...

Indonezijoje – lietuvių verslininkų pastatyta mokykla

Verslas

2021.08.24

Autorius: bzn start

Temos: , , .

Indonezijoje – lietuvių verslininkų pastatyta mokykla

A. Stuopelis Asmeninio albumo nuotr.

Lietuvių įkurta svetainių talpinimo bendrovė „Hostinger“ ir jai priklausanti Indonezijoje veiklą vykdanti įmonė „Niagahoster“ finansavo mokyklos Sumbos saloje statybas. Ši sala yra laikoma viena skurdžiausių ir mažiausiai išsivysčiusių Indonezijoje. Daugelis vietinių žmonių namuose neturi elektros, vandentiekio ir kitų tinkamų sanitarinių sąlygų, o vaikams trūksta galimybių išsilavinimui gauti.

„Hostinger“ vadovas Arnas Stuopelis sako, kad oficialiai įmonė finansavo vietinės mokyklos renovaciją, tačiau realiai teko nuo pat pamatų statyti naują pastatą. Tai pavyko padaryti per kiek daugiau nei tris mėnesius.

„Nuo Vilniaus iki mokyklos Vali Atei kaimelyje yra daugiau nei 11 tūkstančių kilometrų. Tačiau šio regiono problemos mums yra itin artimos, nes patys daugiau nei aštuonerius metus vykdome veiklą Indonezijoje. Rūpindamiesi vietos bendruomene ir prisidėdami prie geresnių švietimo sąlygų, auginame ateities programuotojus ir inžinierius. Jie vėliau galbūt kartu su mumis dirbs, kurdami technologijų verslą, kuris neabejotinai turi didžiulio potencialo keisti pasaulį“, – sako A. Stuopelis.

Aktyvus bendradarbiavimas

Bambukinėse pašiūrėse mokykla Vali Atei kaime veikia nuo 2015 m. Ji įkurta bendruomenės iniciatyva. Mokiniams ir mokytojams čia iki šiol nebuvo galimybių naudotis tekančiu vandeniu, klasėse buvo sulūžę baldai. Tinkamos higienos svarba ypač išryškėjo per COVID-19 pandemiją. 

Mokyklos renovaciją vykdo nevyriausybinė organizacija „Happy Hearts Indonesia“. Iš viso šalyje ji yra atstačiusi ir kokybiškesniam mokymuisi pritaikiusi daugiau nei 200 mokyklų. „Hostinger“ ir „Niagahoster“ finansavimas leido suteikti saugesnes mokymosi sąlygas 88 vietos vaikams. Surasti šį projektą lietuviams padėjo organizacija „Entrepreneur for Knowledge”, kuri tarpininkauja verslams ir žmonėms, norintiems remti švietimą ir taip prisidėti prie ilgalaikių pokyčių pasaulyje.

Be statybos darbų, „Happy Hearts Indonesia“ taip pat rūpinasi tolesne Vali Atei mokyklos veikla, būtiniausiomis knygomis, raštinės reikmenimis. Iš suteikto finansavimo jie organizuoja higienos, raštingumo ir kitus kursus vietos bendruomenei. Naujasis mokyklos pastatas yra atsparus šioje pasaulio dalyje dažniems žemės drebėjimams.

A. Stuopelis sako, kad įmonė ruošiasi ir ateityje tęsti panašius projektus šalyse, kuriose vykdo veiklą. Lietuvoje „Hostinger“ kartu su kitomis technologijų įmonėmis per karantiną prisidėjo prie medicininių priemonių medikams pirkimo, taip pat dovanojo kompiuterius iniciatyvai „Mokykla namuose“. Be to, bendrovė yra viena iš pagrindinių organizacijos „Gelbėkit vaikus“ rėmėjų, finansiškai prisidėjo prie parodos-konkurso „Technorama“.

 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.