...

Jaunimo sukurtos inovatyvios idėjos padės keisti pasaulį

Verslas

2020.03.18

Autorius:

Temos: , .

Jaunimo sukurtos inovatyvios idėjos padės keisti pasaulį

Nuo kostiumo, palengvinančio sergančiųjų cerebriniu paralyžiumi kasdienybę, ar streso valdymo sprendimų iki tiekimo valdymo programėlių, išteklius tausojančių sprendimų konferencijų organizatoriams, muzikinių technologijų ir meno projektų – finaliniame „Creazone Reinvent“ verslininkystės programos renginyje pristatytos verslo idėjos pasižymėjo itin plačiu sričių spektru, inovatyvumu ir drąsa. Antrąjį „Creazone Reinvent“ verslininkystės mokymų programos ciklą vainikavusiame idėjų konkurse buvo išrinkti ir apdovanoti trys nugalėtojai – komandos, sugebėjusios įrodyti tarptautinei komisijai savo verslo idėjų potencialą.

Projekte dalyvavusios lietuvių ir latvių komandos kartu su mentoriais dirbo prie labai skirtingų, įvairias sritis apimančių idėjų. Verslumo projektas  „Creazone Reinvent“ subūrė daugiau nei 2 000 dalyvių iš Lietuvos ir beveik 1 000 dalyvių iš Latvijos. Penki mokymų etapai, trukę beveik 6 mėnesius, dalyviams leido ne tik tobulinti bendrąsias kompetencijas, bet ir padėjo išgryninti verslo idėją, rasti bendraminčių bei suburti komandas šioms idėjoms vystyti. 

Originalios ir ryškios idėjos

Sveikatos gerinimo ir sveikatos technologijų srityje pristatytos dvi idėjos. Viena jų – lietuvių komandos „Neuroena“ kuriamas kostiumo prototipas, padėsiantis žmonėms, sergantiems cerebriniu paralyžiumi. Sutrikus smegenų veiklai, sutrinka judesiai ir gebėjimas išlaikyti kūno padėtį, pusiausvyrą, todėl žmogui tampa sunku ar neįmanoma judėti. Komandos vystomas sprendimas leistų siųsti elektrinius impulsus į raumenų grupes, taip žmogui padedant atlikti kasdienes užduotis.

Latvių „WRECK ROOM“ komanda vysto idėją apie virtualios realybės kambarius, skirtus iškrauti streso metu susikaupusią energiją, neigiamas emocijas.

Latvių komanda „WallFlower“ kuria ektroninę konferencijos dalyvio kortelę, kuris dėl daugkartinio panaudojimo padėtų konferencijų organizatoriams taupyti išteklius. Laikas – vienas jų. Tokia vardinė dalyvio kortelė leistų pagreitinti ir palengvinti renginio dalyvių registravimo procesus.

Gitara grojantys ir programuojantys lietuvių vaikinai iš komandos „Photo tabs“ kuria edukacinį sprendimą – mobilią programėlę, realiu laiku konvertuojančią įprastas natas į pirštuotę – tam tikrą muzikinį žymėjimą grojantiems gitara. Pasak idėjos autorių, šiuo metu rinkoje esantys panašūs projektai arba labai brangūs, skirti profesionalams, arba nesiūlo automatinės natų konvertavimo galimybės.

Lietuvių komanda „The Wall“, kartu su rūbų dizainere Rita Kazokaite, vysto gatvės meno ir kultūros populiarinimo projektą Kaune. Menininkės drauge su komanda vystoma idėja gatvės meną perkelti ant drabužių garsina ne tik patį miestą, bet ir dizainerius.

Trys nugalėtojai

Tarptautinės komisijos sprendimu, I-ąją vietą ir „Trans Union Lietuva“ skirtą 1 000 Eur idėjos prototipavimui laimėjo komanda „Photo tabs“. Jie taip pat turės galimybę pristatyti verslo idėją Lietuvos verslo angelų asociacijai LitBAN.

II-ąją vietą laimėjo komanda „The Wall“. Jiems teko „Topo centro“ įsteigtas 500 Eur čekis prekėms įsigyti bei VU Verslo mokyklos magistro studijų modulis tolimesniam verslo idėjos vystymui.

III-iąją vietą laimėjo komanda „Neuroena“, kurie turės galimybę drauge su projekto partneriais, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmais, vykti pasisemti patirties iš tarptautinių partnerių įmonių tinklo.

„Photo tabs“ ir „Neuroena“ komandos pakviestos savo idėjas pristatyti ir Latvijos verslo angelų asociacijai LatBAN.

„Perspektyvios antrojo programos ciklo verslo idėjos, atsiveriančios naujos jų vystymo galimybės, sutelktas partnerių, mentorių tinklas bei sėkminga įmonėmis tapusių pirmojo programos ciklo komandų patirtis rodo, kad „Creazone Reinvent“ tapo puikiu startu inovatyvioms idėjoms, talentams ir komandoms,“ – apibendrindama projekto rezultatus sako jo vadovė Gintarė Ambrozaitytė.

„LLI – 186 Creazone 2.0“ projektą finansuoja Europos Sąjunga. Visas projekto biudžetas – 939 115, 17 Eur. Iš jų bendrasis Europos regioninės plėtros fondo finansavimas – 798 247,88 Eur. Projektą įgyvendina Kauno technologijos universitetas, Lietuvos verslo konfederacija, Latvijos prekybos, pramonės ir amatų rūmai bei Ventspilio aukštoji kolegija. 2014–2020 m. „Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną“ programa siekia prisidėti prie darnaus šalių teritorijos vystymosi, padėdama jai tapti patrauklia ir konkurencinga vieta gyventi, dirbti ir apsilankyti. Straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už jo turinį atsako projekto partneris – Kauno technologijos universitetas. Straipsnio turinyje pateikta informacija jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma atspindinčia Europos Sąjungos nuomonę.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.