Kodėl profesionalūs investuotojai investuoja į P2P platformas?

Verslas

2023.02.02

Autorius:

Temos: .

Kodėl profesionalūs investuotojai investuoja į P2P platformas?

Hive5 akcininkas Ričardas Vandzinskas Hive5 nuotr.

Ne paslaptis, jog dauguma profesionalių investuotojų didelę savo portfelio dalį paskiria alternatyvioms investicijoms. Šįkart norime sužinoti, kodėl itin didelis jų skaičius investuoja į vartojimo ir verslo paskolas, pasitelkiant P2P investavimo platformas. 

Pažvelkime į P2P investavimo platformos hive5 viso portfelio statistiką:

 • 85% visų platformos investicijų priklauso stambiems investuotojams, kurie investuoja daugiau nei 50,000 Eur
 • 10 % priklauso bendrovės akcininkams 
 • Tik 5% priklauso likusiems investuotojams (investuojantiems mažiau nei 50,000 Eur)

 Išsiaiškinome keletą pagrindinių priežasčių, kodėl profesionalūs investuotojai pasitiki P2P platforma hive5, kokius konkrečius įmonės patikimumo aspektus sužino, prieš investuojant didesnę sumą į šią P2P platformą.

 1. Akcininkų reputacija.

  Profesionalūs investuotojai visada žino, kas valdo jų pinigus ir kodėl verta pasitikėti įmonės savininkais. Hive5 galutiniai naudos gavėjai ir akcininkai Ričardas Vandzinskas ir Andrius Rupšys turi nepriekaištingą reputaciją. Jie žinomi  finansų ir naujųjų technologijų profesionalai Lietuvoje. Be to, jie asmeniškai investuoja nemažą pinigų sumą, pasitelkdami hive5 platformą

 1. Skaidrumas ir viešumas.

  Nuo pat pirmųjų platformos įkūrimo dienų hive5 pasirinko atvirą ir skaidrią komunikaciją. Detaliai supažindino su įmonės organizacine struktūra, grupės įmonėmis bei jų veiklos modeliais. 

 1. Komandos pasiekimai ir profesionalumas

  . Investuotojams itin svarbu ir tai, kas atsakingas už kasdienius platformos veikimo procesus. Kiekvienai įmonių grupės „Hive Finance“ komandai vadovauja ilgamečiai fintech profesionalai. Taipogi viešai dalinamasi kiekvienu komandos narių profesiniais pasiekimais, jų Linkedin profiliais su reikšmingais pasiekimais finansų ir technologijų srityse.

 1. Rizikos valdymas.

  Profesionalūs investuotojai prieš pasirenkant P2P įmonę išsiaiškina, kaip paskolų išdavimo įmonės (angl. „loan originators“) valdo pinigų praradimo riziką. Todėl susipažinkime su svarbiausiais rizikos valdymo principais, kuriuos užtikrina hive5

 • Įmonių grupei priklausantys paskolų tiekėjai. Platformoje patalpinamos tik kruopščiai atrinktos vartojimo ir verslo paskolos, išduotos per licencijuotas kredito bendroves, priklausančias „Hive finance“ įmonių grupei.
 • Pažangus kreditingumo nustatymas. Kredito bendrovė „Ekspres Pozyczka“, į kurios išduotas paskolas galima investuoti hive5 platformoje, gali pasididžiuoti itin tiksliomis kreditų vertinimo procedūromis. Automatiniais procesais apdorojama didžiulė vartotojų duomenų bazė Lenkijoje. Klientai sugrupuojami į 15 balų rizikos sistemą, tokiu būdu itin tiksliai nustatoma leistina kredito sumos riba.
 • Kredito išpirkimo garantija. Vienas svarbiausių investicijų apsaugos priemonių – garantija atgauti pinigus, jei pasiskolinęs asmuo vėluotų grąžinti kreditą iki 60 dienų. Dėl šios priežasties paskolų teikėjai kaupia reikiamą kapitalo rezervą, kad galėtų įvykdyti kredito išpirkimo garantiją.
 1. Kitų patikimų investuotojų patirtis.

  Investuotojams visada svarbu žinoti, ar platforma pasitiki kiti profesionalūs investuotojai. Norime pasidalinti viešais skelbiamomis stambių investuotojų iš ES šalių patirtimis, investuojant hive5 platformoje:

 

Ir https://en.investdiv.eu/blog/interview-and-review-with-hive5/

 • Profesionalus investuotojas iš Ispanijos: https://todocrowdlending.com/?s=hive5

Daugybė stambių sumų investuotojų mano, jog investavimas hive5 platformoje yra vienas geriausių būdų kovojant su infliacija ir norint sutaupyti pinigų. Be to, tai yra puiki trumpalaikė investicija. Hive5 klientams patinka, jog šioje platformoje kas mėnesį grąžinami investuoti pinigai ir uždirbtos palūkanos (ar dar greičiau, jei paskolos terminas mažesnis nei 30 dienų). Be to, visada galima pasirinkti: dar kartą investuoti arba atsiradus poreikiui operatyviai išsiimti investuotas lėšas ir uždarbį. Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.