...

Startuolis „Poklet“ kels vaikų finansinio raštingumo lygį Europoje

Verslas

2022.05.17

Autorius: Raminta Žalkauskaitė

Temos: , , , .

Startuolis „Poklet“ kels vaikų finansinio raštingumo lygį Europoje

„Poklet“ komanda Asmeninio albumo nuotrauka

Startuolis „Poklet“, sukūręs to paties pavadinimo programėlę, siekia kelti finansinio raštingumo lygį. Vaikams ir paaugliams skirtoje edukacinėje programėlėje galima rasti ne tik finansines pamokas, bet ir priimti realius pinigų valdymo sprendimus, naudojantis su programėle susieta skaitmenine pinigine bei mokėjimo kortele.

Pasak „Poklet“ vieno iš įkūrėjų ir generalinio direktoriaus Dominyko Čeledino, finansinis raštingumas daro didelę įtaką vartotojams visame pasaulyje ir jų galimybėms pasirūpinti savo ateitimi. „Poklet“ nori aktyviai plėsti savo finansinio švietimo veiklą bei mokyti vaikus, kad šiems užaugus, jie būtų gerai pasiruošę valdyti savo  finansus.

„Mūsų tikslas – pakelti finansinio raštingumo lygį Europoje. Siekdami įgyvendinti savo siekius, sukūrėme edukacinę programėlę, skirtą šeimoms. Programėlėje suteikiame saugią ir kontroliuojamą aplinką, kurioje vaikai ir paaugliai gali mokytis ,,kaip protingai tvarkyti, uždirbti ir taupyti pinigus, o į mokymosi procesą taip pat įtraukiami ir jų tėvai”, – teigia D. Čeledinas.

Turi 16 tūkst. registruotų vartotojų

„Poklet“ yra Lietuvoje įsikūrusi „fintech“ ir „edtech“ įmonė, įkurta 2020 m. „Poklet“ programėlė jau turi daugiau nei 16 000 registruotų vartotojų.

„Poklet“ tikslas – padėti kovoti su finansiniu neraštingumu. Vaikams ir paaugliams skirtoje programėlėje „Poklet“ yra skaitmeninė piniginė ir mokėjimo kortelė, todėl finansų pamokos susiejamos su realiais piniginiais sprendimais.

Programėlė „Poklet“ yra puiki idėja, suteikianti finansinius įgūdžius vaikams ir paaugliams – jie mokosi taupyti, uždirbti ir protingai leisti pinigus.

„Visuomenei pristačius „Poklet“ siekėme pradėti veiklą iki vasaros, tačiau netrukus supratome, kad produkto kūrimas užtruks ilgiau, todėl paleidimo datą nukėlėme į rudenį. Įsivaizduokite, kaip nustebome, kai per mažiau nei metus mums vis dėlto pavyko įtraukti daugiau nei 3% visų Lietuvos vaikų. Tai buvo labai naudingas jausmas – mūsų ambicijos ir sunkus darbas davė vaisių“, – sako D. Čeledinas.

Susidomėjimas finansinio švietimo temomis nuolat auga. Tėvai vis dažniau pripažįsta vaikų ir paauglių finansinių įgūdžių svarbą. Valstybinės institucijos pabrėžia menko finansinio raštingumo problemą ir ieško jos sprendimo būdų.

Finansiniai produktai tampa vis sudėtingesni, o technologijos daro didelę įtaką finansų pasauliui, todėl tinkamų finansinių įgūdžių poreikis ateityje augs.

Skirta 7-17 metų amžiaus vaikams

Programėle „Poklet“ gali naudotis visos šeimos, turinčios 7-17 metų amžiaus vaikų. Iš tėvų perspektyvos programėlė palengvina kišenpinigių tvarkymą ir yra įrankis, padedantis spręsti bet kokius rūpesčius, kurių jie gali turėti mokydami vaikus elgtis su pinigais. Tuo pat metu vaikai džiaugiasi laisve, nes gali patys priimti sprendimus dėl pinigų, gauti savo debetinę kortelę ir žaisti programėlėje vykstančias pamokas.

Finansinis raštingumas yra labai svarbus norint orientuotis šiuolaikinėje vartotojų rinkoje ir turi didelę įtaką jūsų gyvenimo situacijai. Naudodami „Poklet“ norime išmokyti vaikus finansinių įgūdžių, kad jie galėtų geriau valdyti sprendimus dėl pinigų, ir parodyti, kad mokymasis per programėlę gali būti smagus tiek vaikams, tiek tėvams.

Dominykas pasakoja, kad vykdo kampanijas socialinėje žiniasklaidoje, dirba su įtakingais asmenimis, kad pasiektų tiek vaikus, tiek tėvus, skatina rekomendacijų programas. Taip pat bendradarbiauja su mokyklomis ir mokytojais rengiant pamokas ir pačią programėlę.

Renka lėšas per „Funderbeam“

„Artimiausias iššūkis mums – įžengti į naujas rinkas. Jaučiamės gerai pasiruošę; komanda turi reikiamą kompetenciją, o programėlės architektūra sukurta taip, kad palaikytų įvairias rinkas ir kalbas. Tačiau yra vietinių ypatumų, kuriuos turime pažinti ir pritaikyti savo pamokose bei komunikacijoje. Turime rasti tinkamus partnerius savo lokalizuotoms kampanijoms, kad užtikrintume tvirtą poziciją ir pasiektume tikslinę auditoriją.

Norime įžengti į kitas Europos šalis, tokias kaip Estija, Latvija, Nyderlandai ir Lenkija. Euro zonoje yra mažiausios ribos, nes naudojama ta pati valiuta, o šios šalys pasirinktos todėl, kad jose turime tinklus, jose aktualus finansinis neraštingumas arba mažėja fizinių pinigų naudojimas, o tai naudinga mūsų pasiūlymui.

Norime programėlėje įdiegti daugiau įdomių funkcijų, kad ugdymo procesas būtų pritaikytas kiekvienam asmeniui, kad jis taptų įdomesnis ir patrauklesnis“, – sako vienas iš įkūrėjų.

Iki šiol įmonė naudodama skolos instrumentus ir pritraukdama privatų kapitalą iš viso surinko 524 000 eurų. Tai leido „Poklet“ paleisti savo programėlę, sukurti koncepcijos įrodymą, patvirtinti tinkamumą rinkai ir pasiekti pradinį vartotojų srautą.

Dabar „Poklet“ pradėjo rinkti lėšas, siekiant finansuoti produktų lokalizavimą naujoms rinkoms, rinkodaros ir partnerysčių vystymą naujuose regionuose, tolesnę organizacijos plėtrą ir naujų produkto funkcijų kūrimą.

„Poklet“ planuoja surinkti 400 000–800 000 eurų per „Funderbeam“, kad galėtų plėstis į naujas rinkas ir toliau plėtoti savo programėlę, siekdama kelti finansinio raštingumo lygį Europoje.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.