...

Farmacijos prekyvietė sulaukė investicijų: pritraukta 1,3 mln. eurų

Verslas

2021.10.18

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: .

Farmacijos prekyvietė sulaukė investicijų: pritraukta 1,3 mln. eurų

M. Zagorskis Asmeninio albumo nuotr.

Didžiausia Europoje farmacijos prekyvietė „Pipelinepharma“ užbaigė pirminių investicijų pritraukimo raundą įspūdinga 1,3 mln. eurų suma. 

Pagrindiniu investuotoju tapo rizikos kapitalo fondas „Practica Capital“. Prie pritrauktos investicijos taip pat prisidėjo rizikos kapitalo fondai „Iron Wolf Capital“ bei „Pandos“, taip pat verslo angelų grupė. 

Padėjo ilgametė patirtis 

„Pipelinepharma“ internetinė platforma, veikianti „verslas verslui“ (B2B) sektoriuje. Jie padeda vaistų gamintojams ir farmacinių produktų platintojams rasti vieniems kitus. Nuo „Pipelinepharma“ veiklos pradžios platformoje įgyvendintų sandorių vertė viršija 200 mln. eurų, o sukurtų partnerysčių geografija apima 30 skirtingų šalių penkiuose žemynuose.

Platformų pardavėjams – vaistų gamintojams – sprendimas padeda rasti kvalifikuotų pirkėjų, pasirašyti naujas licencijavimo ir tiekimo sutartis bei atverti naujas rinkas. Pirkėjams – farmacijos kompanijoms, platintojams, vaistinių tinklams – „Pipelinepharma“ padeda greičiau sukurti ryšius, tiesiogiai sujungiančius juos su kvalifikuotais gamintojais.

Prieš keletą metų žinių centro augančiam verslui kalbintas prekyvietės įkūrėjas Mindaugas Zagorskis sakė, kad startuolio atsiradimą lėmė ilgametė patirtis farmacijos sektoriuje, tačiau visų startuoliams būdingų ypatumų teko mokytis nuo nulio. Vis dėlto panašu, kad užsispyrimas ir rinkos išmanymas pasiteisino su kaupu, mat prekyvietė šiuo metu išaugo iki didžiausios tokio tipo kompanijos Europoje.

Pažangu ir paprasta

M. Zagorskis įsitikinęs – ateityje B2B rinkos sandoriai farmacijos srityje dar aktyviau kelsis į internetą. Didžiulį panašaus tipo farmacijos prekyviečių poreikį buvo galima matyti ir COVID-19 pandemijos metu. Verslininkas įsitikinęs, kad ši tendencija tik ryškės. 

„Esame tikri, kad dauguma ateities farmacijos B2B partnerystės sandorių vyks internetu. Dėl pandemijos nutrūkęs ar sutrikęs tradicinis sandorių sudarymas tik paspartino perėjimą prie skaitmeninių kanalų. Šiuo atveju internetinė prekyvietė teikia daug privalumų. Mūsų patikrintų farmacijos produktų ir kvalifikuotų gamintojų duomenų bazė pagreitina produktų atradimą, supaprastina derybas ir gerokai sumažina verslo plėtros išlaidas“, – sako „Pipelinepharma“ įkūrėjas.

„Pipelinepharma“ prekyvietėje siūloma daugiau nei 60 tūkst. farmacijos produktų iš daugiau nei 1 300 gamintojų visame pasaulyje. Šis skaičius nuolat auga. Didžiulis platformos privalumas ir išskirtinumas yra tai, kad farmacijos produktų duomenys nuosekliai atnaujinami, galima nesunkiai rasti vaistų aprašus, korteles, pasitikrinti kilmės šalį, dokumentacijos tipą, išsamią reikiamą informaciją. Tai labai sutrumpina produktų paieškos laiką ir leidžia nesunkiai surasti duomenis apie produkto platinimo naujose rinkose galimybes. 

M. Zagorskio teigimu, siūlomas sprendimas sutrumpina visą procesą iki 30 dienų, o įprastai tradicinės farmacijos srityje tam prireikdavo kelių mėnesių, kartais net metų.

Investuotojai vertina pažangumą

„Pipelinepharma“ atsirado rinkoje, kurioje reikėjo naujovių, skirtų procesams paspartinti. Rizikos kapitalo fondo „Practica Capital“ partneris Tomas Andriuškevičius pasidžiaugia startuolio lyderyste: „Skaitmeninė farmacijos prekybos transformacija buvo seniai laukta. Manome, kad tai yra viena iš sparčiausiai augančių sričių skaitmeninės sveikatos priežiūros srityje. „Pipelinepharma“ turi puikias galimybes pirmauti šiame sektoriuje. “

Jam antrina kito rizikos kapitalo fondo „Iron Wolf Capital“, investavusio į lietuvių startuolį, atstovas Žygimantas Susnys, akcentuodamas jau šiuo metu esantį didžiulį kompanijos įdirbį skaitmenizuojant farmacijos rinką.

„Platforma „Pipelinepharma“ įveda naujovių į 300 mlrd. eurų vertės generinių farmacijos produktų rinką. Pastaroji vis dar remiasi tradiciniais metodais. Čia verslas vystomas ir partnerystės kuriamos dalyvaujant fizinėse parodose, į pagalbą pasitelkiant farmacijos brokerius. Tai, ką daro šis startuolis, yra reikšmingas indėlis viename didžiausių pasaulinės prekybos sektorių – farmacijoje. Tai leis kur kas greičiau ir pigiau plėtoti farmacijos verslą ir įvesti į rinkas naujus produktus“, – įsitikinęs Ž. Susnys.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.