Aktualią lietuvių problemą sprendžiančiam startuoliui – 300 tūkst. eurų investicija

Verslas

2020.04.30

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: , .

Aktualią lietuvių problemą sprendžiančiam startuoliui – 300 tūkst. eurų investicija

Asmeninio albumo nuotr.

Lietuvių startuolis „Discontract“, mobiliąja programėle padedantis rasti namų priežiūros paslaugų teikėjus, COVID-19 pandemijos metu pritraukė 300 tūkst. eurų investiciją iš „Koinvesticinio fondo“ ir privačių investuotojų. Finansavimą startuolio įkūrėjai skirs bendruomenės auginimui – sudarant galimybes užsidirbti skatins paslaugų teikėjų veiklą, augindami naudotojų auditoriją vykdys plėtrą didžiuosiuose Lietuvos miestuose, Baltijos regione ir pietryčių Europos šalyse.

Platus paslaugų pasirinkimas

„Rūpintis buities reikalais – laiko ir pastangų reikalaujantis užsiėmimas. Dar sunkiau rasti gerą meistrą ar buities paslaugos teikėją, ypač tada, kai paslaugų reikia skubiai. Sprendžiame šią bendruomenei aktualią problemą – profesionalų teikiamas paslaugas nuo šiol galima užsakyti greitai, už jas atsiskaityti saugiai ir patogiai viską atliekant per mobiliąją programėlę“, – pasakoja „Discontract“ direktorius ir vienas įkūrėjų Gediminas Jankus.

Nuo gruodžio mėnesio startavusios mobiliosios programėlės naudotojai gali rinktis iš valymo, dezinfekavimo, remonto, elektros ir santechnikos darbų, kitų būsto priežiūros bei pagalbos buityje paslaugų.

Šiuo metu tik Vilniuje veikianti mobilioji programėlė randa paslaugų teikėjus pagal vietovę, teikiamas paslaugas ir klientų įvertinimus, perduoda užsakymus teikėjams, automatizuotai tvarko atsiskaitymus ir sąskaitas. Visi platformoje registruoti paslaugų teikėjai pereina kruopštų registracijos ir asmenybės patikros procesą. 

Pašnekovas pripažįsta, jog dar iki startuojant atidžiai stebėjo rinką, aiškinosi klientų poreikius, problemas, su kuriomis jie susiduria. Paaiškėjo, kad rinkoje panašus sprendimas yra reikalingas ir laukiamas, tad liko tik imtis darbo.

Patogus sprendimas

G. Jankus pasakoja, jog kurdami „Discontract“ programėlę visų pirma orientavosi į patogumą, tad paslaugų teikėjai gali registruotis per mobiliąją programėlę neišeinant iš namų. 

„Registracija užtrunka vos kelias minutes. Aplikacijoje yra įdiegta registracijos forma, tapatybės patvirtinimo įrankis”,- pasakoja pašnekovas.

Anot jo, tiek paslaugos teikėjus, tiek vartotojus kol kas startuolis pritrauka reklamos kampanijomis, o šiuo metu platforma naudojasi jau daugiau nei 1000 vartotojų.

„Klientai mus renkasi, nes suteikiame vieną technologinį įrankį, kuriame randa reikiamą paslaugą, paslaugos teikėją pagal valandinį įkainį, įvertinimus, su juo komunikuoja per programėlę. Už darbus atsiskaito pagal faktiškai išdirbtą valandų skaičių, o atsiskaitymas vyksta baigus darbą, automatiškai nuskaičiuojant nuo kortelės. Klientas palieka įvertinimus, kad bendruomenė žinotų paslaugų atlikimo kokybės lygį. Visų paslaugos teikėjų tapatybės patvirtintos. Veikia pagalbos centras, kuris sprendžia iškilusias problemas arba atsako į turimus klausimus. Yra automatinė paslaugų teikėjų paieška. Klientai mus renkasi, nes taupo savo laiką, dėl patogumo, kad nereikia ieškoti meistro skirtingose vietose”,- sako G. Jankus.

Pritraukė skirtingų sričių investuotojus

„Discontract“ programėlę investuotojai įvertino kaip turinčią didelį augimo potencialą vietinėje rinkoje ir užsienio šalyse, todėl „Startup fair“ su investuotojais užmegzti verslo kontaktai netrukus virto ilgalaikio bendradarbiavimo pradžia. Pandemijos metu „Discontract“ pasirašė investicijų sutartį su „Koinvesticiniu fondu“, kuris investuoja kartu su verslo angelais.

„Simboliška, kad programėlė, suvedanti namų priežiūros specialistus su gyventojais, startuoja būtent šiuo metu, kai po ilgo buvimo namuose atsiranda poreikis kažką sutaisyti, sutvarkyti, dezinfekuoti ar persikraustyti. Manau, kad žmonėms pamažu grįžtant prie įprasto gyvenimo ritmo, ši mobilioji programėlė ilguoju laikotarpiu vis dažniau taps susitikimo tašku paslaugų teikėjams ir jų ieškantiems vartotojams Lietuvoje ir užsienyje“, – sako Viktorija Vaitkevičienė, „Koinvesticinio fondo“ direktorė.

Į „Discontract“ taip pat investavo privatūs investuotojai Benediktas Gylys, Gvidas Drobužas, Egidijus Gaidamavičius ir Gintautas Lukauskas. Anot G. Jankaus, pritraukiant investuotojus jo įkūrėjai tikslingai ieškojo žmonių iš skirtingų verslo sričių, turinčių įvairių kompetencijų ir patirties. 

Poreikis kilo vadovaujant „Vaidilos teatrui“

Anot „Discontract“ įkūrėjų, idėja sukurti mobiliąją programėlę, į vieną vietą suburiančią klientus ir paslaugų teikėjus, gimė dar 2018-ųjų vasarą. Tuo metu sostinės „Vaidilos teatrui“ vadovavęs G. Jankus susidurdavo su didžiuliu priežiūros darbų poreikiu – patikimų meistrų ar pagalbininkų paslaugų prireikdavo net kelis kartus per savaitę, dažnai ir labai skubiai, o tuo užsiimančios specializuotos įmonės ne tik neužtikrindavo paslaugų greičio, bet ir kainuodavo brangiai. 

Startuolio „Discontract“ vystymo darbai prasidėjo 2019 m. pradžioje, kai du skirtingas kompetencijas turintys partneriai pradėjo savo veiklą: G. Jankus, šiuo metu vadovaujantis platformą sukūrusiam startuoliui, tapo atsakingu už verslo vystymą ir rinkodarą, Laurynas Antanavičus, sertifikuotas projektų valdymo profesionalas iki tol valdęs didelio masto IT projektus, – už finansus ir pagrindines verslo funkcijas. 

Netrukus prie startuolio prisijungė ir trečiasis partneris – Tautvilas Mečinskas, turintis daugiau nei dešimties metų patirtį vystant IT projektus Lietuvos ir užsienio kompanijose, atsakingas už technologijas ir jų plėtojimą ateityje. 

Šiuo metu komanda jau svarsto apie plėtros planus į kitus didžiuosius Lietuvos miestus. Vėliau – Latviją, Estiją, Lenkiją ir kitas pietryčių Europos šalis.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.