...

Helovyną švenčiame drąsiau: susidomėjimas ir pardavimai auga

Verslas

2021.10.29

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: , .

Helovyną švenčiame drąsiau: susidomėjimas ir pardavimai auga

Asociatyvinė nuotrauka Pexels.com nuotr.

Helovyno tradicijos vis aktyviau skverbiasi į lietuvišką rinką. Nors JAV lygio dar nepasiekėme, tačiau lyderiaujančios internetinės prekyvietės „Pigu.lt“ komunikacijos vadovas Nerijus Mikalajūnas bei ilgametę patirtį dekoro srityje turinčios kompanijos „Ponas Balionas“ rinkodaros vadovė Eglė Dabkutė pastebi, kad susidomėjimas švente bei pasirengimas jai auga tiek tarp fizinių asmenų, tiek tarp verslo atstovų.

Įspūdingi rodikliai

Helovynas, dar žinomas kaip Visų Šventųjų dienos išvakarės (angl. All Hallows’ Eve), skaičiuoja šimtmečius. Pastaraisiais metais šventė tapo labiau komercine tradicija. Šventiniai susibūrimai, persirengėlių vakarėliai, šviečiantys skaptuoti moliūgai ir šiurpios dekoracijos įsitvirtino kaip neatsiejama Helovyno dalis, kuri, be abejo, sužeria nemenkas pajamas susijusiems verslams.

Tikimasi, kad 2021 m. JAV Helovyno šventei skirtos išlaidos sumuš visų laikų rekordus. Statistikos portalo „Statista.com“ duomenimis, jos sieks daugiau nei 10 mlrd. JAV dolerių. Vartotojų tyrimai atskleidė, kad amerikiečiai itin skrupulingai ir iš anksto ruošis šiųmetei šventei, o vien kostiumams skirtos išlaidos, tikėtina, sudarys 3,3 mlrd. JAV dolerių. 

Domisi dekoro elementais

Vartotojų tyrimų duomenimis, maždaug du trečdaliai JAV vartotojų planuoja švęsti Helovyną ir jam ruoštis ima jau nuo rugsėjo. „Pigu.lt“ komunikacijos vadovas N. Mikalajūnas (nuotr. dešinėje) sako, kad Lietuvoje, žvelgiant į penkerių metų laikotarpį, matyti ryški tendencija – vartotojai vis aktyviau ruošiasi šiai šventei.

„Prekybos centro internete „Pigu“ klientų susidomėjimas Helovyno šventės prekėmis pastaruosius trejus metus auga. Šių prekių pardavimų piką kasmet fiksuojame spalio mėnesį, ypač – paskutinę savaitę prieš Helovyno savaitgalį. 2020 m. spalį teminių prekių pardavimai buvo 50 proc. didesni nei 2019 m. spalį. Šiemet jau pasiekėme 50 proc. pernykščio rezultato, tačiau iki šventės liko dar savaitė. Prognozuojame, kad šių metų pardavimai pranoks 2020 m. spalio rezultatą“, – sako N. Mikalajūnas. 

Nerijui antrina ir „Ponas Balionas“ rinkodaros vadovė E. Dabkutė (nuotr. kairėje), pabrėždama, kad mūsų šalyje vis dar gajos mirusiųjų pagerbimo dienos tradicijos. Nors Helovynas Lietuvos gyventojų vertinamas prieštaringai, pagal įmonės asortimentą ir vartotojų sukuriamą paklausą akivaizdu, kad šventė randa vietą lietuvių kalendoriuje.

„Nors ir labai pamažu, pro ramesnes, susitelkimo nuotaikas skverbiasi ir Helovyno spalvos. Vis ryškesnį Helovyno madų skverbimąsi į Lietuvą atspindi ir mūsų pasiūla bei pardavimai. Kelerių metų rezultatai rodo, kad fiziniai asmenys dažniausiai renkasi teminę atributiką namų dekorui – įvairias Helovynui būdingų formų, t. y. šikšnosparnių, skeletų, vorų, moliūgų ir pan., pakabinamas girliandas, dekoracijas, voratinklius. Galbūt dėl karantino įtakos vis dažniau užsakoma akcentų ir stalo puošybai. Jaunesnės kartos atstovai pastebimai dažniau įsigyja karnavalinės atributikos – veido kaukių ir kitų galvos apdangalų. Tiesa, balionai tarp fizinių asmenų pasirinkimo nėra pats populiariausias atributas šia proga“, – pasakoja E. Dabkutė.

N. Mikalajūnas papildo mintį, sakydamas, kad Helovyno šventėje aktuali ir gerai atpažįstama atributika, pavyzdžiui, siaubo filmų detalės. 

„Tiek pernai, tiek šiemet tarp perkamiausių teminių prekių buvo filmo „Šauksmas“ kaukės, voratinklio ir vorų dekoracijos, dirbtinis kraujas, vampyro dantys, juodų plaukų perukai, Helovyno balionai, skeleto pirštinės ir skeleto kaukės“, – vardija pašnekovas.

Įmonės puošiasi vis drąsiau

Paklausta apie tai, ar esama tendencijų, kaip įmonės ruošiasi Helovyno šventei, E. Dabkutė tvirtai sako, kad verslai drąsėja. Prieš kelerius metus puošdavosi tik viena kita įmonė, dažniausiai pasirinkdavo tradicines spalvas – juodą ir oranžinę. Pastaraisiais metais, pasak Eglės, kūrybingumas pasitinkant Helovyną išlaisvinamas vis labiau.

„Kelerius pastaruosius metus pastebime, kad įmonės puošiasi aktyviau nei fiziniai asmenys ir dažniausiu Helovyno vakarėlių atributu renkasi ne popierines dekoracijas, o būtent balionus. Įdomu, kad kasmet Helovyno mados pasipildo ir vis naujomis spalvomis. Standartiškai vyravo juodos ir oranžinės spalvos balionai, o šiemet jau siūlome ne tik šių, bet ir įvairių violetinių atspalvių atributų. Naujausia šių metų Helovyno tendencija – įpinti ir rožinių balionų“, – tendencijas apžvelgia pašnekovė.

„Ponas Balionas“ rinkodaros vadovė E. Dabkutė atkreipia dėmesį, kad Helovyno proga puošiasi įvairios įmonės – parduotuvės, kavinės, ugdymo įstaigos. Vis dėlto itin daug dėmesio šventiniam dekorui skiria naktiniai klubai.

„Iš bendro įmonių segmento atskirai paminėčiau klubus – būtent jie skiria didžiausią biudžetą šiai progai, užsako įvairių balionų dekoracijų, šviečiančių balionų su heliu. Mielai renkasi moliūgo arba vaiduoklio formos balionus. Vaikų žaidimų kambariai ar didesniuose prekybos centruose esančios parduotuvės taip pat nevengia išsiskirti ir patraukti klientų dėmesį moliūgais, voratinkliais, vorais, vaiduokliais, akimis ar kitais akcentais papuoštu balionų dekoru. Būtent dėl įmonių segmento kasmet atnaujiname ir papildome teminių balionų pasiūlą naujų formų, spalvų ir dizainų sprendimais“, – Helovyno dekoro tendencijas pristato E. Dabkutė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.