...

Lietuvos verslo angelai siūlo investiciją iki 100 tūkst. eurų

Verslas

2019.09.16

Autorius: BZN Start

Temos: , .

Lietuvos verslo angelai siūlo investiciją iki 100 tūkst. eurų

Daiva Jankauskaitė. Iš asmeninio albumo

Lietuvos verslo angelų asociacija (LitBAN), organizuojanti mokymus verslo angelams, ieško startuolių. Pildyti paraiškas ir siūlyti verslo idėjas šį kartą kviečiami tie startuoliai, kuriems reikia ne didesnės nei 100 tūkst. eurų investicijos.

Geriausiųjų dešimtukas

LitBAN organizuojamuose mokymuose dalyvaujantys verslo angelai iš visų teikiamų paraiškų išrinks dešimt geriausių. Bus vertinama ne tik pasiūlyta idėja, tačiau ir komanda, konkurencinė aplinka, patirtis.

„Dešimt geriausių startuolių pakviesime į susitikimą su verslo angelais, kur jie galės jau gyvai pristatyti savo verslo idėją, taip pat atsakyti į investuotojams kylančius klausimus“, – teigė LitBAN vadovė Daiva Jankauskaitė.

Geriausią startuolio teikiamą verslo idėją po susitikimo Lietuvos verslo angelai išrinks balsuodami. Teikti paraiškas ankstyvosios stadijos inovatyvūs startuoliai kviečiami iki rugsėjo 20 dienos.

Teoriją jungs su praktika

Mokymo programa, kurioje dalyvauja asociacijai priklausantys verslo angelai, supažindina su verslo angelo investavimo principais ir eiga.

„Jie ne tik gaus teorinių bei praktinių žinių, bet ir atliks sidikuotą investiciją, kuri didžiajai daliai mokymų dalyvių bus pirmoji. Mokymus ir kartu startuolių paiešką organizuojame norėdami skatinti privačių investuotojų investicijas į ankstyvąją verslo stadiją Lietuvoje“, – kalbėjo D. Jankauskaitė.

Mokymus Lietuvos verslo angelams ves LitBAN partnerių atstovai Arvydas Strumskis, Rokas Tamošiūnas, Ernestas Petraitis ir Per Moller. Mokymų metu atrinkti startuolius ir atlikti tolimesnius vertinimo procesus padės patyrę verslo angelai, LitBAN asociacijos valdybos nariai Rita Sakus ir Martynas Kandzeras.

Kartu su Lietuvos verslo angelus vienijančia asociacija šiame projekte dalyvauja ir rizikos kapitalo fondas „Koinvesticinis fondas”, kuris verslo angelų startuoliui skiriamą sumą padvigubins.

„Tai bus jau antroji tokio tipo „Koinvesticinio fondo“ investicija kartu su LitBAN verslo angelų sindikatu. Kadangi mūsų fondo tikslas yra padėti verslo angelams, kad jie galėtų ir gebėtų investuoti į pradedantį verslą ir jo plėtrą, šią iniciatyvą itin palaikome ne tik prisidėdami prie mokymo programos savo žiniomis, bet ir investuodami į verslo projektus.

Tai reiškia, kad fondas į LitBAN sindikato atrinktą įmonę investuos tokią pat sumą, kaip ir pats sindikatas.

Toks prisidėjimas naudingas tiek įmonei, kuri turės galimybę gauti didesnį finansavimą savo vystomai verslo idėjai, tiek ir sindikatui, nes „Koinvesticinis fondas“ riboja savo grąžą iš investicijų 6 sudėtiniais procentais metinių palūkanų, visą viršpelnį atiduodamas privatiems investuotojams. Tikimės, kad ši iniciatyva bus įgyvendinama ir toliau, taip bus sudaromos sąlygos verslo angelams mokytis investuoti, o startuoliams – gauti taip reikiamo finansavimo“, – teigė fondo atstovė Viktorija Vaitkevičienė.

Artėja prie 300

Per 2018 metus į LitBAN dėl investicijų kreipėsi 293 startuoliai. Viso asociacijai priklausantys verslo angelai pasirinktiems startuoliams per metus skyrė virš milijono eurų.

Mokymus verslo angelams LitBAN organizuoja jau antrą kartą. Po pirmųjų 200 tūkst, eurų investicija skirta lietuviškam dirbtinio intelekto startuoliui „Attention Insight“, plėtojančiam daugiausiai žiniasklaidos priemonėms skirtą produktą.

Lietuvos verslo angelų tinklas „LitBAN“ ir rizikos kapitalo fondas „Koinvesticinis fondas” į startuolį investavo po 50.000 Eur, o rizikos kapitalo fondas „Open Circle Capital” prie investicijos prisidėjo 100 tūkst. eurų. Lėšos buvo skirtos toliau plėtoti „Attention Insight“ produktą.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.