...

Vilniečių idėja: 40 milijonų telefono skambučių karui sustabdyti

Verslas

2022.03.10

Autorius: bzn start

Temos: .

Vilniečių idėja: 40 milijonų telefono skambučių karui sustabdyti

Paulius Senūta foto Tomas Kauneckas

Antradienį startavo visam pasauliui skirta kampanija #CallRussia (liet. „Skambink Rusijai“), kuri skatina asmeniškai paskambinti 40-čiai milijonų Rusijos piliečių. Iniciatyva #CallRussia kviečia rusų diasporą visame pasaulyje prisijungti ir drauge padėti Rusijos piliečiams sužinoti tikrus faktus apie žiaurų ir neteisėtą Putino režimo puolimą Ukrainoje.

Iniciatyva gimė Vilniuje, susivienijus komunikacijos ir technologijų profesionalams, ir per keletą dienų tapo globali. Projekto „CallRussia.org“ autoriai sukaupė milijonų rusiškų telefonų numerių duomenų bazę ir sukūrė interneto platformą, kuri automatiškai generuoja telefono numerius. Iniciatyvos puslapyje visiems savanoriams pateiktos ir galimų nekonfliktinių pokalbių su Rusijos piliečiais gairės.

#CallRussia iniciatoriai teigia, kad dabar pagrindinis uždavinys – pasiekti kaip įmanoma daugiau rusakalbių visame pasaulyje, kurie galėtų ir norėtų prisijungti prie iniciatyvos. „Kol Vladimiras Putinas vykdo žiaurų karą Ukrainoje ir išjungia objektyvius informacijos šaltinius, galinčius atskleisti jo melą, #CallRussia iniciatyva padės sujungti rusus užsienyje su rusais Rusijoje svarbiausiam jų gyvenime pokalbiui“, – sako vienas iš #CallRussia organizatorių, reklamos profesionalas Paulius Senūta.

Anot jo, vienas pokalbis negali pažaboti Putino propagandos ir sustabdyti karo, bet 40 mln. skambučių – tikrai gali. Kiekvienas savanoris skambindamas automatiškai gaus individualų žmogaus, gyvenančio Rusijoje, numerį.

„Rusijos gyventojai turi sužinoti tiesą ir suvokti, kokioje situacijoje atsidūrė ukrainiečiai. Tik tada jie pasipriešins Putino melui ir prisidės prie karo nutraukimo. #CallRussia yra didžiausias decentralizuotas telefonų numerių bankas istorijoje, nes manome, kad dabar tik rusai gali sustabdyti Putiną. Tik tiesa gali sustabdyti žudynes“, – priduria P. Senūta.

Pasiekta beveik 1 milijardas žmonių

„Putinas meluoja rusams apie tai, kur siunčiami mirti jų sūnūs, ir apie jų vardu vykdomus žiaurumus. Iniciatyva #CallRussia siekia būti patikimos informacijos skleidėja, kuri aplenks Putino propagandos mašiną ir pateiks patikrinamus faktus, leisiančius padoriems rusams atsikvošėti ir nutiesti taikos kelią. Pasaulis jais tiki“, – įsitikinęs projekto organizatorius.

Kampanija „Call Russia“ buvo sukurta per 120 valandų, susibūrė 40 žmonių komanda, atlikti darbai, kurių normaliu tempu žmonės nepadaro per 120 dienų. Ši idėja startavo visame pasaulyje, per parą paskelbta 500 publikacijų, pasiekta beveik 1 milijardas žmonių. Vakar jau buvo atlikta 700 skambučių ir šie skaičiai sparčiai auga. Pokalbiai yra sudėtingi, bet juos pravesti padeda puikūs psichologų sukurti gidai, atskleidžiantys, kaip kalbėti su Rusijos žmonėmis. Į tokius skambučius reaguojama įvairiai: dalis reaguoja agresyviai, kiti kalba kultūringai, tačiau skambučių išsigąsta, tyli, nieko nesako, bet klausosi. Paulius mano, kad iniciatyva pradėta puikiai, tačiau iš pačių skambučių matyti, kad Rusijos žmonės tikrai nežino, kas vyksta Ukrainoje. „Jie neturi informacijos apie aukas, mirtis, didelė dalis palaiko karą, aktyviai persekioja tuos, kurie yra prieš šią invaziją. Šiuo metu jaučiama aktyvi nauja banga, palaikanti karą, – ant durų purškiama Z raidė. Savo iniciatyva siekiame ne tik informuoti, bet paskatinti, priversti nebepalaikyti karo“, – sako P. Senūta.

Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite „CallRussia.org“ ir sekite #CallRussia socialiniuose tinkluose „Twitter“, „Facebook“ bei „Instagram“.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.