Saugus investavimas – siūloma pinigų grąžinimo garantija

Verslas

2022.11.29

Autorius: Raminta Žalkauskaitė

Temos: .

Saugus investavimas – siūloma pinigų grąžinimo garantija

Ričardas Vandzinskas Asmeninio albumo nuotrauka

Vis daugiau žmonių pradeda investuoti siekdami papildomai užsidirbti ar susikurti pasyvias pajamas. P2P platformos yra patrauklus investavimo įrankis, o viena jų prieš kelis mėnesius pristatyta platforma „Hive5“, kur visos paskolos užtikrintos pinigų grąžinimo garantija (Buyback guarantee). „Tai reiškia, jei paskolos gavėjas vėluotų paskolą grąžinti daugiau nei 60 dienų, paskolos davėjas automatiškai ją atpirks iš investuotojų bei pridės vėlavimo palūkanas už visą uždelstą laikotarpį. Tai visiškai sumažina pinigų praradimo riziką“, – sako platformos įkūrėjas Ričardas Vandzinskas.

Viena pagrindinių priežasčių, kodėl vis daugiau patyrusių ir stambių investuotojų pasirenka P2P investavimą šiuo metu tai yra vienas mažiausią riziką galinčių pasiūlyti investavimo būdų rinkoje, bei viena iš nedaugelio, kuri šiuo metu gali pasiūlyti pelningą investavimą. Dauguma investicijų yra iki 30 dienų, todėl galima lengvai valdyti savo portfelį, papildyti, išsiimti uždarbį, dar kartą investuoti uždirbtas lėšas trumpesniam ar ilgesniam laikui. Viskas paprasta, o grąža nepriklauso nuo aplinkos ekonominių svyravimų.

Vienas svarbiausių investicinės platformos kūrimo ir plėtros aspektų ne tik įmonės vadovams, bet ir visiems investuotojams tai tikslus rizikos apskaičiavimas. Todėl vienu svarbiausių „Hive5“ verslo strategijos tikslų tapo kaip įmanoma labiau sumažinti investuotų pinigų praradimo riziką. Galime pasidžiaugti, jog netrukus pristatysime pažangiausią COSO metodika pagrįstą rizikos valdymo modelį. Be to, pirmasis mūsų paskolų davėjas „Ekspres Pozyczka“ yra vienas iš nedaugelio rinkoje, kuris nuo pat veiklos pradžios naudoja revoliucinį dirbtinio intelekto pagrindu sukurtą „Big Data“ rizikos reitingavimo įrankį. Tai leidžia filtruoti sukčiavimo atvejus bei užtikrinti kokybiško paskolų portfelio pasiūlą”, sako R. Vandzinskas.

Pagrindinės rizikos ir saugumas investuojant P2P platformose

Ričardas Vandzinskas sako, kad nuo pat pradžių vienas iš pagrindinių jų verslo siekių buvo suteikti žmonėms sąžiningą ir humanišką investavimo galimybę: „Todėl galime pažadėti, kad nepriklausomai nuo grynosios vertės, „Hive5“ su visais elgiasi sąžiningai, nes norime, kad jums pasisektų. Vis dėlto pirmiausia turėtumėte žinoti, kad visos investicijos yra susijusios su tam tikra rizika. Antra, labai svarbu suprasti šią riziką ir geriausią praktiką, kad galėtumėte saugiai investuoti bet kokioje investavimo platformoje. Taigi, atidžiau apžvelkime riziką ir saugumą, kuriuos teikia P2P platformos ir „Hive5“.

Įsipareigojimų nevykdymo rizika

Apskritai viena iš pagrindinių P2P skolinimo rizikų yra ta, kad paskolos gavėjas negrąžins paskolos arba jos grąžinimas užtruks per ilgai. Pasekmės, jei taip atsitinka, skiriasi priklausomai nuo P2P skolinimo platformos. Dėl šios priežasties „Hive5“ ir kitos platformos siūlo išpirkimo garantiją. Kitaip tariant, tai yra paskolos davėjo ir investuotojo susitarimas. Tačiau ne visos P2P platformos siūlo šią apsaugą, be to, kiekviena jų yra valdoma skirtingai.

Platformos įkūrėjų profesionalus patarimas būtų toks: investuodami į P2P platformas, turėtumėte orientuotis į paskolas su išpirkimo garantijomis arba (ir) verslo paskolas, kurios yra užtikrintos užstatu. 

Pinigų grąžinimo garantija (ang. Buyback guarantee)

Be to, visos paskolos, į kurias galima investuoti „Hive5“ platformoje yra užtikrintos pinigų grąžinimo garantija (Buyback guarantee). Tai reiškia, jei paskolos gavėjas vėluotų ją grąžinti daugiau nei 60 dienų, ji automatiškai bus grąžinama investuotojams bei bus pridėtos vėlavimo palūkanos už uždelstą laikotarpį.

Taikomoje praktikoje paskolų davėjas nedelsia 60 dienų, vėluojančios paskolos atperkamos anksčiau, o paskolos davėjas nedelsdamas pradeda išieškojimo procedūras. „Hive5“ paskolų davėjai yra periodiškai vertinami pagal vidaus procedūras. Vertinama tiek finansinė padėtis, tiek paskolų portfelio kokybė, tiek taikomų vidaus procesų analizė. „Mums rūpi mūsų investuotojų lėšos ir mūsų reputacija, todėl rūpinamės, kad paskolų davėjai galėtų vykdyti savo įsipareigojimus, ir nesvarbu, kurioje šalyje veikia paskolų davėjas“, – pastebi Ričardas Vandzinskas.

Atpirkimo garantija yra investuotojų apsaugos mechanizmas ir dažnai dar vadinama atpirkimo įsipareigojimu. Visomis atpirkimo garantijomis siekiama apsaugoti investuotojus nuo neveiksnių paskolų ir susigrąžinti investicijas nuo paskolos gavėjo įsipareigojimų nevykdymo.

Hive finance grupės įmonės kapitalo rezervas sudaro bent 10% 

Visos „Hive finance“ grupės įmonės laikosi politikos, pagal kurią bent 10% nuosavo kapitalo paskirsto į atidėjimo fondus, kurie esant poreikiui būtų naudojami „Hive5“ investuotojų lėšoms apsaugoti, jei mūsų paskolos davėjas susidurtų su finansiniais sunkumais.

Verslo skaidrumas

„Hive5“ komanda yra nuolatiniai investuotojai, todėl žino, kaip svarbu yra skaidrumas ir patikimumas renkantis investavimo platformą: „Esame visada pasirengę suteikti visas reikiamas priemones, kad galėtumėte valdyti investavimo riziką, ir patarti jums investavimo kelionės metu. Be to, „Hive5“ įkūrėjai aktyviai investuoja nuosavą kapitalą į platformą patys, nes tiki tuo ką daro. Taigi, kaip ir jūs, mes esame investuotojai ir norime pelningai investuoti“.

Visada diversifikuokite

Jei norite sumažinti investuotų lėšų praradimo riziką, taisyklė numeris vienas yra tokia: visada diversifikuokite savo investicijas. Kad pasiektumėte diversifikuotą portfelį, investuokite nedidelę pinigų sumą į skirtingų šalių ir rūšių paskolas ir pasirinkite kelias skirtingas investavimo platformas.

Suprasdamas didelę diversifikacijos svarbą investavime, įmonės vadovas pabrėžia, jog planuojama didinti investavimo įvairovę šiomis kryptimis:

1) Geografine: “Hive5” žengs į tris žemynus: Europą, Afriką ir Aziją.

2) Produktų: šiuo metu klientai gali investuoti į vartojimo bei verslo paskolas, tačiau tai tik pradžia. Netrukus bus galima išbandyti investavimą į: tvarias paskolas, įrangos lizingus ir BNPL paskolas („pirk dabar, mokėk vėliau“).

Svarbu domėtis investavimo platformomis, sekti jų pateikiama informacija. Ričardas Vandzinskas sako, kad platformoje „Hive5“ kiekvieną mėnesį dalinasi rinkos tendencijomis, investavimo patarimais, platformos pasikeitimais, naujienomis bei platformos ir paskolų davėjų rezultatais.

 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.