...

Pusė pasaulio darbuotojų yra emociškai išsekę: kaip tai įveikti?

Verslas

2021.08.04

Autorius: bzn start

Temos: .

Pusė pasaulio darbuotojų yra emociškai išsekę: kaip tai įveikti?

startuolio komanda Asmeninio albumo nuotr.

54 % darbuotojų visame pasaulyje yra emociškai išsekę. Prognozuojama, kad dėl tebesitęsiančios COVID-19 pandemijos emocinė sveikata taps atskira pandemija.  Tad dabar yra ypatingai svarbu išnaudoti psichikos sveikatos strategijų potencialą. Startuolis „Mindletic“ parengė gidą apie tai, kaip žmogiškųjų išteklių specialistai ir komandų vadovai gali sudaryti sąlygas tinkamiems pokyčiams, siekiant emocinio balanso organizacijoje. 

Per visą savo gyvenimą žmogus vidutiniškai praleidžia 90 000 valandų darbe – o tai sudaro bent trečdalį gyvenimo. Tačiau ar žinojote, jog vienas iš šešių darbuotojų susiduria su emocinės  sveikatos sunkumais? „Mindletic“ įkūrėja Ieva Vaitkevičiūtė teigia, jog net 54% pasaulio darbuotojų yra emociškai išsekę. O remiantis konsultantų įmonės McKinsey analize, COVID-19 ilgainiui gali padidinti emocinių sunkumų skaičių beveik du kartus. Emocinis išsekimas ženkliai padidina klaidų bei konfliktų skaičių, mažina atidumą darbe bei sukelia individualiai varginančias emocijas (liūdesį, pyktį ar nerimą). Nedžiugina ir tai, jog net 50% darbuotojų bijo prisipažinti apie jiems nerimą keliančias problemas savo darbdaviams ar kolegoms. Problemoms augant didėja pravaikštos, prezentizmas bei darbuotojų kaita. Visa tai taip pat stipriai atliepia įmonių kaštuose.

COVID-19 krizės akivaizdoje emocinės darbuotojų problemos tarsi iškilo į dienos šviesą ir tai įrodo net 10 proc. padidėjęs Lietuvos gyventojų kreipimasis į specialistus psichologijos srityje. Džiugina tai, jog didėja organizacijų, kurios vis dažniau įgyvendina įvairias sveikatingumo strategijas, kad pasirūpintų savo darbuotojų emocine sveikata, skaičius. Ir visa tai ne veltui. Tyrimai rodo, jog darbdaviams puoselėjant darbuotojų psichologinę būseną didėja produktyvumas, įsitraukimas į organizacijos veiklas bei mažėja psichologinių sutrikimų rizika. Geroji praktika Olandijoje įrodė, jog sveikatingumo strategijų pagalba vienoje organizacijoje buvo sumažinta net 3 proc. pravaikštų, o tai reiškia, jog buvo sutaupyta net 40 milijonų eurų. Taigi, ilgainiui emocinės sveikatos puoselėjimas atneša naudos tiek darbuotojams tiek darbdaviams.

Pirmiausia vertėtų kalbėti apie problemas 

Atliepiant į opias emocines organizacijų problemas dar 2020 kovą  pačiame pandemijos įkarštyje buvo sukurta „Mindletic“ programėlė siekianti užtikrinti emocinį balansą darbovietėje. Prieš kelis mėnesius šis startuolis pritraukė 500.000 Eur investiciją. 

„Mindletic“ komanda yra įsitikinusi, jog kovoje su darbuotojų emociniu disbalansu žmogiškųjų išteklių specialistai yra darbuotojų emocinės būklės sergėtojai. Būtent jie, turi reikiamas žinias pastūmėti organizaciją link emocinio balanso. Dėl šios priežasties „Mindletic“ paruošė moksliniais tyrimais paremtą gidą žmogiškųjų išteklių specialistams, kuris atskleidžia daugiau detalių apie emocinės sveikatos kainą bei duoda patarimų, kaip organizacijos galėtų ją puoselėti įveiklinant žmogiškųjų išteklių specialistus.

„Visų pirma reikėtų pradėti kalbėti apie emocinę sveikatą organizacijos viduje. Kitas žingsnis – nustatyti dėsningumą, rutiną, kiek ir kada kalbėti. Taip pat, labai svarbu mokėti įvertinti kaip darbuotojai jaučiasi, užtikrinant jų anonimiškumą. Siekiant užtikrinti emocinio disbalanso prevenciją nepaprastai svarbu suteikti darbuotojams reikiamus įrankius emocijoms valdyti. Būtent tai Mindletic ir siūlo” – dalinasi startuolio įkūrėja Ieva Vaitkevičiūtė.

Gidą anglų kalba galima rasti Mindletic tinklaraštyje čia.

 Emocinis sporto klubas

„Mindletic“ yra emocinis sporto klubas, kurį išmaniuosiuose telefonuose gali „lankyti” „Mindletic“ partnerių vartotojai. Programėlė siūlo skirtingas technikas, padedančias nuspėti ir užkirsti kelią perdegimui, nerimui bei sumažinti stresą, nepriklausomai nuo asmens buvimo vietos. Vos keliais mygtuko paspaudimais vartotojai gali privačiai reflektuoti ir analizuoti savo išgyvenimus, gauti personalizuotus psichologų rengtus trumpus patarimus bei treniruoti savo emocinį raumenį taip pat kaip treniruoja fizinį kūną  – individualiai, su bendruomene ar sertifikuotu psichologu. „Mindletic“ tikslas – padėti stebėti, suprasti savo emocinę būseną bei nuspėti ir užkirsti kelią emociniam disbalansui 

Šiuo metu „Mindletic“ partneriauja su tokiomis organizacijomis kaip Lietuvos Psichologų Sąjunga, Vilniaus Universitetas, Jaunimo linija, Krizių įveikimo centras,  ir kiti.Mindletic buria tokių žinomų Lietuvos, Vokietijos bei Amerikos organizacijų kaip Tesonet, Vinted, Swedbank, Devbridge, Bitė, Argyle, OneFootball ir kt.įmonių darbuotojus emocinio gerbūvio treniruotėms. 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.