...

Kad duomenys būtų patikimose rankose!"

Verslas

2013.02.27

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: .

Kad duomenys būtų patikimose rankose!"

flickr.com Niekas nenori, kad svarbiausi dokumentai netikėtai pradingtų, todėl renkantis savo įmonei serverį būtina rasti itin patikimą sprendimą.

Gyvename informacijos amžiuje, tad tiek pavieniai asmenys, tiek įmonės savo duomenis kaupia kompiuteriuose ir internetiniuose serveriuose. Niekas nenori, kad svarbiausi dokumentai netikėtai pradingtų, todėl renkantis savo įmonei serverį būtina rasti patikimą ir protingą sprendimą.

Žinoma, ne mes esame informacinių technologijų ekspertai ar žinovai, tad ir protingai pasirinkti ne visada paprasta. Uždavėmė kelis klausimus UAB „Interneto vizija“ specialistui Tadui Šalčiui ir pabandėme įvardyti pagrindinius dalykus, į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį prieš pasirenkant serverį.

T. Šalčius sako, kad renkantis serverio talpą reikia įvertinti, kiek įmonės veiklai yra svarbus duomenų kaupimas.

„Tikrai ne kiekviena verslo šaka išsiskiria konkrečiais reikalavimais serverio talpai. Jei serveris yra naudojamas pagrindinėms verslo funkcijoms atlikti, paprastai prireikia daugiau talpos. Pvz., buhalterinės apskaitos įmonės, e. parduotuvės, naujienų portalai. Renkantis serverį reikia atsižvelgti į būsimą informacijos kiekį, kuris paprastai priklauso nuo svetainės tipo. Jei svetainė yra reprezentacinė, vos kelių puslapių, daug vietos serveryje nereikės, tačiau jei ji naudojama kaip e. parduotuvė ir joje yra šimtai tūkstančių prekių, vietos prireiks gerokai daugiau. Jei žinomas ar numanomas prekių kiekis, galima bandyti apskaičiuoti reikiamą disko talpą.

Tarkime, žinoma, kad e. parduotuvėje bus 100 000 prekių, kiekviena prekė turės 3 nuotraukas, kurių kiekviena užima 100 KB, tokiu atveju vien prekių nuotraukoms saugoti prireiks apie 28,6 GB“, – teigė jis.

Renkantis serverį reikia būti atidžiam. Juk nenorėtumėte, kad vieną dieną serveris, kuriame saugomos svarbiausios įmonės bylos, staiga užstrigtų. Štai kodėl būtina atsakingai įvertinti įstaigą, kuri teikia serverių paslaugą.

„Visų pirma reikėtų atkreipti dėmesį, ar tiekėjas suteikia galimybę išbandyti paslaugas be ilgalaikių įsipareigojimų. Paprastai tiekėjai, neabejojantys savo paslaugų kokybe, suteikia pinigų grąžinimo garantiją.

Taip pat vertėtų patikrinti, kokie atsiliepimai apie tiekėją yra internete. Atsargiau vertinti reikėtų tiekėjus, apie kuriuos nėra jokios informacijos, tai gali būti vienadienis projektas, iš kurio patikimumo nevertėtų tikėtis.

Serverio pasirinkimas priklausys nuo poreikių. Visų pirma reikėtų atkreipti dėmesį, ar pakankamai vietos serveryje suteikia tiekėjas, ar prireikus bus galimybė didinti serverio pajėgumus. Jei pasirenkama laikyti informaciją bendruose serveriuose, reikėtų atkreipti dėmesį, kaip tiekėjas sureguliavęs resursų pasiskirstymą tarp naudotojų“, – dėstė T. Šalčius.

Savaime suprantama, kad norisi sutaupyti, tačiau serveriai nėra ta sritis, kur reikėtų taupyti. Šykštumas po to gali kainuoti kelis kartus daugiau.

Visgi T. Šalčius sako, kad kainą ir kokybę suderinti įmanoma. „Paslaugos kaina tiesiogiai priklauso nuo poreikių: kuo aukštesni patikimumo reikalavimai keliami serveriui, tuo paslauga bus brangesnė. Nedidelės kainos ir geros kokybės derinimas ryškiausias bendruose serveriuose (angl. shared hosting), kai serverio resursais naudojasi visi naudotojai bendrai, apribojant galimybę pasiekti vieniems kitų failus. Tokiu atveju paslaugos patikimumas priklausys nuo to, kaip paslaugos tiekėjas sureguliuoja resursų naudojimo pasiskirstymą tarp naudotojų. Kita paslauga, kai derinama nedidelė kaina ir ypač aukštas patikimumas, būtų profesionalus hostingas (angl. managed hosting). Paslaugai naudojamas atskiras virtualiai dedikuotas serveris, administruojamas tiekėjo profesionalių sistemų administratorių. Brangiausia paslauga būtų, kai perkami fiziniai serveriai ir samdomas personalas jų priežiūrai“, – teigė jis.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.