...

Pirmoji kačių kavinė įkurta savo ir partnerių lėšomis

Verslas

2014.11.17

Autorius: Jana Saifulinaitė

Temos: .

Pirmoji kačių kavinė įkurta savo ir partnerių lėšomis

Liudas Basiulis - „Murrr... Cafe“ kavinės įkūrėjas. BFL/ Vygintas Skaraitis nuotr.

„Kavinę pavadinome „Murrr… Cafe“, nes tai vieta, kurioje gyvena ir katės. Kol kas esame vienintelė tokio tipo įstaiga ne tik Baltijos šalyse, bet ir visoje Šiaurės bei Rytų Europos dalyje“,– sakė iš Akademijos miestelio (Kėdainių r.) kilęs 31 metų Liudas Basiulis, balandžio 30 dieną Vilniuje atidaręs savo pirmą verslą ir lankytojams siūlantis geriant kavą ar arbatą mėgautis murkiančių kačių draugija.

Verslo pradžioje pagalvota apie naudą visuomenei

Mykolo Romerio universitete teisės mokslus baigęs L. Basiulis anksčiau dirbo teisininku keliose įmonėse, o idėja įkurti kačių kavinę kilo prieš dvejus metus.

„2013 metų gegužę mes sukūrėme „Facebook“ paskyrą, kurioje renkasi šios idėjos šalininkai“, – pasakojo šių metų balandžio pradžioje veiklą pradėjusios VšĮ „LT bendruomenės“ vadovas.

Steigti viešąją įstaigą nuspręsta dėl to, kad ateities idėjos ir tikslai daugiau orientuoti į visuomenei naudingą veiklą, o ne į pelno siekimą. Vėliau verslininkas planuoja kavinėje vykdyti ir švietimo, mokymo veiklą.

„Siekiame mažinti beglobių gyvūnų skaičių ir šviesti visuomenę apie gyvūnų gerovę. Mūsų visi gyvūnai paimti iš šeimininkų, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių negali jų laikyti. Norime išgelbėti katinukus ir ugdyti žmonių meilę bei toleranciją gyvūnams. Dalis mūsų verslo uždarbio būtinai keliaus gyvūnams iš globos organizacijų. Žinoma, pirmiausia padėsime tiems, kuriuos auginsime savo kavinėje. Be to, pagelbėsime globos organizacijoms ieškoti namų beglobėms katėms“, – socialinėmis verslo idėjomis dalijosi L. Basiulis.

Gali būti, kad atėję į kavinę žmonės nepamatys nė vienos katės, mat šios miegos ar ės kitoje patalpoje, iš kurios bet kada laisvai galės ateiti aplankyti klientų.

L. Basiulis

Pavyko rasti partnerių

Vyras pasakojo nuo pradžių turėjęs verslo planą. „Žinoma, ne visuomet visus niuansus gali numatyti ir iš anksto parengtame verslo plane“, – sakė jis. Pasirodo, nemažai žmonių šios naujos idėjos perspektyvas vertino atsargiai ir net bandė atkalbėti nuo minties imtis veiklos.

„Finansavimas, teisiniai reikalavimai, įvairūs leidimai, buhalterija, gyvūnų priežiūros reikalavimai – visa tai mums kėlė daug klausimų. Atsakymų ieškojome internete, kreipėmės į labiau patyrusius žmones“, – pasakojo verslininkas.

Paklaustas, kiek teko skirti lėšų norint atidaryti tokią kavinę, vyras teigė: „Investicijos siekė 60–70 tūkst. litų, daugiausia buvo skirta patalpoms įrengti ir interjerui. Tikimės, kad tai atsipirks per metus ar dvejus. Tiesa, tai optimistinis planas.“

L. Basiuliui pavyko susirasti ir partnerių – įrengti kavinę padėjo kačių ėdalo gamintojai „Purina“ ir prekių ženklas „Felix“. „Verslui pradėti turėjau savo lėšų, bet prisidėjo ir partneriai. Tikimės ilgalaikio bendradarbiavimo su jais“, – sakė pašnekovas ir pabrėžė, kad patalpos Pylimo gatvėje nuomojamos. Didžiausia investicijų dalis ir buvo skirta joms sutvarkyti, o remontas truko maždaug du mėnesius.

Maistas ir gyvūnai – skirtingose patalpose

Atidarymo dieną kavinėje lankytojus pasitiko dvi katės. Planuojama, kad čia gyvens penkios katės, kurios turės ir savo patalpas, į kurias žmonės negalės patekti.

„Gali būti, kad atėję į kavinę žmonės nepamatys nė vienos katės, mat šios miegos ar ės kitoje patalpoje, iš kurios bet kada laisvai galės ateiti aplankyti klientų. Atskiro kambarėlio reikia tam, kad nenorėdamos žmonių dėmesio katės ten galėtų pasislėpti“, – aiškino pašnekovas ir pridūrė, kad kavinės gyvūnai bus paskiepyti, nuolat tikrinami dėl įvairių ligų.

Be to, lankytojams nebus galima atsivesti savo gyvūnų. „Tiesiog norime išvengti užkrečiamųjų ligų ir konfliktų tarp gyvūnų“, – priežastis paaiškino verslininkas ir pabrėžė, kad teisės aktai reikalauja, jog vienoje patalpoje, kur gaminama arba prekiaujama maisto produktais, nebūtų jokių gyvūnų, tad to, žinoma, bus paisoma. Lankytojai visada bus laisvi apsispręsti, ar su kavos puodeliu užeiti į erdvę, kurioje gali laisvai vaikščioti katės.

„Turime užtikrinti, kad katės nepatektų į maisto pardavimo patalpą, taip pat turime garantuoti, kad bus laikomasi higienos reikalavimų prižiūrint kates ir tvarkant maistą. Visomis įmanomomis priemonėmis stengiamės tai daryti. Veiklą turėjome suderinti su Veterinarijos tarnyba – tai ir padarėme“, – teigė verslininkas.

Rūpinsis gyvūnų globa

L. Basiulis pasakojo, kad kavinės lankytojai labai įvairūs: „Užeina ir tėvelių su vaikais, ir jaunų turistų, ir senučiukių. Juk nieko panašaus Lietuvoje dar nebuvo. Jie pirmieji išbando tokią kavinę.“

Kavinės šeimininkas klientams gali pasiūlyti kavos, arbatos, desertų. Kavinėje taip pat yra interneto prieiga, knygų, stalo žaidimų. L. Basiulis prasitarė, kad dalis lankytojų baiminasi dėl kavinėje galinčio atsirasti blogo kvapo.

„Mes turime ventiliaciją, nuolatos švarinsimės. Na, šioks toks kvapas vis tiek neišvengiamas“, – sakė naujoviškos Lietuvai maitinimo įstaigos šeimininkas.

Anot jo, kavinėje yra ir bus leidžiama viskas, kas nekenks kitiems lankytojams ir pačioms katėms. „Tie, kas skriaus gyvūnus arba kenks kitiems lankytojams, bus iškart išprašomi“, – įspėjo L. Basiulis.

Ateityje verslininkas planuoja kavinėje organizuoti paskaitas vaikams, per kurias būtų mokoma, kaip tinkamai elgtis su gyvūnais, kaip juos prižiūrėti.

Šiuo metu, be L. Basiulio, kavinėje dirba ir „Murr… Cafe“ vadovė. „Ji taip pat bendradarbiaus su savanoriais, prižiūrinčiais kates“, – sakė pirmosios Lietuvoje kačių kavinės įkūrėjas.

Kavinės lankytojams bus sudaryta galimybė pasiimti iš globos organizacijų išgelbėtus gyvūnus. „Tikimės, kad subursime darnią ir linksmą „Murrr… Cafe“ katinų komandą ir tapsime vieta, kur bus smagu ir įdomu lankytis kiekvienam kačių mylėtojui“, – pozityviai pokalbį baigė L. Basiulis.

„Murrr... Cafe“

135-1416208122-267739.jpg 135-1416208122-513043.jpg 135-1416208122-855413.jpg 135-1416208122-778971.jpg 135-1416208122-567771.jpg 135-1416208122-561580.jpg 135-1416208122-224022.jpg 135-1416208122-168953.jpg 135-1416208122-243021.jpg 135-1416208122-286616.jpg 135-1416208122-160334.jpg

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.