...


Pradėjo įtikėjusi, kad gali užsidirbti be darbdavio

Verslas

2020.06.09

Autorius: Loreta Lileikienė

Temos: , .


Pradėjo įtikėjusi, kad gali užsidirbti be darbdavio

Asmeninio albumo nuotr.

Palikusi samdomą darbą, šiaulietė Asta Jasiulionienė (30) prieš metus pradėjo dirbti pagal individualios veiklos pažymą ir kurti papildomo ugdymo priemones vaikams – užduočių rinkinius „Kiškio obuoliukai“. Nepaisydama aplinkinių kritikos, esą niekas nepirks, o jei nusipirks, tai išsidalins, ji vis tiek kūrė, maketavo, strategavo, reklamavo ir prekiavo elektroninėmis PDF užduotėlėmis bei jų rinkinių prenumerata. Jau metai, kaip moteris užsidirba iš savo sugalvotos veiklos „Idėjų paštas“.

Geri pamatai iš vaikystės

Pasak A. Jasiulionienės, žmogui, kaip ir namui, stabilumą laiko perspektyvoje duoda tinkami pamatai. „Maniškiai pamatai buvo klojami jaukiame vienkiemyje miško pakraštyje, vingiuoto upelio apsuptyje, Pakruojo rajone. Toliau nuo miesto. Be kaimynų, be tvoros. Kaip dabar su broliu juokiamės, augome lauko darželyje, tik kad nemokamai, – šypsodamasi sako pašnekovė. – Niekas nesiskundė policijai dėl triukšmo, kai visa gerkle per laukus dainuodavau savo kūrybos dainas; niekas nekvietė vaikų teisių tarnybų, kai braidydavau po šaltą rasą, o su nulūžusiu aliumininiu šaukštu kasdavau smėlio tunelius. Niekas nevadino mūsų neužimtais vaikais, kai tik palijus audavomės guminius batus ir lėkdavome kasinėti melioracijos griovių, jungiančių vieną balą su kita. Būtent į šiuos prisiminimus grįžtu, kai ieškau įkvėpimo.“

Nuo mokyklos laikų – aukštų rezultatų siekis

Po vienkiemio ramybės, pasakoja A. Jasiulionienė, mokykla jai buvo kaip pramoga, kurios labai laukdavo, ypač pradinėse klasėse. „Pamenu, uoliai mokiausi. Iš pradžių dėl smalsumo, vėliau iš įpročio. Gimnazijos baigimo atestate puikavosi gražūs skaičiai. Universiteto diplomą taip pat puošė malonus prierašas „su pagyrimu“. Tačiau aukštų rezultatų siekis niekur nedingo. Tai turbūt yra vienas iš mano sėkmės recepto ingredientų“, – dalinasi ugdymo priemonių vaikams autorė.

Įgytas žinias pritaiko praktiškai

Pasak A. Jasiulionienės, dabar yra pati energija, pats laikas kurti, daryti, įgyvendinti svajones. Dirbdama pedagoginį darbą su 4–10 m. vaikais, ji greitai pastebėjo, kokių ugdymo priemonių trūksta pedagogams ir kokie lavinimo būdai vaikus motyvuoja labiausiai.

„Smarkiai stigo elektroninių – patogių spausdinti – lietuviškų, kokybiškų, o svarbiausia žaismingai pateiktų užduočių, lavinančių dėmesio sutelkimo, atminties, logikos, pastabumo, gimtosios kalbos (skaitymo ir rašymo), skaičiavimo bei emocinio intelekto įgūdžius, – sako šias spragas pasiryžusi užpildyti pašnekovė. – Pati esu mama. Ir tai turbūt yra pati vertingiausia gyvenimo patirtis, išmokiusi daugiausia. Žinias iš gyvenimo pritaikau praktiškai: kuriu lavinamąsias užduotėles 4–7 m. vaikams. Kasdien prieš akis matau, kad skaityti ir rašyti mokėti neužtenka. Dėmesio sutelkimas, atmintis, pastabumas ir, žinoma, emocinis intelektas yra labai svarbūs įgūdžiai, nulemiantys vaiko sėkmę iš pradžių moksluose, o vėliau ir karjeroje.“

Išskirtinė idėja ir jos plėtojimas

„Idėjų pašto“ autorė apibūdina, kad jos sukurtų papildomų lavinamųjų priemonių išskirtinumas iš kitų yra tas, kad daugumą jų galima įsigyti – atsisiųsti ir spausdinti čia ir dabar. Be to, toks veiklos užduočių formatas leidžia pedagogams ir tėvams patiems išsirinkti, ką nori spausdinti vaikams, nors ir kelis kartus iš eilės. Užduotys lietuviškos, pateiktos žaismingai, įdomios ir patrauklios net didžiausiems mokslo skeptikams. 

Pardavimų pradžių pradžia buvo „Facebook“ socialiniame „Idėjų pašto“ puslapyje. Ten atsirado ir pirmieji klientai. Dauguma jų lojalūs prenumeratoriai iki šiol. Tačiau vėliau buvo sukurta elektroninė svetainė, dar po metų reorganizuota į patogią elektroninę parduotuvę.

Mokamos reklamos A. Jasiulionienė niekada nepirko, nes jos klientai yra labai aktyvi grupė, kuri pati ieško informacijos. „Todėl geriausia reklama – aktualus turinys. Jam ir skiriu daugiausia savo darbo laiko“, – tikina pašnekovė.

Be to, ji daug dėmesio skyrė tiksliniams raktažodžiams, kuriais, informacijos ieško klientai. Atlikus sėkmingus SEO veiksmus, pavyko. Kasdien į „Idėjų pašto“ internetinę parduotuvę užsuka apie 200 žmonių. 

Didžiausi iššūkiai – planavimas ir veiklos plėtimas

Tačiau patys didžiausi asmeniniai sunkumai, prisipažįsta kūrybinga moteris – išdrįsti plėsti veiklą, planuoti veiklas penkerius metus į priekį bei išmokti savo darbais, atsakomybe dalintis su kitais (kai visą laiką viską darė pati): „Net kurti naują parduotuvę ir viską papasakoti, kaip įsivaizduoju, programuotojui man buvo sunku, nes vis maniau, kad jis nesupras, kaip reikia iš tikrųjų. Ir taip, tas procesas užtrunka. Labai sunku pasitikėti 100 procentų, bet gera įkvėpti. Dar geriau – džiaugtis pasiektais rezultatais.“

Pradėjo be investicijų

Sumanytai idėjai pradėti investicijų neprireikė – tik minimalių santaupų iki 300 eurų pirmajam šabloniniam interneto projektui nusipirkti. Ir domenui. „Bet… – sako projekto autorė, – tikrai buvo reikalingas šeimos palaikymas, kad bandyčiau nerti į šį vandenį. Ir jis yra vertingesnis už visus pinigus!“

Savo veiklos rezultatais ji džiaugėsi nuo pat pradžių, nes kiekvieną mėnesį rezultatai vienoje, tai kitoje srityje gerėjo. Pašnekovė visada randa kuo džiaugtis: kartais pinigais, kartais atsiliepimais apie aukštą leidinio kokybę. „Džiaugiuosi, kad kurdama papildomo ugdymo (elektronines!) priemones, uždirbu sau stabilų atlyginimą (atskaičius mokesčius), kuris vidutiniškai yra 2–3 kartus didesnis už pedagogo atlyginimą ankstesnėje įstaigoje, kurioje teko dirbti“, – sako ji.

Kita vertus, anot A. Jasiulionienės, savarankiškas darbas atnešė ne tik savirealizaciją ir pinigus: „Dirbdama namuose daugiau laiko galiu praleisti su šeima, jaučiu mažiau streso. Sergančią dukrą galiu prižiūrėti pati, nebereikia ieškoti auklės. Daugiau laiko lieka mokymams ir skaitiniams. Dalyvavau bent keliuose „Verslios Lietuvos“ organizuotuose projektuose.“

Įsitraukia į naujus projektus

Pašnekovė atvirauja, kad greitai taps antrą kartą mama, tačiau naujų projektų neatsisako. Priešingai – dar aktyviau į juos įsitraukia. „Turbūt dėl įgytos patirties sulaukiu vis daugiau bendradarbiavimo pasiūlymų. Priimu tai kaip savo darbo pozityvų įvertinimą, todėl neatsisakau. Pakviesta vedu edukacinius užsiėmimus vaikams, dalinuosi praktiškomis idėjomis su pedagogais. Išleidau pirmąsias popierines veiklos knygeles vaikams; neatlygintinai įsitraukiau į SOS vaikų kaimų projektą, kurio metu visuomenei pristatėme knygelę „Mano jausmeliai“, skirtą surinkti paramos lėšoms.
Su vyru drauge ėmėmės grandiozinio projekto „Kiškio dronas“ – pradėjome kurti edukacinių žaidimų paketą vaikams, kad „Kiškio obuoliukų“ lavinamosios užduotys virstų interaktyviais žaidimais telefonuose, planšetiniuose kompiuteriuose, išmaniosiose lentose!“ – atskleidžia moteris.

Geriausias patarimas pradedantiems – bandyti

Turbūt geriausias patarimas pradedantiesiems savo verslą ar projektą, pasak A. Jasiulionienės, būtų tiesiog bandyti. „Jei nepavyks, vėl bandyti. Bandyti. Bandyti. Bandyti. Manau, kad verslas yra lyg tekanti upė. Sustojimų čia nebūna, kol upė neišdžiūna, – tvirtina šypsodamasi. – Todėl numigti ant laurų vainiko pavojinga!“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.