...

Apie žmogų, nepažįstantį natų, bet dirbantį muzikos versle

Verslas

2015.04.08

Autorius: Gintaras Gimžauskas

Temos: .

Apie žmogų, nepažįstantį natų, bet dirbantį muzikos versle

Gyvai atliekamos muzikos projektų vadybos bendrovės „Rootslive“ įkūrėjas - Simonas Čepėnas. Andrey Motorichev. nuotr.

Simoną Čepėną (29) muzika lydi kone visą gyvenimą. Mokyklos laikais jis draugavo su bendraamžiais, lankančiais Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklą, nuolatos klausėsi radijo stočių, transliuojančių laiko patikrintą muziką, ir grojo gitara su bičiuliais įkurtoje grupėje. Vėliau muzika jam tapo ne tik pomėgiu, bet ir verslu – vaikinas įkūrė gyvai atliekamos muzikos projektų vadybos bendrovę „Rootslive“. Žmogui, kuris net nepažįsta natų, tai įspūdingas laimėjimas. Kaip jam tai pavyko?

Idėjos gimimas ir pirmieji žingsniai

Baigęs mokyklą S. Čepėnas įstojo į Vilniaus universitetą. Tebekrimsdamas mokslus, jis įsidarbino leidykloje, kurioje pirmą kartą susidūrė su grupės, galinčios koncertuoti asmeniniame vakarėlyje, paieškomis. „Leidyklos vakarėliui reikėjo muzikantų. Jų paieška teko man. Tačiau rasti, o juolab iš anksto žinoti ar tai geras pasirinkimas, buvo beveik neįmanoma. Todėl teko pasikliauti mūsų įmonės direktoriaus sprendimu – jis pasirinko jau kažkur matytą ir patyrusią grupę“, – prisiminė Simonas.

Pašnekovo teigimu, po to nutikimo į galvą pirmą kartą šovė mintis, kad būtų šaunu naudotis specialia paslauga, padedančia ieškoti atlikėjų ar grupių. Ji galėtų vienoje vietoje pateikti visą reikiamą informaciją: aprašymus, pristatymus ir kontaktus. Tačiau idėjos įgyvendinimo tąkart vaikinas nesiėmė.

Gera vadyba turi didelę reikšmę ne tik atlikėjo karjerai, bet ir bendram suvokimui apie tai, kas yra kokybiškas pasirodymas.

S. Čepėnas

Svarstymai apie galimybę įkurti muzikos vadybos verslą grįžo S. Čepėnui studijuojant Suomijoje. „Gyvenant užsienyje atsirado gerokai daugiau laisvo laiko. Nereikėjo dėmesio skirti draugams ar Lietuvoje įprastai kasdienei rutinai. Be mokslų, užsiėmiau tik orientavimosi sportu“, – sako jis.

Palankios sąlygos leido imtis konkrečių veiksmų – vaikinas pradėjo kurti muzikinį projektą, vėliau įkvėpusį įkurti savo įmonę. Dar būdamas Suomijoje, vaikinas Lietuvoje ėmė burti muzikantus ir atlikėjus į grupę. Skambučiai draugams ir pažįstamiems padėjo suburti kolektyvą, kuris, grįžus į tėvynę, jau buvo pasiruošęs repeticijoms. Per jas buvo sudaryta 20 kūrinių „Disco Roots Live“ muzikinė programa.

Pasiruošimo laikotarpiu padėjo S. Čepėno iš Suomijoje gautos stipendijos sutaupyti pinigai – 600 eurų. Jie buvo išleisti studijos nuomai. „Kai mačiau, kad programą galima rodyti publikai, prasidėjo koncertų paieškos. Sekėsi sunkiai, tačiau galiausiai vienas klubas pasiūlė pagroti. Aišku, jų siūloma suma mūsų didelei kompanijai buvo labiau simbolinė, bet nuo kažko pradėti reikėjo“, – sprendimą sutikti su gautu pasiūlymu motyvavo pašnekovas.

Deja, po to pasirodymo S. Čepėno kolektyvo užsakymų lavina neužgriuvo. Atvirkščiai – prasidėjo visiškas štilis. Jį nutraukė tik pora naktinio klubo „L’amour“ valdytojų pasiūlymų koncertuoti.

Bet ir po tų koncertų kaskart stodavo ilgalaikė tyla. Vaikinas dėjo visas pastangas, kasdien skambino, pristatinėjo grupės galimybes, tačiau niekaip negaudavo užsakymų.

Sėkmę atnešė netikėta pažintis

Pamatęs, kad didelė grupė, atliekanti vieną disko stiliaus programą, nesulaukia populiarumo, S. Čepėnas nutarė sumažinti kolektyvą nuo dešimties iki penkių žmonių, o vokalisto poziciją užimti pakvietė Baibą Skurstenę. Naujos sudėties grupė paruošė XX a. 9-ojo dešimtmečio kūrinių programą, kurią 2009 m. pristatė Vilniaus klube „Woo“.

Praėjus mėnesiui po naujos programos premjeros, pašnekovo suburtas kolektyvas per kitą koncertą sulaukė netikėto klausimo: „Ar grojate vestuvėse?“ Atsakymas, žinoma, buvo teigiamas. Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo lemiamas posūkis, atvėręs naujų galimybių.

„Vestuvėse susipažinome su gabia pradedančiąja vestuvių planuotoja. Išvydusi mūsų pasirodymą, ji buvo maloniai nustebinta – mes tapome atradimu. Dėl šios pažinties, kurią palaikome ir dabar, koncertų turėjome visą vasarą“, – pasakoja S. Čepėnas.

Nuo to laiko jo projektas ėmė įgauti pagreitį. Buvo paruošta nauja XX a. 8-ojo dešimtmečio dainų programa, repertuarą taip pat papildė ir 10-ojo dešimtmečio programą, kurios centrine figūra tapo dainininkas Jurgis Brūzga. Nors užsakymai plaukte plaukė, pats grupės įkūrėjas aktyviai ieškojo galimybių koncertuoti.

Svarbiausia – bendravimas akis į akį

Atėjusi sėkmė gerokai išplėtė S. Čepėno turimų pažinčių ratą. Kasdien daugybę kartu buvo skambinama ir atsiliepiama telefonu, važiuojama į pristatomuosius susitikimus. „Pradėjo tiesiog trūkti laiko, todėl kilo mintis sukurti kokią nors virtualią platformą“, – sako verslininkas.

Ja tapo „Rootslive.lt“. Tai buvo teminės muzikos agentūros pradžia. 2011 m. dienos šviesą išvydo jau dabartinę versiją primenanti interneto svetainė. Vėliau ji buvo papildyta biografijomis, gražiomis atlikėjų nuotraukomis ir kita informacija, kuri, anot pašnekovo, padeda sukurti greitą komunikaciją tarp muzikanto ir kliento. Be to, užtikrina lūkesčių atitikimą.

„Man yra tekę dirbti didelėje renginių organizavimo įmonėje. Ten susidurdavau su nemalonia problema, kai, suradęs reikiamo stiliaus grupę, negalėdavai užtikrinti jos pasirodymo, o juo labiau elgesio kokybės. Pasitaikė atvejų, kai muzikantai ateidavo apsirengę bet kaip, grodavo atmestinai, o svarbiausias dalykas jiems buvo – prieiti prie stalo ir kuo daugiau prisikrauti maisto į lėkštes. Supratau, kad būtent mano agentūros užduotis yra suvaldyti muzikantus ir klientams pasiūlyti prognozuojamus, tvarkingus atlikėjus bei juos aptarnaujantį personalą“, – aiškina S. Čepėnas.

Šiuo metu „Rootslive“ siūlo net 27 skirtingus muzikinius projektus ir bendradarbiauja su tokiais atlikėjais kaip Šorena, Augustė, Julija Jegorova, Jurgis Brūzga, Baiba Skurstenė, Neringa Šiaudikytė ir kt. Be to, siūlo ir renginių įgarsinimo paslaugas.

Nors darbo buvo daug, tačiau net iki 2012 m. S. Čepėnas dirbo vienas. Tik vėliau susirado du patikimus žmones, kurie jam padėtų plėtoti agentūros veiklą.

Pasiteiravus, kas padėjo „Rootslive“ iškilti, verslininkas nedvejodamas atsako, kad tai tiesioginis bendravimas su klientais. „Jei tik įmanoma, stengiuosi su užsakovu susitikti akis į akį, išklausyti jo pageidavimus ir pristatyti mus. Galbūt tai leidybos studijų įtaka, tačiau tikiu, kad popierinis, stilingai sumaketuotas ir gražių nuotraukų pilnas katalogas yra galinga priemonė. Todėl ją visada vežuosi į susitikimus“, – tikina S. Čepėnas, kurį imtis muzikos vadybos įkvėpė dar mokyklos laikais skaityta knyga apie „The Beatles“ vadybininką. Ji padėjo suprasti, kokia svarbi vadyba kiekvieno muzikanto gyvenime.

„Gera vadyba turi didelę reikšmę ne tik atlikėjo karjerai, bet ir bendram suvokimui apie tai, kas yra kokybiškas pasirodymas. Mes iki šiol atliekame švietėjišką misiją ir aiškiname žmonėms, kad, norint gero pasirodymo, reikia tinkamos įrangos, o ne mikrofono, prijungto prie kompiuterio, reikia paruoštos vietos pasirodymui, kur muzikantams tereikia ateiti ir pagroti, o jų darbas scenoje negali trukti ilgiau nei normalus koncertas. Prašantiesiems groti šešias valandas mes sakome „ne“, – „Rootslive“ veiklą apibendrina S. Čepėnas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.