikystėje ir paauglystėje aplink nebuvo patariančių verslininkų. Norėdami kam nors parodyti savo gitarų brūžinimo rūsiuose rezultatus ėmėme patys organizuoti sunkiojo metalo festivalius. Tai, galima sakyti, ir buvo pirmasis mano rimtesnis prisilietimas prie pramogų verslo. Po vieno sėkmingo festivalio įsigijau savo pirmą automobilį – „Lada Superlux“. Paskui dviejų renginių nepavyko suorganizuoti, tad šį verslą apleidome. Tuo pat metu sukūrėme gana linksmą ir pelningą projektą – grupę ŽAS.

– KOKĮ VERSLĄ ŠIUO METU PLĖTOJATE?

– Su bendraminčiais plėtojame informacinių technologijų projektą www.vilnius360.lt. Tai virtualus komercinis miestas, kuriame greitai bus galima ne tik pasidairyti po apylinkes, bet ir nepasitraukus nuo kompiuterio apsipirkti prekybos centruose. Kitas verslas, kuris atima visą mano ir verslo bei gyvenimo partnerės Gintarės laiką, – vegetariško maisto užeiga Vilniuje „Shiva Chill Bar“ ir pajūrio projektas „Shiva Beach Bar“.

– KOKS VERS- LAS JūSŲ ŠIRDŽIAI MALONIAUSIAS IR KODĖL?

– Porą metų teko prodiusuoti televizijos laidas. Tai man buvo maloniausias užsiėmimas. Galbūt todėl, kad gerai išmanau pramogų verslo niuansus, mėgstu kūrybinę gerai mokamą veiklą, kur viskas priklauso nuo tavo paties organizavimo sugebėjimų. Dar išskirčiau paplūdimio barą, kur darbą derinau su plaukiojimu, jėgos aitvarais ir gulėjimu pliaže. Tai tobula!

– KAIP GIMSTA VERSLO IDĖJOS?

– Dažniausiai jos kyla keliaujant po pasaulį, kai randi dar Lietuvoje neįgyvendintų sprendimų.

– KAS SUNKIAUSIA IR KAS MALONIAUSIA TURINT NUOSAVĄ VERSLĄ?

– Manau, verslo imasi tik drąsūs ir ryžtingi žmonės, nes turėdamas nuosavą verslą privalai rizikuoti. Kuo didesnė rizika, tuo didesnė tikimybė uždirbti. Tačiau sunkiausia ne rizikuoti, o daug dirbti. Juk dirbdamas sau atiduodi visas jėgas. Dažnai nelieka laiko nei pavalgyti, nei pailsėti. Maloniausia, kad gali susikurti norimą darbo grafiką ir sužinojęs, kad rytoj pajūryje pūs vėjas, pertvarkyti darbotvarkę, griebti jėgos aitvarą ir keliauti jo gaudyti.

– KO PALINKĖTUMĖTE JAUNAM PRADEDANČIAM VERSLININKUI?

– Anglai turi gerą posakį: „Thinking out of box.“ Išvertus į lietuvių kalbą tai reiškia mąstymą už dėžės ribų. Palinkėčiau rasti produktą, kurio reikia viso pasaulio žmonėms, ir pasinaudojant internetu jį pardavinėti. O įmonę registruoti šalyje, kuri skatina pradedančius verslininkus, o ne dusina…

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.