...

Ar meilės diena tikrai vasario 14-oji?

Verslas

2013.02.14

Autorius: Juliana Miliut

Temos: .

Ar meilės diena tikrai vasario 14-oji?

Tačiau ar meilės diena visame pasaulyje yra vasario 14-oji? photographyheat.com nuotr.

Šv. Valentino – romantiškiausią metų dieną pasaulis paskęsta meilės, aistros ir švelnumo jūroje. Tačiau ar meilės diena visame pasaulyje yra vasario 14-oji? Toli gražu ne. Yra tokių pasaulio kampelių, kuriuose šią dieną švenčiamos visiškai kitos šventės, arba keturioliktoji kiekvieno mėnesio diena yra susijusi su meile, todėl kviečiame praskleisti paslapties šydą ir akies krašteliu pažvelgti į originaliausias pasaulyje meilės dienos tradicijas.

Japonija

Neverta itin džiūgauti, jeigu iš kolegės japonės meilės dieną sulauksite dovanų dėžutės šokoladinių saldainių. Tekančios Saulės šalyje priimta, kad moterys dovanoja šią saldžią dovaną kolegoms, draugams ir viršininkams. Šis gestas yra draugystės ženklas, neturintis jokių užuominų į meilę. Tačiau mylimam vyrui ji padovanos piniginę ar kaklaraištį. Jau po mėnesio, kovo 14 dieną, dar vadinamą Baltąja diena, vyrai turi atsidėkoti už gautas dovanas dažniausiai baltojo šokolado saldainių pavidalu.

Prancūzija

Anksčiau vyno ir sūrio šalyje buvo laikomasi itin originalios tradicijos. Meilės dieną vieniši jaunuoliai eidavo į vieną prieš kitą pastatytus namus prie skirtingų langų, kol priešais stovinčiame name esančiame lange pasirodydavo simpatizuojanti mergina. Jeigu jaunuoliui mergina nepatikdavo, jis galėdavo ją atstumti. Paskui merginos sukurdavo laužą ir degindavo nedėkingų išrinktųjų nuotraukas. Po kurio laiko vyriausybė uždraudė šiuos papročius, todėl mūsų laikais mylimieji keičiasi spalvingais atvirukais, gėlėmis ir kitomis meilės dovanomis.

Kinija

Kinijoje meilės diena švenčiama ne 14-ą, o septintą septinto Mėnulio kalendoriaus mėnesio dieną. Legenda byloja, kad tik šią dieną susitinka mylimieji, kadaise atskirti Paukščių Tako. Šią ypatingą dieną įsimylėjėliai renkasi šventyklose ir meldžiasi už meilę ir laimę, o vienišiai prašo sėkmės meilės srityje. Vyrauja ritualas, kurio metu merginos deda adatą į vandenį. Jeigu ši plūduriuoja, mergina jau greitai sutiks savo išrinktąjį. Taip pat šią dieną merginos gali sugalvoti vieną norą vieniems metams.

Škotija

Šv. Valentino dieną vieniši jaunuoliai renkasi į gausybę festivalių, vykstančių šalyje. Kiekvienas jų užrašo savo vardą ar slapyvardį ant popieriaus lapelio ir deda į vieną iš dviejų skrybėlių – priklausomai nuo lyties. Merginos pirmos traukia lapelį iš vyriškų vardų kepurės, tuomet vaikinai. Jeigu abu vardai nesutampa, vaikinas bus su mergina, kuri ištraukė jo vardą. Jis įteikia dovaną merginai, ištraukusiai jo vardą, o ji prisisega lapelį su vaikino vardu prie drabužio rankovės ar atlapo. Tuomet visi pasineria į šokių sukūrį.

Brazilija

Meilės diena Brazilijoje švenčiama birželio 12 dieną ir vadinama dias dos namorados. Mylimieji dovanoja vieni kitiems gėles, šokoladą ir kitokias dovanas. Ši data pasirinkta todėl, kad kitą dieną yra šv. Antano diena, kai vienišos moterys atlieka ritualus, stengdamosi prisivilioti gerą vyrą. Manoma, kad vasario mėnesį jie nešvenčia kartu su visu pasauliu, nes tuo metu vyksta didysis karnavalas, kuris kasmet spinduliuoja seksualinę energiją.

Pietų Korėja

Ko gero, vienas originaliausių pasaulio kampelių meilės dienos šventimo prasme. Vasario 14 dieną, kaip ir Japonijoje, moterys sveikina vyrus. Lygiai po mėnesio, Baltąją dieną, vyrai teikia dovanas moterims. Tuomet balandžio 14-ąją, Juodąją dieną, moterys, kurios nesulaukė dovanų Baltąją dieną, eina į kinų restoranus ir valgo juoduosius makaronus bei aprauda savo nelaimingą meilę. Apskritai keturioliktoji mėnesio diena Korėjoje yra vienaip ar kitaip susijusi su meile. Būtent tą dieną minimos bučinių, vyno, apsikabinimų ir kitokios šventės.

Slovėnija

Slovėnai tiki, kad vasario keturioliktąją augalai ir gėlės ima sparčiai augti, todėl šią dieną ūkininkai ir vyndariai imasi sėjos darbų. Šalyje taip pat tikima, kad šią dieną susižada arba tuokiasi paukščiai. Vaikai tradiciškai gamina mažas valteles iš medžio ar popieriaus su žvakėmis ir jas paleidžia į upę. Šis veiksmas simbolizuoja, kad jiems daugiau nereikia dirbtinės šviesos, nes dienos ima ilgėti. Visišku Valentino dienos atitikmeniu laikoma kovo 12 diena (šv. Grigorijaus diena).

Taivanas

Nors Taivane meilės diena švenčiama vasario 14-ąją, egzistuoja dar viena ypatinga Valentino diena. Ji minima liepos septintąją pagal Mėnulio kalendorių ir yra paremta kinų liaudies pasaka. Abi šios datos yra vienodai svarbios. Dauguma vyrų perka įspūdingas ir kiek įmanoma prabangesnes rožių ir kitų gėlių puokštes savo mylimosioms. Pagal taivaniečių tradicijas gėlių spalva ir skaičius turi didelę reikšmę. Pavyzdžiui, viena raudona rožė reiškia vienintelę meilę, vienuolika rožių reiškia išrinktąją arba mylimiausią, o šimtas šių gėlių žiedų – pasiūlymą tekėti.

Mieli skaitytojai, linkime, kad Jūsų širdys švęstų meilės dieną visas 365 arba 366 kiekvienų jūsų gyvenimo metų dienas!

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.