...

Kaip NEMOKAMAI iškepti video savo verslui?

Verslas

2013.09.20

Autorius: Tomas Fedaravičius

Temos: .

Kaip NEMOKAMAI iškepti video savo verslui?

Kaip NEMOKAMAI iškepti video savo verslui? flickr.com

Rašysiu trumpai, nes jūs neplanuojate šiame puslapyje likti ilgam. Tiesą pasakius, keletas jūsų jau spėjo užverti naršyklės kortelę su šiuo straipsniu. Kas trečias pradėjęs skaityti tekstą, ŠIO SAKINIO neišvydo.

Taigi jūsų liko 66 iš 100. Oi ne, kad pamatytumėte antrą pastraipą (priklauso nuo to, koks reklamos skydelis šiuo metu sukasi BznStart.lt svetainės viršuje), jums greičiausiai teko pasukti pelės ratuką. Tokio iššūkio neįveikė dar 6 skaitytojai – beliko 60.

Bet jei šioje tekstinės kelionės atkarpoje įdėsiu nuotraukų albumą arba video, „Google Analytics“ teigia, kad 50 iš jūsų, svetainėje papildomai užtruks bent 10 sekundžių. Nepabėkit – prašom:

Už Lietuvą, ledės ir džentelmenai, už Lietuvą!

Jūs vis dar čia?

Kur link mintį vedu? Vaizdo siužetai jūsų svetainei gali generuoti papildomą lankytojų srautą. Ne tik pritraukti, bet ir sudominti, išlaikyti jų dėmesį. Tendencija aiški: interneto svetainių lankytojai kuo toliau, tuo menkiau linkę skaityti net sąlyginai trumpus tekstus. Audiovizualinis turinys tampa vis svarbesniu ingredientu internete klestinčioje medijų mišrainėje.

Dažnai verslininkai teiraujasi, kaip nemokamai sukurti video apie įmonę, paslaugą, produktą, ar tiesiog paprastą (linksmą) siužetą pagyvinantį svetainę ir jos lankomumo rodiklius. Trumpas atsakymas mano toks: nemokamas sūris – tik pelėkautuose. Kokybiška audiovizualinė produkcija, prodiuserių, vaizdo, montažo, garso režisierių, aktorių ir operatorių darbas kainuoja. Brangiai. Tai ne reklaminis tekstas, kurį norintiems turėti, bet negalintiems mokėti, sėkmės atveju galbūt visai neprastai sukurps ir talentingas studentas.

Bet jūs išties esate dar tik vystykluose krykštaujanti įmonė, kurios savireklamos biudžetas artimesnis nuliui nei šešiems su vienetu priekyje? Tokiu galite išbandyti nemokamus vaizdo siužetų kūrimo įrankiius, kaip „Ezvid“, „MakeWebVideo“, „Animoto“ ar „Spotmixer“.

Daugelis jų siūlo keletą ar keliolika animuotų trumpų video šablonų, pritaikytų verslo prezentacijų reikmėms. Juos galite papildyti tekstu, nuotraukomis, logotipais, pridėti savo įgarsinimą. Specialių, profesionalaus montažo režisieriaus įgūdžių tokiam darbui neprireiks. Beveik viską už jus atliks interneto tarnyba. Vis dėlto, net ir šie įrankiai kainuoja keliolika ar keliasdešimt dolerių. Jei šablonas bus nemokamas, vaizdo klipo gale interneto tarnyba įdės savo reklamą.

Jau beveik baigėme!

Iškepę siužetą, jei leidžia jūsų svetainės turinio valdymo sistema, talpinate jį serveryje. Jei ne, susikuriate nemokamą „Youtube“ paskyrą ir puft… jūsų video jau internete.

Nusprendusiems kurti video siužetą, siūlau nepulti į šią sritį stačia galva, įvertinkite svarbiausius faktorius, turėkite savireklamos planą, net jei užkariauti pasaulio (o kaip kitaip?) šią akimirką neketinate:

Planuokite. Kaip turėtų atrodyti pilnai išpildytas vaizdo siužetas? Ką juos tiksliai reklamuosite? Naują paslaugą, produktą, įmonės naujieną ar tiesiog sėsite žiūrovų pasąmonėje žinią apie savo prekės ženklą? Kokį kliento veiksmą skatinate šiuo vaizdo klipu?

Jei nusprendėte patys nufilmuoti trumpą siužetą, naudokite HD kokybe įrašančią vaizdo kamerą (geriau bent dvi). Jums prireiks stovo kamerai, jei norėsite įdomesnių vaizdų – slaiderio ar kitokios filmavimo galimybes išplečiančios ekipuotės. Kiekvieną siužeto atkarpą (planą) kokybiškai nufilmuokite bent dviem trimis skirtingais rakursais, vėliau montuojant neteks verkšlenti dėl medžiagos trūkumo.

Garsus žmogus ar netikėtas herojus, reklamuojantis jūsų produktą, paslaugą, idėją, vaizdo klipe didina siužeto paplitimo internete galimybes. Jei žvaigždūno honorarui lėšų neturite, pabandykite sudominti garsų žmogų pačia projekto idėja (jei ji nėra vien pilnesnė pačių jūsų piniginė).

Nepamirškite, kad statistinis interneto naršytojas yra linkęs į video įsitraukti penkis kart stipriau nei skaitydamas tekstą. Panaudokite šias brangias dėmesio akimirkas tinkamai – žmogus turi jus įsiminti. Komunikuokite savo žinią linksmai, draugiškai ir paprastai.

Jei esate vienas iš 10 atkakliųjų lankytojų, beveik baigiančių šį tekstą skaityti iki paskutinio taško, ir iškentėję šią dvasinę kančią vistiek nieko nesupratote – pataupykite litukų ir samdykite Tadą Vidmantą ar „Pocket Films“ komandą. Jie žino, ką daro.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.