...

Kaip per artimiausius metus keisis monetizacijos modeliai?

Verslas

2016.01.08

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: , .

Kaip per artimiausius metus keisis monetizacijos modeliai?

Vienas iš mišraus rizikos kapitalo partnerių - Ilja Kenigšteinas. Asmeninio archyvo nuotr.

Sukurti produktą, kuriuo naudotųsi daugybė žmonių, yra viena, bet sugalvoti, kaip tą patį produktą monetizuoti, – jau visai kas kita. Per pastaruosius metus galėjome stebėti, kaip gimsta įvairūs monetizacijos būdai: nuo freemium modelio iki peer to peer sprendimų. Ko galima tikėtis artimiausioje ateityje, pasiteiravome žinomo investuotojo, turinčio daugiau nei 15 metų patirtį su technologiniais startuoliais, vieno iš mišraus rizikos kapitalo partnerių Iljos Kenigšteino, investuojančio Izraelyje, Vidurio ir Rytų Europos šalyse.

Didžiausias katalizatorius – visuotinis belaidis tinklas

Kalbėdamas apie e. prekybos ateitį, I. Kenigšteinas pabrėžia, kad artimiausią revoliuciją sukels tai, ko slapta laukiame jau ilgai, t. y. nemokamas internetas. „Kalbant apie monetizaciją, reikia prisiminti, kad pagrindinis jos komponentas yra internetinė prekyba. Billas Gatesas neatsitiktinai dar 1999-aisiais yra pasakęs, kad ateityje bus tik dviejų rūšių įmonės: tos, kurios veikia internete, ir žlugusios. Visam tam reikia maksimalios interneto skvarbos. Jau artimoje ateityje turėsime visuotinį belaidį tinklą. Šioje srityje jau turime ir du didelius projektus. Tuo užsiima „Facebook“ (projektas „Internet.org“) ir „Google“ (projektas „Loon“), nes šios bendrovės nori pasiekti tas rinkas Afrikoje ir Azijoje, kurios šiuo metu turi labai menką interneto skvarbą. Taigi jau labai greitai turėsime nemokamą visuotinį belaidį tinklą. Kitas žingsnis bus kiekvieno interneto vartotojo asmeninis ID“, – dėsto pašnekovas.

 

„2020-aisiais ateis laikas protu valdomiems kompiuteriams. Mums nebereikės klaviatūrų ar pelių“

I. Kenigšteinas

 

Visuotinis belaidis tinklas išplės e. prekybos auditoriją iki 70 proc. visos planetos populiacijos. „Paskui ateis laikas visuotiniam debesiui. Manau, kad jį turėsime maždaug 2018 metais. Mūsų technologijos leis iš bet kurio pasaulio taško pasiekti visą žmonijos turimą informaciją. O 2020-aisiais ateis laikas protu valdomiems kompiuteriams. Mums nebereikės klaviatūrų ar pelių“, – sako I. Kenigšteinas ir priduria, kad toks interneto suintuityvinimas naudojimąsi e. prekyba pavers dar natūralesniu.

Visa tai iš pagrindų pakeis mūsų požiūrį į prekybą apskritai. „Anksčiau turėjome labai tradicinį prekybos modelį, susidedantį iš gamintojo, tarpininko ir pirkėjo. Tačiau jau šiandien mums ima nebereikėti tarpininko. Pats gamintojas gali bendrauti su pirkėju. Dar po dešimties metų mes turėsime socialinę gamybą. Tai bus savarankiškų bendruomenių visuma. Tokios bendruomenės ankstyvu pavyzdžiu galime pavadinti „KickStarter“, – kalba žinomas investuotojas.

Ateitis priklausys kriptovaliutoms

Taigi atrodo, kad tradicinė ekonomika gyvena paskutinius savo metus. „Šiuo metu prekyboje turime tokias sritis: verslas verslui ir verslas klientui. Manau, kad labai greitai turėsime naują sritį – klientas klientui. Nebeliks didelių bendrovių. Turėsime mažas, nišines įmones, kurios koncentruosis į labai konkrečius klientus. Taigi laukia labai didelės permainos. Mažos bendruomenės įgis galią gaminti drabužius, prietaisus, maistą kitoms bendruomenėms. Taigi dabartinės didelės bendrovės jokiu būdu nebegalės egzistuoti tokia pačia forma kaip dabar“, – neabejoja pašnekovas.

Visas šias e. prekybos permainas vainikuos didžiausia inovacija – kriptovaliutos. „Bitkoinai buvo tik pradžia. Jau dabar yra beveik šimtas skirtingų kriptovaliutų. Bitkoinai tiesiog yra žinomiausi iš jų. Kriptovaliutos iš tikrųjų yra kitas žingsnis e. prekybos srityje. Su ja taps nebesvarbu, kokią valiutą turi. Bus svarbi tik vertė, kurią ji turi. Taigi bitkoinai – tai tik pradžia. Pinigų sistemoje jau labai ilgai nebuvo jokių svarbių permainų, tad joms ateina laikas. Tradicinė valiuta ateityje tiesiog turėtų išnykti. Su kriptovaliuta turėsime visuomenę be grynųjų pinigų“, – sako I. Kenigšteinas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.