...

„Viber“ – verslo „Skype“

Verslas

2012.06.18

Autorius: Juliana Miliut

Temos: , .

„Viber“ – verslo „Skype“

„Viber“, išmaniųjų telefonų vartotojams suteikia galimybę nemokamai skambinti ir siųsti pranešimus visame pasaulyje. bzn start fotomontažas

Kiekvienas verslus žmogus ne tik geba uždirbti pinigus, bet ir yra linkęs apdairiai juos leisti. Nors turime platų mobiliojo ryšio operatorių paslaugų spektrą verslui, pasitelkę naujausias technologijas ir išmaniuosius telefonus galime žymiai sumažinti mobiliojo ryšio paslaugų sąskaitas naudodamiesi nemokamais skambučiais ir pranešimais.

Vieną populiariausių komunikacijos priemonių „Skype“ keičia „Viber“ – 2010 metais įkurtos kompanijos „Viber media Inc.“ tų pačių metų gruodžio mėnesį pristatyta programa, kuri išmaniųjų telefonų vartotojams suteikia galimybę nemokamai skambinti ir siųsti pranešimus visame pasaulyje.

Kompanijos įkūrėjas – Tel Avivo universiteto kompiuterijos mokslų ir vadybos absolventas izraelietis Talmonas Marco. Jis taip pat sukūrė „i Mesh“, „Bandoo“ ir „jZip“ ir kitus informacinių technologijų įrankius bei programas.

Per dvejus metus (pirmaisiais metais pritraukė 37 milijonus vartotojų) „Viber“ įgijo daugiau kaip 70 milijonų vartotojų, per mėnesį atliekama daugiau nei 150 milijonų skambučių ir išsiunčiamas milijardas trumpųjų pranešimų, o programos reitingai ir vartotojų skaičius sparčiai auga. Tuo tarpu „Skype“ per pirmuosius metus peržengė 100 mln. vartotojų skaičių visame pasaulyje, o 2011 metais turėjo daugiau kaip 663 milijonus registruotų vartotojų.

Rinkos naujokė „Viber“ inovatoriškumu dažnai lenkia senbuvę „Skype“. Pagrindinis jos skirtumas ir esminis pranašumas – nereikia žinoti ir ieškoti programos vartotojų, nes kiekvienas jūsų mobiliojo telefono kontaktų knygoje esantis žmogus, kuris įsidiegęs „Viber“, atpažįstamas automatiškai ir priskiriamas į „Viber“ kontaktų sąrašą.

Kitas ne menkesnis pranašumas yra tas, kad trumpuosius pranešimus galima siųsti lygiai taip pat, kaip ir naudojantis operatorių paslaugomis. Vadinasi, nesugaišite nė minutės brangaus laiko, mokydamiesi naudotis nauja programa. Palyginti su „Skype“, „Viber“ turi dar vieną didelį pranašumą – jos nereikia laikyti nuolat įjungtos telefone. Mobiliojo įrenginio baterija išsikrauna kur kas lėčiau.

„Viber“ programa sukurta ir veikia ne tik mobiliuosiuose „Apple“ įrenginiuose, kuriuose naudojama operacinė sistema „iOS“, bet ir „Windows Phone“, „BlackBerry“, „Android OS“. „Android“ skirta versija skirtingiems įrenginiams vis dar bandoma, o visą sąrašą galima rasti http://goo.gl/ExW64. „Viber“ iš dalies palaikoma ir naujosios kartos „iPod“ bei „iPad“ įrenginiuose. „Windows Phone“ ir „BlackBerry“ vartotojai kol kas gali siųsti tik nemokamus trumpuosius pranešimus. Norint naudotis programa reikia mobiliojo 3G arba „Wi-Fi“ interneto ryšio. Parsisiųsti programą ir įdiegti per kelias minutes galima gamintojo tinklalapyje www.viber.com, „Android Market“ arba „iPhone Apps“.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.