Jauniausių pasaulyje verslo guru „Top 5“

Verslas

2012.11.12

Autorius: Juliana Miliut

Temos: .

Jauniausių pasaulyje verslo guru „Top 5“

Mažųjų verslo guru išradėjų amžiaus vidurkis nesiekia net 15 metų! Flickr.com nuotr.

Kol vieni tėvai kovoja su savo vaikų nenoru mokytis ar priklausomybe nuo kompiuterinių žaidimų, kiti skaičiuoja pirmuosius paauglių uždirbtus šimtus, tūkstančius ir milijonus. Jaunieji verslininkai gali didžiuotis ne tik savo sumanumu, bet dažnai ir originaliomis idėjomis, kuriomis, deja, ne visada gali pasigirti brando sulaukę verslo magnatai. Tarp mažųjų verslo guru puikuojasi tokios pelningos idėjos kaip stilingi lauko tualetai, optinio pluošto lazeriai, kompiuteriniai žaidimai, vagis atpažįstantys durų skambučiai ar biokuras, o visų jų išradėjų amžiaus vidurkis nesiekia net 15 metų!

Benas Casnocha

Vaikystėje B. Canocha pardavinėjo vaikams rašiklius ir kramtomąją gumą. Būdamas vos 12 metų, 2000 metais, įkvėptas kompanijos „Apple Computers“, Benas nusprendė tapti verslininku, o būdamas 14 metų ir padedamas Silicio slėnio technologų įkūrė „Comcate“ – inovatyvų verslo modelį, kuris akimirksniu sulaukė sėkmės. Sumani programa siūlo vietos savivaldybėms Amerikoje programinę įrangą, naudojamą bendravimui su klientais. 2006 metais jis pateko į „BusinessWeek“ geriausių jaunųjų Amerikos verslininkų sąrašą. Šiandien Benas yra vienas iš Silicio slėnio sąjungos lyderių ir yra sakęs kalbas bei dalijęsis patirtimi daugiau nei 40 konferencijų visame pasaulyje. Jis prisistato ir kaip verslininkas, autorius, keliautojas, o svarbiausia – mokinys: „Aš mėgstu mokytis skirtingų dalykų, nes tai padeda augti kaip asmenybei ir siekti profesionalumo.“ 2012 metais pasirodė antroji (pirmoji autobiografinė „Mano „startup“ gyvenimas“ buvo išleista 2007 m.) jo knyga „Tavo „startup“: pritaikyk ateičiai, investuok į save ir pakeisk savo karjerą.“

Jake‘as Lunnas

Mažame Anglijos kaimelyje gimęs britas J. Lunnas, ko gero, yra vienas iš nedaugelio vaikų, į verslo pasaulį įžengęs būdamas 9 metų. Jis įsteigė „Nautical Napkins“, kompaniją, kuri kuria tradicines jūreiviškas servetėles. Jaunasis verslininkas pasakoja, kad idėja kilo atostogų su šeima Švedijoje metu, kai šeimos draugo jachtoje išvydo pasakiško grožio servetėles su jachtos pavadinimu kampe: „Mūsų draugas paklausė manęs, kuo noriu tapti užaugęs, aš atsakiau, kad noriu turėti savo jachtą. Tuomet visi ėmė juoktis iš manęs ir sakyti, kad jeigu svajoju turėti savo jachtą, turėčiau pradėti taupyti pinigus jau dabar. Tada aš pasakiau, kad noriu gaminti tokias servetėles. Visi vėl ėmė juoktis, bet aš buvau rimtai nusiteikęs.“ Grįžęs į Angliją Jake‘as kreipėsi į tėvus ir šie padėjo jam už 1 000 svarų sterlingų įsigyti mašiną, kuri siuvinėja ant audinių. Savaitgaliais ir darbo dienomis po pamokų jis siuvinėjo, nes reikėjo atidirbti tėvų paskolintą pradinį įnašą. Vienos servetėles kaina yra apie du litai, o pelnas nuo jos – litas. Jaunojo verslininko tėvas skatindamas žmones užsakinėti sūnaus gaminius tikina, kad pirkėjai būti ramūs, nes kilus problemų jis kartu su žmona įsitrauks ir padės viską išspręsti.

Anshulas Samaras

Jaunojo indų kilmės Jungtinėse Valstijose užaugusio verslininko kelias prasidėjo 2009 metais, jam būnant 13 metų. Silicio slėnio klasės mokiniui kilo mintis sukurti įdomų chemijos mokslo pažinimo žaidimą „Elementeo“ tokiems vaikams, kaip jis pats. Žaidimo kortos padeda ne tik išmokti chemijos elementus, bet ir suprasti jų tarpusavio sąveiką. Pagrindinė jo idėja yra sujungti chemijos mokslo faktus su fantazijomis. ,,Verslas yra šaunus kaip ir chemija, o verslas nėra tai, ką galima daryti būnant 30 metų, vaikai taip pat gali būti verslininkai“, – teigia Anshulas. Jis pasakoja, kad niekada ilgai nesvartė, kokios veiklos imtis, nes tiesiog žinojo, jog norėtų kažką nuveikti su kortomis ir chemija. Dėl įtempto mokslų ir darbo grafiko pastaruosius dvejus metus verslininkas praktikuoja jogą. Šiandien jis yra kompanijos „Alchemist Empire Inc.“ įkūrėjas ir generalinis direktorius, o jo pirmasis žaidimas jau trejus metus tiesiog šluojamas nuo prekybos lentynų. Pirmaisiais metais kompanijos apyvarta siekė 1 milijoną JAV dolerių.

Aaronas Swartzas

Nors šiandien jaunojo amerikiečio verslininko vardas dažniausiai minimas kalbant apie socialinės medijos projektą „Reddit“ (į jį įsitraukė būdamas 14 metų, 2006 metais), socialinį naujienų tinklalapį, kurį pildo registruoti vartotojai, o kiti lankytojai reitinguodami informaciją nulemia, kurioje tinklalapio vietoje ji atsiduria, būdamas 14 metų jis tapo vienu iš failų formatų šeimos internetiniam duomenų rinkimui iš naujientinklių ir tinklaraščių – RSS 1.0 bendraautoriumi. 2007 metais verslininkas vadovavo ne pelno siekiančios „Atvirosios bibliotekos“, kurios ambicingi tikslai surinkti informaciją apie visas kada nors pasaulyje išleistas knygas, projektui. 2010 metais jis įsteigė ne pelno siekiantį progresyvių politinių veiksmų komitetą ir liaudies žmonių organizaciją, kuriai priklauso daugiau nei milijonas narių. Jis taip pat yra vienas iš meno ir kritikos žurnalo „The Bafflerc“ redaktorių. Ir nors Aaronas jau nepriklauso „Reddit“ projekto komandai, šiuo metu jis minimas tarp sėkmingiausių pasaulyje naujųjų technologijų ir socialinės medijos lyderių.

Danielis Schlessingeris

2007 metais 12 metų paauglys Danielis, gyvenantis atšiauriomis Nebraskos žiemomis pasižyminčiame Omahos mieste ir nuolat kenčiantis dėl nemalonaus odos išsausėjimo, sekdamas tėvo dermatologo pėdomis ėmė gvildenti verslo idėją. Vieną dieną jis nusprendė pasinaudoti lūpų balzamu norėdamas apsaugoti rankų odą nuo išsausėjimo ir trūkinėjimo – tuomet ir gimė „FixMySkin“ koncepcija: ,,Man pasidarė smalsu išsiaiškinti, kodėl lūpas puikiai apsauganti priemonė neveikia taip pat rankų odos.“ Kartu su tėvu ir jo pasamdytais specialistais po ilgalaikių tyrinėjimų Danielis sukūrė tobulą apsauginio kremo veidui, rankoms ir kūnui formulę. Sulaukus pilnametystės jo įkurta kompanija prekiauja ,,LovelySkin“ ir „FixMySkin“ balzamais, o verslo apyvarta siekia 60 tūkstančių JAV dolerių per metus. Universitete jaunuolis dažnai draugiškai pravardžiuojamas lūpų balzamo vyruku. Pats išradėjas teigia, kad visi šeimos nariai prisidėjo prie jo sėkmės savo žiniomis ar tiesiog patarimais.

Jauni verslininkai

Jordin Althaus 2-1352718786-282066.jpg 2-1352718786-965816.jpg 2-1352719397-437178.jpg 2-1352719751-604935.jpg 2-1352719752-250838.jpg 2-1352719862-494359.jpg 2-1352719978-665409.jpg

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.