...

Kaip keliauti nemokamai?

Verslas

2017.05.28

Autorius: Ieva Drungilaitė

Temos: , .

Kaip keliauti nemokamai?

Jeigu manote, kad neturite galimybių keliauti, smarkiai klystate. pixabay.com nuotr.

Vis labiau artėjanti vasara primena apie laukiančias atostogas ir keliones. Jeigu manote, kad neturite galimybių keliauti, smarkiai klystate. Pasirodo, yra keletas viešų paslapčių, kaip keliauti nemokamai arba už savo keliones netgi sulaukti užmokesčio.

Ekologijos fanatikams

Jeigu kartkartėmis susimąstote apie gyvenimą ir darbą ekologiniame ūkyje, tačiau nežinote, kaip tai pasiekti, puiki galimybė yra WWOF. Tai tarptautinė programa, sujungianti savanorius ir ekologinių ūkių savininkus visame pasaulyje. Ja siekiama paskatinti kultūrinius ir edukacinius potyrius. Savanorystės laikotarpiu žmogus gyvena ekologiniame ūkyje, atlieka skirtas dienos užduotis ir patiria tikro ūkininko išgyvenimus.

Darbas už maistą ir nakvynę

Dalijimosi ekonomika sukūrė pasaulį, kuriame puikiai veikia mainų sistema. Norintiesiems nemokamos nakvynės ir maisto puikią galimybę keliauti siūlo programos „Workaway“ ir „HelpX“, vienijančios skirtingų kultūrų, socialinių sluoksnių ir tautybių keliautojus. Sistemų principas labai paprastas: atkeliavęs pas siūlančiuosius nakvynę ir maitinimą, asmuo dirba jų skirtus darbus savanorišku principu. Tai darbai, kuriais kuriama geresnė visuomenė, todėl galima savanoriauti ginant žmogaus teises, prižiūrint dramblius, padedant sode ar virtuvėje. Galima rasti net pasiūlymų, kur ieškomi pilių prižiūrėtojai. Kasdienis darbas trunka ne ilgiau kaip penkias valandas per dieną ir penkias dienas per savaitę. Likęs laikas skiriamas kultūrai pažinti ir pramogoms.

Pinigai už pramogas

Puslapis „AdventureWorks“ siūlo neeilinę galimybę norintiesiems slidinėti ar čiuožinėti, be to, gauti už tai užmokestį. Čia galima rasti pasiūlymų tapti trumpalaikiu slidinėjimo mokytoju ar asistuoti mokyklų ekskursijų kurorte metu. Sistema padengia gyvenimo išlaidas kurorte, suteikia visą reikiamą įrangą ir dar moka vidutinio dydžio stipendiją kiekvienam dirbančiajam.

Specializuota programa

Programa „TravelNursing.org“ orientuojasi konkrečiai į žmones, turinčius medicininį išsilavinimą. Taigi medicinos studentai ar studijas baigę asmenys gali keliauti į tokias vietas kaip Florida ar Havajai ir už savo buvimą ten gauti papildomų pajamų. Programa trunka iki 26 savaičių, o apmokėjimas tiesiogiai priklauso nuo asmens įgūdžių ir patirties bei pozicijos, kurioje norima dirbti. Vis dėlto, dirbant keliaujančia slauge, galima uždirbti maždaug 10 tūkst. JAV dolerių ir gauti nemokamą kasdienį maitinimą bei apgyvendinimą.

Namų tvarkytojams

Jeigu jums nebaisu siurbti kilimus ar valyti langus, tokios įmonės kaip „Trusted Housesitters“ ir „HouseCarers“ siūlo keliauti po pasaulį ir gyventi skirtingų žmonių namuose, rūpinantis jų tvarka bei švara. Tai savotiška mainų sistema, kai už namų priežiūros paslaugas suteikiama pastogė, maitinimas ir galimybė pažinti kitos šalies kultūrą visiškai už dyką.

Organizuokite keliones

Bene maloniausias variantas gauti nemokamas arba iš dalies finansuotas atostogas – pačiam organizuoti keliones. Jeigu kelionę planuoji sau, nebus labai sudėtinga plane rasti vietos dar dvylikai asmenų. Surinkus dvylikos asmenų grupę, daugumoje muziejų, parodų rūmų, pramogų parkų taikoma nuolaida arba lydintis tryliktasis asmuo įleidžiamas už dyką. Taip galbūt ir nebus sutaupytos esminės transporto ir maitinimosi išlaidos, tačiau kelionės sąnaudos tikrai gali būti gerokai apkarpytos. Be to, galima surasti ir įmonių, kurios grupės vadovui siūlo nemokamas keliones arba dideles nuolaidas joms. Populiariausios įmonės, teikiančios tokius pasiūlymus: „Grand Circle Cruise Line“, „Select International Tours“, „All Aboard Travel“ ir „Merit Group Travel“.

Programa „Diverbo“

Galbūt jūsų gimtoji kalba yra anglų? Tuomet puikus kelionių pasirinkimas – mokyti anglų kalbos kitataučius. Programa „Diverbo“ siūlo nemokamas keliones žmonėms, kurių gimtoji kalba yra anglų. Projekto esmė – praleisti laiką neanglakalbėse šalyse ir, bendraujant su vietiniais gyventojais, padėti jiems tobulinti anglų kalbos žinias. Dauguma projekto dalyvių apsigyvena ir savanoriauja kaimuose netoli didžiųjų Ispanijos ar Vokietijos miestų. Savanorystės ir atostogų metu vyksta įvairūs susitikimai, vakarėliai, savanoriai integruojasi į vietinę kultūrą, geriau su ja susipažįsta. Kiekvienam programos dalyviui visiškai padengiamos kelionės išlaidos, kartais mokama stipendija.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.